E38 abs i trakcja :/

Czyli wszystko co dotyczy elektryki w naszych BMW!
maarcin199
Małopiszący
Posty: 6
Rejestracja: 2012-01-06, 19:39
Lokalizacja: rybnik

E38 abs i trakcja :/

Post autor: maarcin199 »

Witam od kilku dnie świeci mi cały czas abs i kontrola trakcji. Raz bylo tak ze swiecilo dzien i przestalo a tetaz caly czas .Zrobiłem diagnostykę i wykazało czujnik koła z tyłu wymieniłem go kontrolki zgasły chciałem się przejechać lecz odrazu kontrolki znowu się pokazały. I wywaliło błąd wheel speed sensor rear left . Co może być przyczyną? Skasuje błędy to kontrolki znikają na wstecznym się nie załączaja ale po przejechaniu do przodu 5m odrazu się oswiecaja. Dodam że licznik działa wszystko normalnie . Prawie wszystkie fora poczytałem i nic :/
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

skoro wymieniles czujnik i blad jest dalej to:

http://www.bimmerfest.com/s/showthread.php?t=451633

ewentualnie moze byc problem z piasta lub z przewodami do czujnika ktore trzeba by sprawdzic
Ostatnio zmieniony 2016-01-21, 08:32 przez BeleX, łącznie zmieniany 1 raz.
...tak znowu sie czepiam...
Maver
Małopiszący
Posty: 40
Rejestracja: 2015-11-16, 09:46
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: Maver »

Sprawdzałeś kabel ?
Może wtyczka się obluzowała / gdzieś dostała się wilgoć ?
Ten błąd mówi, że nie ma sygnału z tego czujnika co nie znaczy że uszkodzony jest sam czujnik.
Awatar użytkownika
marzok
Zaawansowany forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: 2014-04-27, 13:52
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: marzok »

Sprawdz sobie bodajze w module ABS i trakcji, status lesen i tam Ci powinno pokazywac predkosci na poszczegolnych kolach.

Jak jest uszkodzony czujnik/nie ma styku bedziesz miec 0.
CHIPTUNING HAMOWNIA PODWOZIOWA BOSCH 698463776

https://www.facebook.com/gorillaelectronics/
maarcin199
Małopiszący
Posty: 6
Rejestracja: 2012-01-06, 19:39
Lokalizacja: rybnik

Post autor: maarcin199 »

Po wymianie czujnika na oryginalny wszystko wróciło do normy . Lecz po przejechaniu 40km znowu się kontrolki zapaliły co robić :O
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

uszkodzony modul abs - mialem to samo u siebie - dwa czujniki i ciagle ten sam problem...dopiero po naprawieniu mechanicznym polaczen w module wszystko wrocilo do normy

dla pewnosci przejedz jeszcze do jakiegos speca od BMW ( nie do pana mietka tylko do kogos kto robi tylko bmw ) niech sie upewnia
...tak znowu sie czepiam...
Awatar użytkownika
marzok
Zaawansowany forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: 2014-04-27, 13:52
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: marzok »

maarcin199 pisze:Po wymianie czujnika na oryginalny wszystko wróciło do normy . Lecz po przejechaniu 40km znowu się kontrolki zapaliły co robić :O
Bez podlaczenia pod INPe niczego wiecej sie nie dowiesz...

Zczytac bledy z ASC/DSC, zobaczyc czy teraz w livedacie masz sygnal z tego czujnika i myslec dalej. Czujnik konta skretu do pewnosci sprawdzic czy jest dobrze skalibrowany.
CHIPTUNING HAMOWNIA PODWOZIOWA BOSCH 698463776

https://www.facebook.com/gorillaelectronics/
ODPOWIEDZ