[E46] Individualny sedan by marcin020799

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Re: [E46] Individualny sedan by marcin020799

Post autor: whucrew »

Wooo.. Zazdroszczę wyprawy! Nie zapomnij o zdjęciach! A półka oczywiście na duży plus! Pozdro!
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Awatar użytkownika
marcin020799
Zaawansowany forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2017-07-16, 09:09
Lokalizacja: Rybnik

Re: [E46] Individualny sedan by marcin020799

Post autor: marcin020799 »

Dość parę zdjęć już mam porobionych, ale podzielę się na gorąco tymi chyba najbardziej interesującymi 8)
Kulminacyjny punkt mojego wyjazdu wakacyjnego :twisted:
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Maszyna pierwszy raz dostała ode mnie tyle miodu i spisała się doskonale :bmw: Wręcz zaskoczyło mnie jak podaje to moje 1.9 wkręcone na obroty i prosi się o więcej :m:
Jestem bardzo zadowolony z tego, co zrobiłem z zawieszeniem. Stabilizatory M, zawieszenie Eibacha i komplet rozpórek robią mega robotę. Opony bardzo ładnie kleiły i wyraźnie czuć, gdzie jest ich granica. Chociaż po zjeździe z toru było je dosłownie czuć :lol:
Obrazek
Obrazek

Auto ozdobiła oczywiście odpowiednia wlepka :D
Obrazek

To póki co na tyle. Mi został jeszcze tydzień wypoczynku, ale nie potrafiłem wytrzymać z pochwaleniem się :roll:

EDIT: Dorzucam kolejne zdjęcia, które pojawiły się na Racetracker, bo te mnie totalnie powaliły 8)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I ujęcia totalny ogień 🔥
Obrazek
Obrazek
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Re: [E46] Individualny sedan by marcin020799

Post autor: whucrew »

Masakra! Wielkie zazdro. A auto na tych zakrętach wygląda cudownie!
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Awatar użytkownika
marcin020799
Zaawansowany forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2017-07-16, 09:09
Lokalizacja: Rybnik

Re: [E46] Individualny sedan by marcin020799

Post autor: marcin020799 »

Whucrew, bardzo mi miło :D
Naszło mnie na małe podsumowanie w pierwszej kolejności wakacji - zrobiłem samochodem 2700km i dał mi mnóstwo frajdy. Teraz to auto wie, że żyje :lol: Nie potrafiłem się oprzeć zdjęciom w niemieckich miasteczkach i na tle różnych krajobrazów
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ale w czasie mojego urlopu minęło również dokładnie 5 lat od kiedy mam to auto :mrgreen: W tym czasie zrobiłem nim 45000km i... Nie wyobrażam sobie go zamienić na inny :roll: Coś obok - jak najbardziej, ale na pewno nie zamiast :wink:
Jak widać po tym temacie, trochę się zmieniło z zewnątrz i nieco bardziej wewnątrz, jednak jeszcze długa droga przede mną. Bardzo mnie cieszy, że na ten moment już mam samochód, za który mogę być pewny i który zgodnie z hasłem marki daje mi radość z jazdy :bmw:
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Re: [E46] Individualny sedan by marcin020799

Post autor: whucrew »

No i do tego trójka miała okazję wrócić do ojczyzny na wycieczkę!
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Awatar użytkownika
marcin020799
Zaawansowany forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2017-07-16, 09:09
Lokalizacja: Rybnik

Re: [E46] Individualny sedan by marcin020799

Post autor: marcin020799 »

Małe odświeżenie tematu - w ostatnim czasie bawię się typowo detalami. Niestety zniknął mi sprzed nosa kompletny shadowline wraz z lusterkami, więc dosłownie tylko odświeżam zmęczone życiem detale i kombinuję nad szczegółami, które dadzą dodatkowe pół procenta indywidualności :roll:

Kupiłem również komplet krzyży, ale jak już rozebrałem lampy, brakło mi odwagi na wiercenie w odbłyśniku :lol: Także leżą i czekają, aż w wolnym czasie załatwię sobie drugi komplet lamp, lub samych odbłyśników.
Przyciemniłem za to delikatnie halogeny przeciwmgielne w zderzaku - za bardzo się odcinały. Rozważam również tymczasowo przyciemnienie kloszy lamp, lecz folią PPF 30%, bo jest ona gładsza niż standardowa folia do lamp
Obrazek

