Nie odpala e32 Pomocy

Czyli wszystko co dotyczy elektryki w naszych BMW!
hogan
Małopiszący
Posty: 11
Rejestracja: 2015-06-24, 16:29
Lokalizacja: K-ce

Nie odpala e32 Pomocy

Post autor: hogan »

Witam wszystkich
mam taki problem. Ostatnio moje autko stało 2 tygodnie nie odpalane, po tym czasie wsiadłem chciałem odpalić ale okazało się, że aku padł. Podładowałem i niestety silnik nie odpala. Rozrusznik normalnie kręci. Pomyślałem, że to może obc odciął zapłon. Zrobiłem reset OBC i wg instrukcji po podłączeniu aku i przekręceniu kluczyka powinno na OBC pokazać się odliczanie od 15min do zera. niestety zamiast tego pojawiło mi się PPPP. Nie wiem co to jest. Po przekręceniu kluczyka jeszcze raz komunikat gaśnie ale silnik nie pali.
Pomóżcie co z tym zrobić.
Paliwo jest, prąd też, zaznaczam, że jak daje kluczyk w pozycję 2 to nie słychać pompy. Ale z tego co pamiętam to nigdy jej nie słyszałem, dopiero po odpaleniu.

ewentualnie gdyby ktoś z okolicy miał chwile i możliwość podjechania z kompem to może dało by sie to jakoś zrobić.
Ostatnio inspekcja mi się zapaliła ale to chyba nie ma znaczenia.
Ostatnio zmieniony 2015-08-27, 21:40 przez hogan, łącznie zmieniany 1 raz.
hogan
Małopiszący
Posty: 11
Rejestracja: 2015-06-24, 16:29
Lokalizacja: K-ce

Post autor: hogan »

nikt nie jest w stanie pomóc?
Sędzia
Małopiszący
Posty: 3
Rejestracja: 2015-05-17, 14:08
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Sędzia »

Sprawdź czy faktycznie podaje paliwo, czy jest iskra na świecach...
I///M READY
hogan
Małopiszący
Posty: 11
Rejestracja: 2015-06-24, 16:29
Lokalizacja: K-ce

Post autor: hogan »

Iskra jest. Zauważyłem w ogóle, że na przewodzie paliwowym przed listwą wtryskową jest paliwo (pod ciśnieniem) natomiast jak odpinam przewód paliwowy od regulatora ciśnienia to jest susza. tak jakby przed samą listwą wtryskową był jakiś elektrozawór który odcina paliwo od listwy. Może ktoś kojarzy??
Awatar użytkownika
TDS-ik
Zaawansowany forumowicz
Posty: 424
Rejestracja: 2011-03-07, 19:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: TDS-ik »

Przed listwą wtryskową nie ma żadnego elektrozaworu, masz LPG w aucie? Jeśli tak to sprawdź czy sterownik/przekaźnik od lpg nie odcina Ci wtrysków.
hogan
Małopiszący
Posty: 11
Rejestracja: 2015-06-24, 16:29
Lokalizacja: K-ce

Post autor: hogan »

mam lpg. Tylko że przed panięciem aku wszystko chodziło dobrze na PB i LPG i zaznaczam nigdy wcześniej nie wyskakiwał mi ten błąd PPPP.
Jak ewentualnie skrawdzić tą odcinke lpg?
Awatar użytkownika
TDS-ik
Zaawansowany forumowicz
Posty: 424
Rejestracja: 2011-03-07, 19:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: TDS-ik »

Błąd pppp na obc oznacza brak komunikacji z zegarami w tym modelu i raczej nie ma tu nic do rzeczy, chyba ze wcześniej miałeś ustawioną blokadę zapłonu na obc. Jakie masz LPG? Sekwencje czy stara na silniczku lub śrubie? A na samym LPG próbowałeś odpalić?
hogan
Małopiszący
Posty: 11
Rejestracja: 2015-06-24, 16:29
Lokalizacja: K-ce

Post autor: hogan »

nie miałem ustawionego odcięcia. A lpg to jakaś stara instalacja bez wtrysku. Silnik nie odpala ani na pb ani na lpg.
Awatar użytkownika
TDS-ik
Zaawansowany forumowicz
Posty: 424
Rejestracja: 2011-03-07, 19:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: TDS-ik »

Sprawdź przekaźnik (będzie pod maską), oraz przełącznik (ten w kabinie) Zgadaj się z KUTIM powinien Ci pomóc
hogan
Małopiszący
Posty: 11
Rejestracja: 2015-06-24, 16:29
Lokalizacja: K-ce

Post autor: hogan »

trochę odświeżę temat.
Buma uzdrowiona :lol: :kolebka: . Okazało sie że kable z instalacji lpg się grzały i przetopiły izolację a co za tym idzie przepaliła sie cała instalacja między akumulatorem a przekaźnikami i bezpiecznikami.
Jedyne co teraz potrzebuje to jakieś namiary na dobrego gazownika z katowic i okolic żeby do końca usunąć instalacje lpg.
Pozdrawiam fanów
ODPOWIEDZ