E 46 Klucz do świec

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Shrek
Małopiszący
Posty: 56
Rejestracja: 2014-12-29, 16:31
Lokalizacja: Trzebinia

E 46 Klucz do świec

Post autor: Shrek »

jak w temacie ma ktoś może klucz do oryginalnych świec BMW pożyczyć sprzedać?
Awatar użytkownika
Soki
Zaawansowany forumowicz
Posty: 503
Rejestracja: 2008-12-16, 20:27
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Soki »

A czym się różnią oryginalne świece BMW od nie oryginalnych??
iparts
Małopiszący
Posty: 6
Rejestracja: 2013-03-22, 11:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: iparts »

Poza producentem i zapewne nieco niższą jakością wykonania (w przypadku najtańszych zamienników) prawdopodobnie różnice w samej budowie świec są niewielkie - no chyba że o czymś nie wiem, już niejednokrotnie się przekonałem że człowiek uczy się całe życie.
Frost
Zaawansowany forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 2012-12-11, 22:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Frost »

W e46 są świece BERU jako ori.
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

ja mam chyba 4 rodzaje kluczy do swiec...ale czym sie rozni ori od nie ori...chyba niczym :) nawet jak swiece beru sa jako ori...to watpie by jakies auto z forum mialo je w srodku...od nowosci ;]

klucz ma byc taki zeby nie lamal porcelany i tyle - o gumce ktora lapie swiece nie trzeba chyba wspominac

nie polecam kluczy nasadkowych do grzechotki bo mozna ukrecic gwint takimi zabawkami...chyba ze ktos dokreca dynamometrycznym to ok..a tak to recznie wystarczy ( swoja droga...dlatego te klucze maja taka a nie inna raczke do trzymania - cos jak specyficzna dlugosc klucza do kol ktory daje bmw )
...tak znowu sie czepiam...
samael16
Zaawansowany forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 2015-04-16, 17:03
Lokalizacja: Kaukaz

Post autor: samael16 »

Mają taką małą bo moment dokręcania to przeważnie od 18-30 Nm czyli wartość minimalna.

Tylko dynamometryk lub dedykowany do świec.
Awatar użytkownika
Susek
Przyjaciel klubu
Posty: 246
Rejestracja: 2011-08-20, 17:07
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Susek »

Ja tam mam zestaw kluczy z omegi ... w którym są nasadki do świec dedykowane na grzechotkę ... trzeba mieć minimum wyczucia żeby to zrobić bez uszkodzenia ... po prostu nie trzymać nasadki przy końcu krawędzi tylko jak najbliżej przegubu ... i już siła jest proporcjonalna do klucza do świec ;P
Obrazek
ODPOWIEDZ