[E39] Podpora wału napędowego ...olej w skrzyni biegów - stu

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Awatar użytkownika
voytoosrk
Małopiszący
Posty: 51
Rejestracja: 2012-02-05, 22:51
Lokalizacja: rybnik

Post autor: voytoosrk »

To ze opony sa dobrze wywazone to nie znaczy ze nie bija... Sam osobiscie to przerobilem... Opona pod obciazeniem moze sie zachowywac inaczej... Tez wywazalem 10razy i to u roznych fachmanow a i tak dopiero po wymianie sie uspokoilo :) :lol:
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

obok harleja dejwidsona na rozdzienskiego w katowicach jest firma ktora sprawdza znoszenie opony na odleglosci 1 km :) mozna sie skusic ale cena kosmiczna takiej zabawy :) takie badanie mowi najwiecej o kondycji opon :)
...tak znowu sie czepiam...
Awatar użytkownika
Mroziu
Zaawansowany forumowicz
Posty: 237
Rejestracja: 2014-05-12, 07:47
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Mroziu »

Heh w końcu się odmuliłem.
Pojeździłem trochę po różnych drogach i z różnymi prędkościami.Koła wyważone do ZERA - widziałem hehe.Zero drgań budą
Wniosek -- Koła muszą być idealnie wyważone :sex:
[you] uważaj na przejeździe bo Mroziu jedzie
Awatar użytkownika
Mroziu
Zaawansowany forumowicz
Posty: 237
Rejestracja: 2014-05-12, 07:47
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Mroziu »

BeleX pisze: wroce do tematu :) ostatnio wymienilem u siebie olej w skrzyni i moscie przy przebiegu 300500km :) i co...pukniecie zniknelo...wiec ma to zwiazek z olejem w skrzyni i moscie ( gdzie dokladnie to nie wiem ) - swoja droga to polecam operacje wymiany...skrzynia chodzi lepiej i plynniej a to co sie zlalo ze skrzyni...no coz...lepiej nie mowic :) czarna masakra ktorej nie nazywam olejem...w moscie byl luzik nawet "to" przezroczyste bylo :)
Wymieniałem uszczelniacze na skrzyni i wale korbowym plus łacznik elastyczny wału.
Chyba też wymienię olej w skrzyni.Jaki jest najlepszy ?

Po zdjeciu skrzyni widziałem żółtą nalepkę
[you] uważaj na przejeździe bo Mroziu jedzie
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

ja mam fuchsa
...tak znowu sie czepiam...
buba78
Małopiszący
Posty: 5
Rejestracja: 2015-10-24, 12:38
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: buba78 »

witam posiadam 530d e39 turing i odczuwam wibracje z tyłu do 130km/h później zanikają opony nówki letnie i zimowe koła wyważone ale cienkie już tarcze z tyłu . proszę o pomoc co to za wibracje z góry dziękuję
buba78
ODPOWIEDZ