Problem z przyspieszaniem bmw e46

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Awatar użytkownika
Kuki
Maniak forumowy
Posty: 845
Rejestracja: 2007-02-23, 01:51
Lokalizacja: SJZ

Problem z przyspieszaniem bmw e46

Post autor: Kuki »

Witam posiadam bmw e46 318i n42 b20 od dłuższego czasu mam problem z przyspieszaniem odnoszę wrażenie że silnik działa jakby na 3 cylindrach jadąc na 5 biegu mając 4tys obrotów auto jedzie 100km/h i jest problem żeby przyspieszyć czy ktoś spotkał się z czymś podobnym? Cewka wymieniona świece również uszczelka pod głowicą była wymieniona. Z góry dziękuję za pomoc
Miec BMW teraz nie duzy wydatek Zabic muche boczna szyba........................BEZCENNE

"zycie zaczyna sie i konczy na BMW"
Obrazek
Awatar użytkownika
Flar
Zaawansowany forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 2013-09-24, 22:41
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Flar »

czujniki valvetronic-a ?
Pozdrawiam
Piotrek
Mój "Bumbuś" ;)
Awatar użytkownika
Kuki
Maniak forumowy
Posty: 845
Rejestracja: 2007-02-23, 01:51
Lokalizacja: SJZ

Post autor: Kuki »

Raczej nie w tą stronę. Silnik chodzi w miarę równo i wkreca się na obroty bardzo fajnie tylko że nie jedzie. Mechanik sugerował przeniesienie napędu. Dyfer suchy, nic nie puka/stuka, skrzynia też sucha i nie słychać jakiś szumów czy czegokolwiek z tych rejonów. Myślę nad sprzęgłem choć było robione w lutym jeśli dobrze pamiętam. Tylko czemu sprzeglo? Wymienialem klocki i odciagnalem troszkę płynu hamulcowego ale jest prawie max. Czy może być zapowietrzone lub trzeba coś podregulowac? Ogólnie sprzeglo bierze od prawie samego dołu. Jednak przy próbie ruszenia na samym sprzegle trzęsie się buda i czuć że nie bardzo łapie sprzeglo...
Miec BMW teraz nie duzy wydatek Zabic muche boczna szyba........................BEZCENNE

"zycie zaczyna sie i konczy na BMW"
Obrazek
Awatar użytkownika
Flar
Zaawansowany forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 2013-09-24, 22:41
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Flar »

Jedyne co mogę polecić to pojechać do Katowic do
https://www.facebook.com/kodowaniebmw/?fref=ts

Jak oni nie znajdą przyczyny to nikt nie znajdzie ;)
Pozdrawiam
Piotrek
Mój "Bumbuś" ;)
Awatar użytkownika
Kuki
Maniak forumowy
Posty: 845
Rejestracja: 2007-02-23, 01:51
Lokalizacja: SJZ

Post autor: Kuki »

Do Katowic mam jakieś 1600 km więc może nie być po drodze :P mieszkam w Anglii.. Dzisiaj podjadę do angielskiego mechanika i zobaczymy co powiedzą.

"mechanik" stwierdził że sprzęgło nie ma nic wspólnego z moim problemem. Widocznie w uk sprzęgła się nie slizgaja :)
Miec BMW teraz nie duzy wydatek Zabic muche boczna szyba........................BEZCENNE

"zycie zaczyna sie i konczy na BMW"
Obrazek
ODPOWIEDZ