starter pack po zakupie

Sprawy o różnej tematyce
Awatar użytkownika
Johny
Zaawansowany forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 2011-06-19, 21:25
Lokalizacja: Sosnowiec

starter pack po zakupie

Post autor: Johny »

Witam :smile:

mimo iz fanem marki jestem od zawsze to dopiero co nabylem swoje pierwsze bmw.
wiadome ze zaraz po kupnie robi sie zmiany oleju itd i tu tez chodz temat poruszany pierdylion razy to wole sie poradzic bardziej doswiadczonych kolegow :wink:

tak wiec jaki olej oraz przedewszystkim ile?silnik m54b22 obecnie niestety wlany castrol 5w40 (nawet moj stary opel z klekotekiem nie trawil castrola :mrgreen: ) .ale po przeczytaniu wielu roznych for dylemat. valvoline?liqui moly?motul?millers?(chodz chyba sie skusze na valvo maxlife 5w40) jedni sie wyklocaja ktory lepszy drudzi pisza ze to juz ta klasa oleju ze jedyna roznica jest cenowa.filtry najlepiej bedzie caly zestaw ale jakiej marki?moze jakies dodatkowe porady typu plukanka?ceramizer? lub co jeszcze zrobic po zakupie?chodz bede mial jeszcze pare dodatkowych pytan :smile:

poprosze o brak hejtow bo dopiero zaczynam prawdziwa przygode z wkoncu swoim bmw a nie chce skaleczyc swojej perelki pakujac w nia dziadowstwo wiec bede staral sie kupowac rzeczy jak najlepsze na ile portfel pozwoli :razz: :smile:
Awatar użytkownika
Dzidek
Maniak forumowy
Posty: 744
Rejestracja: 2011-12-24, 19:24
Lokalizacja: Ledziny City

Re: starter pack po zakupie

Post autor: Dzidek »

John'y pisze:Witam :smile:

mimo iz fanem marki jestem od zawsze to dopiero co nabylem swoje pierwsze bmw.
wiadome ze zaraz po kupnie robi sie zmiany oleju itd i tu tez chodz temat poruszany pierdylion razy to wole sie poradzic bardziej doswiadczonych kolegow :wink:

tak wiec jaki olej oraz przedewszystkim ile?silnik m54b22 obecnie niestety wlany castrol 5w40 (nawet moj stary opel z klekotekiem nie trawil castrola :mrgreen: ) .ale po przeczytaniu wielu roznych for dylemat. valvoline?liqui moly?motul?millers?(chodz chyba sie skusze na valvo maxlife 5w40) jedni sie wyklocaja ktory lepszy drudzi pisza ze to juz ta klasa oleju ze jedyna roznica jest cenowa.filtry najlepiej bedzie caly zestaw ale jakiej marki?moze jakies dodatkowe porady typu plukanka?ceramizer? lub co jeszcze zrobic po zakupie?chodz bede mial jeszcze pare dodatkowych pytan :smile:

poprosze o brak hejtow bo dopiero zaczynam prawdziwa przygode z wkoncu swoim bmw a nie chce skaleczyc swojej perelki pakujac w nia dziadowstwo wiec bede staral sie kupowac rzeczy jak najlepsze na ile portfel pozwoli :razz: :smile:

Ja u siebie mialem liqui moly 5w30 i oleju nie bral... plukanki nie robilem... oleju wchodzi 6,2l
Filtr oleju kupowalem z Manna...
Gdyby Pan Bóg Popierał Przedni Naped To Chodzilibysmy Na Rekach :D
Awatar użytkownika
Johny
Zaawansowany forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 2011-06-19, 21:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Johny »

a jest jakas specjalna roznica miedzy 5w40 a 5w30?
Awatar użytkownika
Dzidek
Maniak forumowy
Posty: 744
Rejestracja: 2011-12-24, 19:24
Lokalizacja: Ledziny City

Post autor: Dzidek »

