[E46] Problem z ringami

Czyli wszystko co dotyczy elektryki w naszych BMW!
sledzik
Małopiszący
Posty: 17
Rejestracja: 2015-12-13, 18:27
Lokalizacja: Świbie

[E46] Problem z ringami

Post autor: sledzik »

Witam. Niedawno montowałem u siebie ringi SMD jako pozycje. Jednak dziś dopiero kupiłem diodę prostowniczą i postanowiłem podłączyć ringi pod oświetlenie wnętrza. Wszystko działa, jednak przy otwieraniu/zamykaniu samochodu ringi zamiast płynnie gasnąć/zapalać się migają i słychać kilkukrotne 'stukanie' przekaźnika. Wszystko jest dokładnie połączone, polutowane i zaślepione. Nigdzie nie mogłem znaleźć przyczyny, czytając różne fora, oglądając filmiki na YT nikt raczej nie miał takiego problemu, a sposób podłączenia ten sam. Może ktoś miał podobny problem? Wie jak to rozwiązać? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

obstawiam ze zle dales diode - narysuj schemat jak ja wstawiles
...tak znowu sie czepiam...
sledzik
Małopiszący
Posty: 17
Rejestracja: 2015-12-13, 18:27
Lokalizacja: Świbie

Post autor: sledzik »

Obrazek Gdyby była źle podłączona to chyba w ogóle by nie działało?
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

dobra to chwila.......napiecie z oswietlenia narasta stopniowo - wpada na diode i na pzrekaznik ktory uruchamia ledy ?? i co to jest zolty kabel od wiazki ? :)

jezeli napieciem z instalacji przez diode odpalasz przekaznik do uruchomienia ringow to problem jest taki ze....skoro napiecie stopniowo narasta a pzrekaznik lapie od jakiegos tam napiecia to jest problem z jego zalaczeniem ( on startuje np przy 4V i trzyma - jak klika tzn ze za male napiecie idzie na niego i cos sie dzieje ale za malo napiecia zeby utrzymac styk )

jak chesz plynne odpalanie ringow z instalacji srodkowej to musisz zrobic tylko na diodach

czyli napiecie ktore idzie z oswietlenia kabiny idzie na ringi ale nie moze isc wtedy do modulu swiatel

takze musial bys dac napiecia w kierunku ringow zarowno z kabiny jak i z zasilania
...tak znowu sie czepiam...
sledzik
Małopiszący
Posty: 17
Rejestracja: 2015-12-13, 18:27
Lokalizacja: Świbie

Post autor: sledzik »

Dobra, już wszystko opanowane. Zasilanie z wnętrza poza przekaźnikiem i do tego dolozona dioda na kablu sygnałowym z pozycji. Dzięki wielkie za pomoc :d
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

tak na przyszłość :)
Obrazek
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

ja bym zrobil tak....zeby sie napiecie z oswietlenia srodka nie cofalo przez wtyczki do LCMa:

Obrazek
...tak znowu sie czepiam...
Awatar użytkownika
zawias
Maniak forumowy
Posty: 907
Rejestracja: 2009-06-14, 00:08
Lokalizacja: SOSNOWIEC

Post autor: zawias »

a ja bym w ogole do e46 nie zakladal ringów :D
sledzik
Małopiszący
Posty: 17
Rejestracja: 2015-12-13, 18:27
Lokalizacja: Świbie

Post autor: sledzik »

O gustach się nie dyskutuje :)
Obrazek
Pozdrawiam
Maver
Małopiszący
Posty: 40
Rejestracja: 2015-11-16, 09:46
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: Maver »

Ja mam natomiast inne pytanie, te ringi są zbudowane z XXX diód rozmieszczonych dookoła świecących wprost ?
Coś jak tu:
http://allegro.pl/ringi-smd-ford-mondeo ... 41655.html
sledzik
Małopiszący
Posty: 17
Rejestracja: 2015-12-13, 18:27
Lokalizacja: Świbie

Post autor: sledzik »

Maver
Małopiszący
Posty: 40
Rejestracja: 2015-11-16, 09:46
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: Maver »

Jak nie masz jakiegoś bajeru który je ściemnia po włączeniu świateł mijania to mam nadzieję ze panowie niebiescy szybko dowodzik zabiorą.

Spróbuj sobie wsiąść do innego auta i zobaczyć jak te ringi w nocy walą w oczy, NIC nie widać przez parę sekund po minięciu się z takim wynalazkiem
sledzik
Małopiszący
Posty: 17
Rejestracja: 2015-12-13, 18:27
Lokalizacja: Świbie

Post autor: sledzik »

Nikt w nocy nie mruga, a i policję już w nocy mijałem i byłem zatrzymany, ale do ringów nikt nic się nie czepiał. Chyba, że kiedyś się trafi mniej sympatyczny patrol to nie wiem jak się skończy. Ale wielu także z innych forów posiada te same ringi i nikt nigdy nie miał przez to żadnych konsekwencji.
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

ringi SMD i CCFL nie rażą, ale te ledy poskładane w kupe to dramat :/
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
sledzik
Małopiszący
Posty: 17
Rejestracja: 2015-12-13, 18:27
Lokalizacja: Świbie

Post autor: sledzik »

Czyli zły zakup? Ringi polecane na tym forum i kupione z aukcji podanej na tym forum
ODPOWIEDZ