Wymiany doczekały się też boczne kierunkowskazy, które zrobiły się mleczne - polerowanie nic by już tu nie dało.
Obrazek

Rzut oka na zewnątrz
Obrazek
Wygląda ładnie aaale... Listwy szpeciły :P
Także odświeżyłem listwy przedniego zderzaka, natomiast na listwie pod tablicę rejestracyjną efekt mnie nie zadowalał i została zmieniona na nową do zderzaka M pakietowego. Trzeba było ją trochę "zmodyfikować" i usunąć dolne mocowania, gdyż w zwykłym zderzaku ich po prostu nie ma :lol:
Kosmetyka. Po prostu nieco bardziej wystaje, tak jak "mordka" M pakietowego E36 i tak jak się spodziewałem - dodaje troszkę in plus
Obrazek

Auto jest już coraz bardziej - według mojej wizji - kompletne i całkiem zacnie się prezentuje ;)
Obrazek

W międzyczasie zdobyłem też drugi komplet lamp na tył, z białym kierunkiem - od dawna widziały mi się lampy Full Red a'la USA, także postanowiłem sobie takie poglądowo zrobić.
Sama lampa full red bardzo mi się spodobała, ale jeszcze na auto nie trafia. Powody dwa - białe kierunki okleiłem czerwoną folią do lamp - ta nie jest idealnie gładka i przy spolerowanej lampie średnio mi to wygląda. Drugi - kierunkowskaz miga na czerwono, więc trzeba wymyslić patent na zieloną żarówkę, żeby migał na pomarańczowo. Jeszcze 3 lata temu były takie dostępne na alledrogo. Teraz jak na złość - nie ma
Obrazek

Jako że wczoraj weszło wreszcie prawo, na które bardzo długo czekałem, zniknęła też naklejka rejestracyjna z szyby. Bardzo mi tam wadziła. Gdyby tak jeszcze euroband na rejestracjach był czarny... Nic oczywiście nie sugeruję :twisted:

Na sam koniec zostawiam parę niedawnych ujęć, które chciałem utrzymać w stylu Ultimate Klasse:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I na tym etapie meldunek porządkowy zakończony. Obecnie zbierają się fundusze i trwają poszukiwania kompletu BBS RS 744/745. Padła decyzja na złoty rotor i polerowany rant. Chciałbym w przyszłym sezonie zrobić jeszcze nieco więcej rzeczy - przednie hamulce z tarczami Mikoda GT, przewody w oplocie i klocki Brembo, sprzęgło, tylny stabilizator 20mm z cabrio, niska lotka M pakiet... Planów zawsze dużo, życie zweryfikuje :wink:
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Re: [E46] Individualny sedan by marcin020799

Post autor: Glodek »

Ładnie działasz ,
Czekam i trzymam kciuki by się udało zakupić wymarzone felgi 🦾🦾🦾
Obrazek
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Re: [E46] Individualny sedan by marcin020799

Post autor: whucrew »

Marcin super lecisz z tym autem. Wszystko na plus. Jedno tylko odradzam .Miałem folie przyciemniające na lampie E46 . Lampa z tą folia się przegrzewa w miejscu padania światła i plastik zwyczajnie się deformuje niszcząc nasze zadbane i nie wypiaskowane szkła lamp. Zdjęcia UKlasse super ! Życzę funduszy na koło i spełnienia tego marzenia . Pozdro
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Awatar użytkownika
marcin020799
Zaawansowany forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2017-07-16, 09:09
Lokalizacja: Rybnik

Re: [E46] Individualny sedan by marcin020799

Post autor: marcin020799 »

