[E39] Czujniki parkowania

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
kaczorex1996
Małopiszący
Posty: 23
Rejestracja: 2015-03-21, 08:01
Lokalizacja: Zawadzkie

[E39] Czujniki parkowania

Post autor: kaczorex1996 »

Witam mam problem z czujnikami parkowania w bmw e39 z 1999r.
. Kolega z forum (PRZEMO) przy okazji robienia swiatel do jazdy dziennej przelecial kompem i znalazl blad o uszkodzonych czunikach 3/4.
Czuniki przestaly dzialac dokladnie dzien po zakupu auta :D , no ale ze to moje pierwsze auto to bylem tak podjarany ze nie przeszkadzalo mi to wgl. Teraz czas nadszedl czas na naprawe tego.
Po wbiciu biegu wstecznego przewaznie jest dzwiek 5sek ktory informuje o niedzialajacym parktroniku. Moje pytanie brzy czy ktos juz sie z tym kiedys spotkal ew ma jakies porady od czego zaczac ? W tym temacie jestem kompletnie zielony i nie wiem czy mam odrazu kupowac nowe czujniki czy pierw szukac gdzie indziej.
Pozdrawiam!
Love my Bmw <3
Awatar użytkownika
przymo
Zaawansowany forumowicz
Posty: 440
Rejestracja: 2008-01-01, 19:22
Lokalizacja: Skrzyszów

Post autor: przymo »

mozesz sprawdzić wtyczki, kabelki dochodzące do czujników, ale wątpię, przeważnie czujniki padają
Obrazek
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

kaczorex1996 pisze:Po wbiciu biegu wstecznego przewaznie jest dzwiek 5sek ktory informuje o niedzialajacym parktroniku. Moje pytanie brzy czy ktos juz sie z tym kiedys spotkal ew ma jakies porady od czego zaczac ? W tym temacie jestem kompletnie zielony i nie wiem czy mam odrazu kupowac nowe czujniki czy pierw szukac gdzie indziej.

wieczorem jak juz jest nieco ciszej - idziesz do auta i bez uruchamiania silnika z kluczykiem na zaplonie wsadzasz wsteczny bieg...podchodzisz z tylu samochodu do kazdego czujnika , "zatykasz" go palcem ( przykladasz palec ) i nasluchujesz...jezeli slyszysz tykanie tzn ze czujnik dziala - jak nie ma tykania ( cos jak zegarek ale szybciej ) to czujnik jest uwalony

mozesz zerknac we wtyczki ale tak jak napisal przymo - zwykle leca czujniki...nie polecam ich zamiennikow bo u mnie np zniknelo to 5 sekundowe ostrzezenie ale...parkotronik i tak nie dzialal :) dopiero z drugiej reki czujnik i wszystko ruszylo

w inpie tez jest ladna diagnostyka do tego i wychodzi wszystko - ale mozna sobie i bez tego poradzic
...tak znowu sie czepiam...
kaczorex1996
Małopiszący
Posty: 23
Rejestracja: 2015-03-21, 08:01
Lokalizacja: Zawadzkie

Post autor: kaczorex1996 »

Dzieki za odzew i przymo sorki za blad w nicku :P
Czyli raczej nastawic sie na kupno nowych (uzywanych) czunikow?
Zaraz podejde do auta i przelece dokladnie ktore nie dzialaja , a raczej ktory dziala (1szt)
Love my Bmw <3
samael16
Zaawansowany forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 2015-04-16, 17:03
Lokalizacja: Kaukaz

Post autor: samael16 »

Z czym diagnoza na pukanie może być mylna lepiej to robić z inpą i mieć faktyczny odczyt napięć.
kaczorex1996
Małopiszący
Posty: 23
Rejestracja: 2015-03-21, 08:01
Lokalizacja: Zawadzkie

Post autor: kaczorex1996 »

http://screenshooter.net/102245438/vfsjovjTak wyglada czunik :D
Cyka jedynie prawy skrajny , i jak dobrze pamietam tak wyszlo na kompie.

PS: szybka rada, czemu radio nie chce sie wlaczyc , wyskakuj tylko odczyty z OBC , klikam na regulator glosnosci i nic sie nei dzieje, nie moge tez zmienic na inny odczyt
Love my Bmw <3
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

mozna sie tez ugadac z kims i na szybko przepiac czujniki - to jest 10 min roboty
...tak znowu sie czepiam...
kaczorex1996
Małopiszący
Posty: 23
Rejestracja: 2015-03-21, 08:01
Lokalizacja: Zawadzkie

Post autor: kaczorex1996 »

No ja chętnie bym sprawdził od kogoś czujniki. Ktoś ma takie same i chwile by sprawdzic u mnie ? Wgl jak te czujniki się wyciąga? Są na jakiś zatrzaskach ? Jakbym miał sprawdzic te kostki to one są bezpośrednio za czujnikiem ?
Love my Bmw <3
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

w przedliftach wyciagasz listwy zderzaka i one sa tam wpiete - tyle :)
szukaj kogos blisko siebie - nie wiem kogo Ci polecic :)
...tak znowu sie czepiam...
kaczorex1996
Małopiszący
Posty: 23
Rejestracja: 2015-03-21, 08:01
Lokalizacja: Zawadzkie

Post autor: kaczorex1996 »

Musze pierw listwe cala czy odrazu z listwy czujnik? :D Sorki ze pytatam o takie szczegoly ale nie chce polamach ich bo jak kompletowalem przod to masakra...
I co do samych czujnikow nie ma nikt z Opolskiego / Slaskiego chwilki zeby sprawdzic je u mnie? :)
Do 100km mysle ze moge dojechac :P
Pozdrawiam
Love my Bmw <3
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

najpierw listwy ze zderzaka ( delikatnie bo kable sa krotkie ) potem wyciagasz czujnii
...tak znowu sie czepiam...
ODPOWIEDZ