[E39] brak ładowania alternatora, świeci się kontrolka akumu

Czyli wszystko co dotyczy elektryki w naszych BMW!
Dzyndzel
Małopiszący
Posty: 34
Rejestracja: 2011-03-02, 13:29
Lokalizacja: Rybnik

[E39] brak ładowania alternatora, świeci się kontrolka akumu

Post autor: Dzyndzel »

Witam przeleciałem dość sporo postów na różnych forach na ten temat lecz nigdzie nie znalazłem odpowiedzi a problem jest taki od pewnego czasu zaczęła mi migać kontrolka akumulatora lecz po lekkim prze gazowaniu gasła wiec nie zwracałem na to większej uwagi do puki nie zaczęła świecić na stałe i akumulator (nowy kupiony w zeszłym miesiącu) padł całkiem. kupiłem używany alternator i go wymieniłem i problem niestety nie znikną, kontrolka przygasa na ułamek sekundy ale dopiero jak go konkretnie prze gazuje, sprzedawca zaufany brałem już od niego sporo części i nigdy nie było problem teraz zostaje pytanie czy da się coś jeszcze samemu sprawdzić czy zostaje już tylko wizyta u elektryka chyba ze ktoś z was w okolicach Rybnika zna się na takich usterkach i mógł bym mu to mu zlecić. Będę wdzięczny za jaką kol wiek pomoc.
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

W jakim stanie jest uku ,mierzyłeś go czy nie ma zwarcia
Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo
Maniak forumowy
Posty: 815
Rejestracja: 2010-08-06, 10:43
Lokalizacja: Innerbraz / SWD

Post autor: Pablo »

Sprawdz czy alternator nie jest za slaby
:)
Dzyndzel
Małopiszący
Posty: 34
Rejestracja: 2011-03-02, 13:29
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Dzyndzel »

właśnie że nic z nim nie robiłem jutro zawiozę go do koczego żeby mi go sprawdził
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

Pablo pisze:Sprawdz czy alternator nie jest za slaby
Tez tak może być ,możesz miec mocniejszą wiązkę czyli alternator 140A
a teraz masz założony słabszy ,i nie umie doładować
Obrazek
Dzyndzel
Małopiszący
Posty: 34
Rejestracja: 2011-03-02, 13:29
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Dzyndzel »

Ale na tym starym to samo się działo, wydaje m się, że będzie musiał to obejrzeć elektryk który to wszystko pomierzy .
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

alternatory mogą być sprawne !! Krótkie mogą w nim być szczotki i dopiero po przegazowaniu je przyciaga do wirnika alternatora, lub układ stabilizacji napięcia padł i nie daje odpowiedniego voltarzu na aku, zacznij od wyciagniecia alternatora i wymiany szczotek, a jeśli masz swój stary to zrób to w nim i wsadź spowrotem !
Koszt szczotek z układem stab. firmy "hella" ok. 100-120zł
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
szczepciu
Zaawansowany forumowicz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-12-02, 20:22
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: szczepciu »

dodam od siebie, że jeśli regulator napięcia jest sprawny wystarczy wymienić same szczotki, koszt ok 10zł. Tydzień temu wymieniałem szczotki w regulatorze i obyło się bez większych wydatków ;)
Maver
Małopiszący
Posty: 40
Rejestracja: 2015-11-16, 09:46
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: Maver »

Dodam od siebie, że jak się na tym nie znasz to pojedź do kogoś co się zna, wyjdzie najtaniej.
Dzyndzel
Małopiszący
Posty: 34
Rejestracja: 2011-03-02, 13:29
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Dzyndzel »

Właśnie oddałem auto do elektryka dowiem się wieczorem ale dzisiaj za montowałem stary alternator i problem znikną na dłuższy czas potem znowu się pojawił ale po lekkim prze gazowaniu znowu znikał na dłuższy czas ale dla pewności niech to obejrzy elektryk, po mierzy to i będzie wiedział w czym rzecz, miejmy nadzieję że to tylko szczotki
Dzyndzel
Małopiszący
Posty: 34
Rejestracja: 2011-03-02, 13:29
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Dzyndzel »

No i problem rozwiązany, okazało się że były to diody jakieś na alternatoże no i szczotki auto teraz śmiga alternator ładuje jednym słowem jest gicior :smile: :smile: :smile:
Maver
Małopiszący
Posty: 40
Rejestracja: 2015-11-16, 09:46
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: Maver »

Widzisz, czyli miałem rację, daj komuś co się zna :mrgreen:

Poproszę " pomógł " :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