wiezienie za korzystanie z nielegalnego oprogramowania GPS

Sprawy o różnej tematyce
bodziotg77

wiezienie za korzystanie z nielegalnego oprogramowania GPS

Post autor: bodziotg77 »

http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Do- ... caid=170b1


za niedlugo za CB bedzie kara pozbawienia wolnosci
bociek

Post autor: bociek »

hehe o CB tez juz sie czepiaja o homologacje :/ a na dodatek wedlog prawa podczas jazdy z cb nie mozesz kozystac :/
Pablo

Post autor: Pablo »

chore gdyby te mapy kosztowały normalne pieniadze to kazdy by kupił orginalne wiadomo ze znalazłby sie ktos tak czy siak kto by uzywal piratow ale juz nie robiloby tego 95% ludzi a stwierdzenie w komentarzach "nie stac cie nie uzywaj" jest tymbardziej chore wkoncu jest to robione przez ludzi dla ludzi zeby kazdy tego mogl uzywac a nie ten ktory zarabia jakies wielkie pieniadze to tak jak z chlebem bby bylo kosztuje 20zł i nie stac cie to nie kupuj bezsens totalny
Awatar użytkownika
Przygoda
Maniak forumowy
Posty: 3297
Rejestracja: 2007-07-01, 21:58
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Przygoda »

jak zwykle polskie prawo jest chore
Obrazek

było E36 316i sedan... było E36 320i coupe ... było kolejne E36 320i coupe ... było E46 316i ... JEST E39 528i :)
BARTIG

Post autor: BARTIG »

schowam nawigacje pod dupe zeby nie bylo jej widac, a zeby gadala hehe :wink:
Admin
Site Admin
Posty: 1275
Rejestracja: 2007-02-20, 18:51

Post autor: Admin »

haha dobre, ja mam w palmie gpsa i co moze jeszcze beda chcieli zebym im pokazal papierek na windows mobile i pakiet office, jak tak dalej bedzie to do samochodu trzeba bedzie brac segregator :P a co bedzie jak niebiescy wyczaja w bagazniku lapciaka :mrgreen:
Michał K.
Małopiszący
Posty: 16
Rejestracja: 2008-11-05, 16:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał K. »

Pablodevil pisze:chore gdyby te mapy kosztowały normalne pieniadze to kazdy by kupił orginalne wiadomo ze znalazłby sie ktos tak czy siak kto by uzywal piratow ale juz nie robiloby tego 95% ludzi a stwierdzenie w komentarzach "nie stac cie nie uzywaj" jest tymbardziej chore wkoncu jest to robione przez ludzi dla ludzi zeby kazdy tego mogl uzywac a nie ten ktory zarabia jakies wielkie pieniadze to tak jak z chlebem bby bylo kosztuje 20zł i nie stac cie to nie kupuj bezsens totalny

Prosze cię, nie porównuj chleba do nawigacji, nawigacja to nie rzecz pierwszej potrzeby.
Jeżeli kosztuje za dużo to korzystaj ze standardowych ( papierowych) map, tak jak np. ja to robię.
Idąc twoim tokiem rozumowania... Wszystko jest " robione przez ludzi dla ludzi" a więc co? nie stac cie to kradnij?
Zmieniłbyś zdanie gdybyś sam był producentem...
bodziotg77

Post autor: bodziotg77 »

wczoraj bylem w silesii i pytalem ile kosztuje automapa ktora posiadam .

Odpowiedz -750 PLN ( polska i europa )

uwazam ze jakby kosztowala 100-150 to napewno duzo by wiecej zarobili bo znaczna wiekszosc ludzi by sobie kupila ORI zeby pozniej mogli miec aktualizacje .
Awatar użytkownika
Przygoda
Maniak forumowy
Posty: 3297
Rejestracja: 2007-07-01, 21:58
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Przygoda »

no wlasnie jak ceny by byly nizsze to napewno wiekszy zbyt by byl
Obrazek

było E36 316i sedan... było E36 320i coupe ... było kolejne E36 320i coupe ... było E46 316i ... JEST E39 528i :)
Daniel
Maniak forumowy
Posty: 900
Rejestracja: 2007-08-18, 15:50
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Daniel »

Smiechowo ja tam na to leje ..... co poniektórzy nie musza sie martwic bo GPS w komórce jest :D
Pozdro
W rękach maszyny jesteśmy tylko zabawką !
Pablo

Post autor: Pablo »

Michał K. pisze:
Pablodevil pisze:chore gdyby te mapy kosztowały normalne pieniadze to kazdy by kupił orginalne wiadomo ze znalazłby sie ktos tak czy siak kto by uzywal piratow ale juz nie robiloby tego 95% ludzi a stwierdzenie w komentarzach "nie stac cie nie uzywaj" jest tymbardziej chore wkoncu jest to robione przez ludzi dla ludzi zeby kazdy tego mogl uzywac a nie ten ktory zarabia jakies wielkie pieniadze to tak jak z chlebem bby bylo kosztuje 20zł i nie stac cie to nie kupuj bezsens totalny