Glodek, Whucrew dzięki!
Z folią na lampy doszedłem do podobnego wniosku, zwłaszcza że rozmawiałem też z ludźmi, którym klej z folii, pod wpływem temperatury, wżarł się w plastik i uszkodził klosze. Tym bardziej, że nawet folia PPF nie jest tak idealnie gładka jak goła lampa. Zostaje mi kupić drugi komplet lamp, lub samych odbłyśników i do nich założyć krzyże, wtedy nie będzie bolało, że niszczę swoje 🙃
W międzyczasie dużo miałem innych spraw na głowie, więc z autem za wiele się nie działo, zwłaszcza że praktycznie cały grudzień zimowałem w garażu - śnieg, sól i te sprawy. Jedynie typowy "maintenance". Wymieniłem separator oleju odmy, bo zawieszał się zaworek, standardowo dla odmy potrafiły zafalować obroty i zasysało mocno korek wlewu oleju. Na dniach rozprawiłem się też z wyciekiem, a bardziej zapoceniem zbiornika płynu wspomagania. Fora twierdzą, że "każde E46 się przy zbiorniku poci". Moje się przez 5 lat nie pociło i się pociło nie będzie - wszystkie oringi i opaski zaciskowe wymienione na nowe.
Na koniec podrzucę fotki z pierwszego mycia w tym roku i tym akcentem zamierzam otworzyć przygotowania do sezonu 2023 ;)
Obrazek
Obrazek

Mimo że jeszcze na polerki i letnie woski przyjdzie w tym roku czas, lustro jakieś tam jest :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin020799
Zaawansowany forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2017-07-16, 09:09
Lokalizacja: Rybnik

Re: [E46] Individualny sedan by marcin020799

Post autor: marcin020799 »

No i ruszyło. Mam już komplet BBS RX II, konkretnie RX 507. Dedykowane parametrami pod E46.
Skręcane 2tlg, parametry 4x8,5j 18" ET38. Klasycznie dla BBS - dobra felga, bo rantobębny są tłoczone, rotory wykonane techniką flow formingu, skręcone tytanowymi śrubkami.
Obrazek
Trafiły do mnie pomalowane na czarno, jednak oddam je, żeby zostały zrobione według mojego planu. Rotory na miedziane złoto, ranty polerowane na lustro.
Oczywiście przymiarka musiała być :D
Obrazek
Obrazek

Po zrobieniu felg zadbam o opony - jestem wstępnie zdecydowany na Yokohama BluEarth 225/40/18. Dojdą czerwono-złote akrylowe dekielki BBS i dystans żeby wysunąć ranty na równo z błotnikiem - ze wstępnych pomiarów wychodzi ok 7mm przód i 10mm tył. Potem pewnie się pomyśli o 0,5 stopnia większym kącie z tyłu i obniżeniem go o ok. 1cm.
Także uważam, że będzie konkret 8)

UPDATE: Felgi odebrane 8) Zajmował się nimi mój znajomy, który zrobił kawał dobrej roboty. Zażyczyłem sobie rotory w kolor coś między brązem, złotem i miedzią. Brzmi jakbym sam nie wiedział czego chcę, ale wywiązał się z tego doskonale :twisted: Odcień dość mocno różni się zależnie od tego, jak pada światło. W cieniu jest złoty brąz, w padającym od kąta świetle mocno łapią miedź, a w ostrym świetle typowe złoto.
Do kompletu oczywiście polerowane na lustro ranty, nowe oryginalne tytanowe śrubki BBS, od siebie dodałem czerwono-złote dekielki BBS i nałożyłem powłokę ceramiczną. Opony tak jak zamierzałem - homologowany do E46 rozmiar 225/40/18, Yokohama BluEarth ES32.
Teraz coś miłego dla oka ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wkrótce zakładam na auto, samochód jeszcze pewnie przepoleruję, wrzucę fajny wosk i zaserwuję sobie ucztę dla oka :br:
Awatar użytkownika
marcin020799
Zaawansowany forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2017-07-16, 09:09
Lokalizacja: Rybnik

Re: [E46] Individualny sedan by marcin020799

Post autor: marcin020799 »

No i koła założone na auto. Jestem zachwycony jak to wygląda 😍 Felga idealna dla tego samochodu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marcin020799
Zaawansowany forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2017-07-16, 09:09
Lokalizacja: Rybnik

Re: [E46] Individualny sedan by marcin020799

Post autor: marcin020799 »

Troszkę tam poszło w międzyczasie do przodu. Udało wreszcie się dostać przycisk surround od systemu Harman/Kardon, także na konsoli jest pełno i oczywiście bez fejków, każdy przycisk robi co ma robić :twisted: Tego jeszcze w przedliftowej E46 nie widziałem
Obrazek

