[E46] Wentylator chłodnicy

Czyli wszystko co dotyczy elektryki w naszych BMW!
MartinFk
Małopiszący
Posty: 4
Rejestracja: 2016-03-20, 20:18
Lokalizacja: ok. Gliwic

[E46] Wentylator chłodnicy

Post autor: MartinFk »

Witam. Mam problem a zarazem pytanie.
Spalił mi się silniczek z wentylatora. Posiadam wentylator ze sterownikem wbudowanym w silniczku i czy jesli zakupię wentylator z modułem sterującym to bedzie poprawnie chodził i czy nie bedzie problemu podpiąc kostki? E46 320Ci coupe przedlift
Awatar użytkownika
marzok
Zaawansowany forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: 2014-04-27, 13:52
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: marzok »

Kostka musi miec tyle samo pinow. Zawsze mozesz wymienic sam silnik a modul zostawic stary (jesli jest dobry).
CHIPTUNING HAMOWNIA PODWOZIOWA BOSCH 698463776

https://www.facebook.com/gorillaelectronics/
MartinFk
Małopiszący
Posty: 4
Rejestracja: 2016-03-20, 20:18
Lokalizacja: ok. Gliwic

Post autor: MartinFk »

Czyli jeśli zakupie wentylator z modułem sterującym (gdzie wczesniej go nie miałem) i podepne sie kostkami to bedzie bez problemu śmigał?
Awatar użytkownika
marzok
Zaawansowany forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: 2014-04-27, 13:52
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: marzok »

MartinFk pisze:Czyli jeśli zakupie wentylator z modułem sterującym (gdzie wczesniej go nie miałem) i podepne sie kostkami to bedzie bez problemu śmigał?
Mozesz uzyc sam silnik, które sa te same. Wentylatory różnią się ilością łopatek.
CHIPTUNING HAMOWNIA PODWOZIOWA BOSCH 698463776

https://www.facebook.com/gorillaelectronics/
MartinFk
Małopiszący
Posty: 4
Rejestracja: 2016-03-20, 20:18
Lokalizacja: ok. Gliwic

Post autor: MartinFk »

silniki raczej nie są te same.. bo z silnika bez modułu wychodza 3 kabelki w tym jeden sterujący.. a z silnika z modułem wychodzą dwa kabelki bez sterującego.. i nie mam gdzie podpiąc tego kabelka sterujacego.. dlatego wydaje mi sie ze modul jest potrzebny i pytanie brzmialo czy bedzie śmigało wszystko dobrze jesli zakupie z modułem
Gumis2_2006
Małopiszący
Posty: 1
Rejestracja: 2016-09-05, 09:42
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Gumis2_2006 »

Witam podepnę się pod temat. Mam problem tego typu że wentylator się nie załącza. wymieniłem czujnik temperatury na dolnym wężu od chłodnicy i skasowałem błąd wentylatora wyłapany na kompie podczas diagnostyki. Czy jest przekaźnik odpowiadający za pracę wentylatora i gdzie go szukać? Proszę pomóżcie.
Gumiś
ODPOWIEDZ