John'y pisze:a jest jakas specjalna roznica miedzy 5w40 a 5w30?
https://www.motointegrator.pl/poradnik/ ... -poradnik/ tu wszystko pisze... woojek google wie wszystko
Gdyby Pan Bóg Popierał Przedni Naped To Chodzilibysmy Na Rekach :D
Awatar użytkownika
Johny
Zaawansowany forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 2011-06-19, 21:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Johny »

dobra zaleje 5w40 jak bylo tylko ze valvo longlife zamiast castrola,filtr mann :smile: jakies jeszcze pozakupowe porady?w planach jeszcze wymiana zarowek od mijania na osram night breaker bo te co sa obecnie naprawde lipnie swieca ew przyjze sie jeszcze kloszom czy juz matowosc zabardzo ich nie dopadla :wink:
Jedna miłość, jedna marka.BMW
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

engine flush skoro chcesz miec pewnosc ze wymiana oleju nie zaszkodzi

liqui moly engine flush - polecam
...tak znowu sie czepiam...
Maver
Małopiszący
Posty: 40
Rejestracja: 2015-11-16, 09:46
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: Maver »

Ja tylko dodam że obecnie jest na rynku bardzo bardzo dużo podróbek olejów.

Kup sobie na stacji shell olej shell, może nie jest najtańszy, ale na pewno kupisz oryginalny pełnowartościowy produkt, no chyba że masz pewnego dystrybutora innych marek :)

Ja kupiłem 3x motula od 3 różnych sprzedawców z certyfikatem i wszystkie były podrobione, oczywiście oddali kasę i przepraszali bo sami zostali oszukani no ale trochę strach to wlać do silnika...
Awatar użytkownika
Johny
Zaawansowany forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 2011-06-19, 21:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Johny »

no wlasnie to jest to z tymi podrobkami... a nie ma ktos moze sprawdzonego zrodla? :smile:
Jedna miłość, jedna marka.BMW
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

http://lucart.pl/myslowice/

jest jeszcze hurtownia olejow w dabrowie gorniczej - ale luc art jest dluzej na rynku
...tak znowu sie czepiam...
Awatar użytkownika
KolaK
Zaawansowany forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 2014-01-29, 19:33
Lokalizacja: SBL / SM

Post autor: KolaK »

Też polecam, zawsze tam kupuje.
Drink Russian kiss French wear Italian drive German

Moja czarna Coupeta

Mój czarny Sedan
Awatar użytkownika
Johny
Zaawansowany forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 2011-06-19, 21:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Johny »

dzieki napewno najpozniej w sobote tam zajade :grin:
Jedna miłość, jedna marka.BMW
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

zadzwon sobie wczesniej to sciagna Ci filtry do powietrza oleju paliwa kabiny i co tam jeszcze potrzebujezs
...tak znowu sie czepiam...
samael16
Zaawansowany forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 2015-04-16, 17:03
Lokalizacja: Kaukaz

Post autor: samael16 »

Filtr paliwa warto bo niestety mało kiedy jest wymieniany.
Ja olej kupowałem w racing olej w DG filtry itp też ściągną.
Co do osramów sporo jest podróbek chcesz namiary na hurtownie poleconą przez firmę osram?
Awatar użytkownika
Johny
Zaawansowany forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 2011-06-19, 21:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Johny »

filtr oleju kupiony firmy mann :wink: plukanka rowniez liqui moly teraz tylko po olej musze skoczyc :smile: chodz ciagle dylemat co wlac :roll:

a filtr paliwa kabiny i powietrza w razie czego rowniez kupic man'a?

samael16 - bardzo chetnie :smile:
Jedna miłość, jedna marka.BMW
Maver
Małopiszący
Posty: 40
Rejestracja: 2015-11-16, 09:46
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: Maver »

Kup sobie filtrona, tylko regularnie wymieniaj.
Tak samo z olejem, nie kupuj z allegro / giełdy, motul chyba na swojej stronie ma polecanych sprzedawców skoro się tak na niego uparłeś i wymiana co 10 tys :)
ODPOWIEDZ