Otwieranie/zamykanie drzwi pasażera z centrali

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Awatar użytkownika
Susek
Przyjaciel klubu
Posty: 246
Rejestracja: 2011-08-20, 17:07
Lokalizacja: Będzin

Otwieranie/zamykanie drzwi pasażera z centrali

Post autor: Susek »

Witam
Mam problem z otwieraniem drzwi pasażera za pomocą centralnego zamka. Zamykają się bez problemu, jednak już ich centrala nie otwiera. Normalnie otwierają się klamką wewnętrzną. Przycisk na konsoli również ich nie otwiera. Jednak podczas zamykania jak i otwierania słychać taką samą pracę w zamku tylko "dzyndzel" nie wychodzi z górę i drzwi zostają zaryglowane. Planowałem czyścić/wymienić przekaźniki w module komfortu ale stwierdziłem, że w zamku podczas otwierania nic nie powinno być słychać jeżeli przekaźnik by nie domagał. Teraz pytanie czy ktoś miał podobny problem? Na forach szukałem i moja teoria się potwierdza że raczej to wina samego zmaka :mad: jednak przed zabawą chętnie bym się doradził co i jak.
Obrazek
Awatar użytkownika
davor
Małopiszący
Posty: 16
Rejestracja: 2015-04-07, 12:58
Lokalizacja: Świony

Re: Otwieranie/zamykanie drzwi pasażera z centrali

Post autor: davor »

Susek pisze:Witam
Zamykają się bez problemu, jednak już ich centrala nie otwiera. Normalnie otwierają się klamką wewnętrzną. Przycisk na konsoli również ich nie otwiera. Jednak podczas zamykania jak i otwierania słychać taką samą pracę w zamku tylko "dzyndzel" nie wychodzi z górę i drzwi zostają zaryglowane.
Miałem dokładnie taką samą sytuację. W moim przypadku winny był zamek. Też najpierw bawiłęm się modułem komfortu. Koniec końców kupiłem używany zamek i pomogło :)

pozdro
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

zamek - wiazka - modul komfortu

zacznij od zamiany zamka...jak to nic nie da to wiazka w gumie miedzy karoseria a drzwiami

pewny nie jestem ale przekladka z tylnych drzwi powinna byc mozliwa na chwile dla sprawdzenia
...tak znowu sie czepiam...
Awatar użytkownika
Susek
Przyjaciel klubu
Posty: 246
Rejestracja: 2011-08-20, 17:07
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Susek »

Wersja coupe więc tylny zamek odpada ;) ... ale wiązka jak była by naruszona to raczej przy otwieraniu nie powinno być nic słychać a dźwiękowo wrażenie jest że wszystko śmiga normalnie tylko dzyndzla nie podnosi :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

aaa coupe ehhehe no to ciezko :)

obstawiam zamek :) po tym co opisujesz :)
...tak znowu sie czepiam...
ODPOWIEDZ