Prosze cię, nie porównuj chleba do nawigacji, nawigacja to nie rzecz pierwszej potrzeby.
Jeżeli kosztuje za dużo to korzystaj ze standardowych ( papierowych) map, tak jak np. ja to robię.
Idąc twoim tokiem rozumowania... Wszystko jest " robione przez ludzi dla ludzi" a więc co? nie stac cie to kradnij?
Zmieniłbyś zdanie gdybyś sam był producentem...
Nie chodzi mi o to że nie stac cie to kradnij ale gdyby mapa kosztowałą tak jak przygoda to napisał 100-150zł to producent by zarobił duzo wiecej bo ORI kosztuje 750zł wiec gdyby kosztowaął te 150zł powiedzmy to kupi ja te 5 osob takze juz ma ten sam zarobek a kupi ja tez kolejne 5 bo nie jest to az tak wysoka cena a wiadomo ze kazdy woli wyciagnac te 150zł niz bawic sie w kobinowanie sciaganie crackowanie i szukanie nowych mapo bo w ORI masz aktualizacje i bez problemow najlepszym przykladem jest Windows kiedys kosztowal po 700-800zł i wiekszosc ludzi miala piraty a teraz kupisz juz za 200zł i masa ludzi pokupiła ORI i jest bez zmartwien a sprzedaja go duuuuuuuuuzo wiecej kopii. To samo jest z muzyka na dzien dzisiejszy płyta z muza kosztuje ok. 20-30zł wiec wole sobi9e kupic orginal niz szukac i sciagac z netu ale kiedys jak za płyte terzebabylo dac 50-70zł to sorry ale kogo stac na to zeby kupic sobie powiuedzmy 2 płytki w miesiacu?? chyba kogos co zarabia po 3000-4000zł takze moje zdanie jest takie ze gdyby ceny byly odpowiednie to 99% ludzi kupi ORI wiec producent zarobi na tym jeszcze wiecej bo zarobi na ilosci sprzedanych sztuk i nie bedzie takiego problemu z piractwem
Admin
Site Admin
Posty: 1275
Rejestracja: 2007-02-20, 18:51

Post autor: Admin »

w stanach elektroniczna mapa kosztuje 75 dolców a u nas 750zł :) normalne to to nie jest

a dodam wiecej po co mi wbudowana w samochod nawigacja oryginalna skoro nie ma PL języka :) żenada

niestety jestesmy krajem 2giej kategorii i do tego trzeba sie przyzwyczaic
Pablo

Post autor: Pablo »

kolebka pisze:w stanach elektroniczna mapa kosztuje 75 dolców a u nas 750zł :) normalne to to nie jest

a dodam wiecej po co mi wbudowana w samochod nawigacja oryginalna skoro nie ma PL języka :) żenada

niestety jestesmy krajem 2giej kategorii i do tego trzeba sie przyzwyczaic
co do cen to jak najbardziej sie zgadzam i dlatego tam wiekszosc ludzi ma orginały (wiadomo ze ktos sie wyłamie i instaluje piraty) zas jezyk w navi mozna wgrac polski ale niestety nie do kazdej i przewaznie wolaja za to kilka stowek :/ no ale niestety jak to napisales jestemy krajem drugiej kategorii i w innych krajach daja nam to wyraznie odczuc :/
Michał K.
Małopiszący
Posty: 16
Rejestracja: 2008-11-05, 16:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał K. »

Niskie ceny powoduje popyt, a popyt powstaje przez marketing, w naszym kraju słabo GPS jest reklamowany, wiec i ceny wysokie.
Krótko mowiąc POLSKI rynek nie wydaje im sie atrakcyjny wiec nie pompuja w marketing kasy. Ten problem dotyczy wielu gałęzi handlu w naszym kraju.
Ps: Niskie ceny nie gwarantują oszałamiającego wzrostu sprzedaży, wiec takie ruchy sa dogłębnie analizowane... przykład to branża gier komputerowych, ludzie nadal wola skorzystac z torrenta niz wydac na gre czasem tylko 10 zł.
Admin
Site Admin
Posty: 1275
Rejestracja: 2007-02-20, 18:51

Post autor: Admin »

Michal masz rację, jezeli popyt rośnie to cena rośnie, na ekonomii tego uczą, ale w naszym kraju nie ma popytu na ori soft wiec ceny powinny byc niskie a nie są!! Co do gier to jedna z firm produkujacych gry zapytala sie internautow dlaczego wolą piraty, to wiekszosc wskazywalo na wygodę a dopiero na drugim miejscu byla cena, po co czekac na gre jak sie ja kupuje w internecie czy szykac jej po sklepach, wpisujesz w google, masz szybkie łącze to godzinka i 3GB sciagniete (na uczelni mamy łącze swiatlowodowe i moje zdanie jest podobne bo sciagam blyskawicznie)

czytam jeszcze raz Twojego posta i chyba jednak sie mylisz :) bo ty piszesz ze jak jest duza sprzedaz to cena spada? jezeli tak to nie masz racji cena rosnie az dojdzie do punktu rownowagi czyli do momentu kiedy klient nie jest w stanie zaplacic taka cene za dany towar.
ODPOWIEDZ