Audio System

Problemy, porady oraz projekty sprzętu car-audio, PC-car.
Porady związane z alarmami, nawigacją i T V w samochodzie.
psiorslawek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 2011-07-11, 15:26
Lokalizacja: Gołkowice

Audio System

Post autor: psiorslawek »

Witam. Zamierzam a raczej już na pewno bede zakładał (ktoś będzie zakładał) a raczej wymieniał całe audio od radia przez głośniki po wszelkie kable. Radyjko to stacja multimedialna ala dynavin na androidzie.
głośniki na przód Audio System HX 165 SQ, HIGH END pod wzmacniaczem udio System R105.4 Hi-Low
skrzynka basowa Audio System X-ION X12-900 1kW RMS pod wzmakiem Audio System R1250.1D 1250W RMS 1 Ohm mono
na tylną półke morel tempo 6. Co myślicie o takim zestawie?? będzie to dobrze gorało?? oczywiście wygłuszenia wszystkie kabelki nowe.
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

sprzet to 1/3 sukcesu - pewnie zagra to bardzo dobrze...pod warunkiem ze zostanie zamontowane z glowa...i przy tej cenie glosnikow to raczej o kompromisach bym nie myslal

bo jak chcesz to tylko poprzykrecac do boczkow wytlumiajac drzwi to tak drogie glosniki przednie sensu nie maja...tutaj trzeba by zrobic komore na te glosniki naprawde bardzo szczelna...drzwi szczelne byc nie moga bo po deszczu mial bys akwarium

jezeli za caly sprzet dales powiedzmy 3000-4000 zeta...to jedz do profi zakladu audio i zaplac ze 2-3 tys za zamontowanie tego z robota przez tydzien i wtedy bedziesz mial efekt...
...tak znowu sie czepiam...
Piet
Zaawansowany forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 2015-02-01, 09:22
Lokalizacja: Siewierz

Post autor: Piet »

Wystarczy pogadać z kimś kto ogarnia temat CA dość dobrze i zrobi zabudowe za 1/3 tego co ma kolega zapłacić w dobrym zakładzie który się tym specjalizuje :) Chyba że ma troche pojęcia o robocie i narzędzie to jest sobie sam w stanie to zrobić. A dużo nie trzeba :)
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

Belex dobrze gada :wink:
sam jestem mu wdzięczny za doradzenie co do CA
Obrazek
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

dziekuje dziekuje za pochwaly ;] staram sie :) hehe

a co do robienia tego za 1/3 ceny...to tutaj nie powinno chodzic o kase tylko o to zeby to bylo dobrze zrobione...jezeli sie ktos znajdzie za mniejsza kase to ok dlaczego nie...wsadzajac glosniki za ponad klocka liczy sie jakosc i wykonczenie
...tak znowu sie czepiam...
psiorslawek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 2011-07-11, 15:26
Lokalizacja: Gołkowice

Post autor: psiorslawek »

Auto już jest u profesjonalisty ( http://basaudio.pl/ ogarnięty gość ). drzwi będą oczywiście wygłuszane jakąś konkretną mata i przymocowane do drzwi na dystansach a nie w boczkach. teraz tydzień poczekać i zobaczymy efekty. Jak będzie już gotowe to dam znać czy to gra ;) (tydzień bez BMW :cry: )
Piet
Zaawansowany forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 2015-02-01, 09:22
Lokalizacja: Siewierz

Post autor: Piet »

BeleX, wiadomo że o efekt chodzi, tylko poprostu ceny u niektórych profesjonalistów to kosmos, a jest większość audiofili którzy smi sobie potrafią wyrzeźbić wszystko :)
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

ja robilem samemu komory - szczelne tak ze trzymaja wode :) i glosnik gra naprawde fajnie bez wiatru w drzwiach :) ale fakt...troche roboty z tym bylo :)
...tak znowu sie czepiam...
psiorslawek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 2011-07-11, 15:26
Lokalizacja: Gołkowice

Post autor: psiorslawek »

A tak właśnie orientacyjnie. Ile taka usługa może w takim profesjonalnym zakładzie kosztować?? Wygłuszenie drzwi przednich wymiana radia wszystkich kabli montaż kamery cofania montaż 4 głośników (2 w drzwiach z wycinaniem dziur) dwóch wzmacniaczy i skrzynke basową. No i oczywiście demontaż całej starej instalacji audio (ori navi )
Awatar użytkownika
bosek69
Małopiszący
Posty: 24
Rejestracja: 2014-01-30, 18:29
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: bosek69 »

i jak ci to zrobili ??? pochwal się nie ? :D
psiorslawek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 2011-07-11, 15:26
Lokalizacja: Gołkowice

Post autor: psiorslawek »

Gra :D I to dobrze gra :D A zrobił konkretnie jak należy. Jestem zadowolony. Drzwi porządnie wygłuszone nowe wszystkie kable - ogólnie cała nowa instalacja. Jeszcze troche regulacji zostało bo z czasem było kiepsko wszystko naraz zrobić ale właśnie sie robi ;) Wzmacniacz antenowy trzeba wmontować bo kiepsko radio odbiera (tak niestety jest w tym modelu navi). Kombinujemy jeszcze co z tablicą rejestracyjna z tyłu zrobić bo sie niepożądanie odzywa (za głośno w bagażniku;) hehe) i tylną półke trzeba jakoś usztywnić bo też cała drga i psuje dźwięk. Zastanawiam sie jeszcze nad kamerką przednią czy by nie wmontować jej gdzieś na stałe np nad lusterko albo w grilu (ale czy wiem czy mi to potrzebne...) Jak będe miał wszystkie zdjęcia z monażu to też tu wrzuce, a część jest u mnie w galerii (zapraszam). Ogólnie to jestem zadowolony. Jakość dźwięku z głośników jest poezją dla ucha a i basu nie brakuje nigdy. Polecam ten zestaw. :sex:
ODPOWIEDZ