Wpadły też robione na zamówienie dystanse 8mm na obie osie + śruby zabezpieczające, ale jest wpadka. Pasuje pięknie, specjalnie wymierzone tak, żeby rant felgi był na równi z krawędzią błotnika, ale przy tej grubości są to dystanse bez kołnierza, kołnierz piasty ma około 12mm, otwór w feldze jest sfazowany i wychodzi na to, że ma poprawnego centrowania i przy 60km/h jest odczuwalne bicie na kierownicy. Także na ten czas będzie wciąż bez dystansu i będę musiał poszukać dojścia do dystansów 10mm H&R z kołnierzem, ewentualnie TA Technix, gdyż rzekomo te mają jako jedyne być tak skonstruowane, że pasują na długość oryginalnego kołnierza i mają swoje centrowanie. Także czeka ponowny zakup kolejnego kompletu śrub. Taka cena grubszych zabaw i walki o każdy milimetr :roll: Może wtedy pomyślę jeszcze coś z kątami. Pół stopnia więcej z tyłu, lub pół stopnia z przodu i stopień z tyłu może zrobić trochę roboty. Tak to wyglądało na 8mm:
Obrazek
Obrazek

Także póki co tyle. Owocnych przygotowań do sezonu wszystkim i oby wszystko szło po Waszej myśli :lol:
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Re: [E46] Individualny sedan by marcin020799

Post autor: whucrew »

Marcin ! Petarda ! Koło i kolor w punkt ! To auto na to zasługiwało . Doskonale gra z wnętrzem .No i BBS . Od teraz innych nie założysz ;)Cała reszta prac włożona w auto jak zwykle na plus ! Czekam co dalej i podziwiam . Pozdro !
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Re: [E46] Individualny sedan by marcin020799

Post autor: Glodek »

Z dystansami zdecydowanie lepiej ,ładnie koło się zrównało z nadkolem ,jeśli czuć bicie na kierownicy ,to lepiej szukaj coś ori,
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin020799
Zaawansowany forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2017-07-16, 09:09
Lokalizacja: Rybnik

Re: [E46] Individualny sedan by marcin020799

Post autor: marcin020799 »

Glodek, na wiosnę planuję ogarnąć dystanse H&R lub TA prosto z Niemiec dzięki małym wtykom :lol: 10mm z przodu, 12mm na tył, na którym będzie jeszcze trochę zwiększony kąt. No i liczę że pójdzie trochę w dół, bo na dniach wpadły mi w ręce tylne springi H&R z cabrio, na których rzekomo góra opony już się chowała lekko w błotniku, także do zakupu gwintu może na sedanie siedzieć mniej więcej jak przód :wink:

Co w międzyczasie:
No oczywiście że auto znowu było przepolerowane 😆 Ale przejdźmy do zmian.
Podstopnica M - ostatnie, czego mi brakowało do kompletnego M pakietu wewnątrz
Obrazek
Dywanik trochę obskubany ale mam nadzieję wleci wkrótce komplet Petex :P

No i najświeższa sprawa - swap przednich hamulców z 328i z tarczami Mikoda GT (300mm)
Obrazek
Fajna różnica, jest to, czego oczekiwałem. Dosłownie hamując 80-40, wduszając 2/3 pedału hamulca, ABS już ma co robić na wcale nie wąskiej i dość przyzwoitej oponie. Do kompletu również na przyszły rok planuję przewody w oplocie.

Na zimowe wieczory zaplanowałem kilka detali, które są typowo moim kaprysem: przycisk otwierania bagażnika w podstopnicy, przerobienie przełączników tylnych szyb na podświetlane, pokombinowanie z delikatnym podświetleniem wewnętrznych klamek na wzór E38, no i dołożenie podgrzewania tylnej kanapy. Nikt prawie tam nie jeździ, auto nie jeździ zimą, ale fajnie mieć kolejny bajer 🙃

Na koniec zostawię parę zdjęć poglądowych całości. Wszystkie praktycznie z telefonu, ale podobno najlepszy aparat to ten, który mam przy sobie :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam nadzieję, że będę aktualizował wątek bardziej na bieżąco. Póki co trzymajcie się 8)
ODPOWIEDZ