[E30] Automat 320i

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Pitbull810614

[E30] Automat 320i

Post autor: Pitbull810614 »

Mam następujące pytanie:
czy automatem steruje jakiś komputer ?????? dokładniej czy steruje przeżucaniem biegów??? Od kupna mojej buni mam cały czas problem z tą skrzynią na zimnym silniku nie chce wrzucić drugiego biegu a jak silnik zagrzeje sie do temperatury 60stopni to wtedy wbija już normalnie.Prosze o pomoc za co z góry dziękuje.
Ostatnio zmieniony 2009-01-12, 21:55 przez Pitbull810614, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomek
Maniak forumowy
Posty: 3965
Rejestracja: 2006-10-16, 20:57
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tomek »

Może olej by się przydało wymienić :P hehe bo na gęstym nie pojedziesz :P haha
ice

Post autor: ice »

Tez mialem ten problem :zdziwko: ale wymiana oleju pomogla :cool:
Pitbull810614

Post autor: Pitbull810614 »

wymieniłem olej +filtr oleju już duzo wcześniej a problem jak był tak jest:( ja już nie wiem co może być z tą skrzynią myślałem że pompa oleju za słabo ciśnie i on nie umie wtedy go przeżucic bo jest zbyt małe ciśnienie oleju ale to tylko moje domysły.
Ramzes157
Małopiszący
Posty: 11
Rejestracja: 2009-02-02, 10:38
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ramzes157 »

Co do automatu to mam pytanie czy czekacie jakis czas przed ruszeniem bo koleś od którego kupiłem auto czakal 4 minuty zanim ruszył i trzymał auto na D i potem jechal co wy nato
Aurel
Zaawansowany forumowicz
Posty: 612
Rejestracja: 2007-10-30, 19:43
Lokalizacja: Bluszczów

Post autor: Aurel »

Pitbull810614, komputer skrzyni biegów jest chyba w bagażniku gdzieś schowany ale moge sie mylić!! co do wrzucania tej 2 na zimnym to niewiem, w zimie zawsze tak jest ze przy wielkim mrozie biegi ciężko wchodzą....co masz za olej w tej skrzyni ? a i czy w lato tez masz to samo ?
Pitbull810614

Post autor: Pitbull810614 »

W lato miałem to samo to sie dzieje niezależnie od warunków atmosferycznych a olej mam wlany Elf minerał .A co najlepsze konsultowałem sie już z kilkoma warszatatami co naprawiają automaty i na jednym powiedział mi gostek że to sprzęgło wiec nie słuchałem go wcale bo za przeproszeniem pieprzy głupoty,drugi warsztat stwierdził że jest to programacja sterownika hydraulicznego ale podobno ten model tego nie ma,trzeci warszt6at stwierdził że jest to "Regulator odsirodkowy" i gosciu sie zarzekał że to jest to.A więc dzwonie do BMW Katowice i pytam w jakiej cenie ta część jest a oni mi że to kosztuje 4316zł :shock: :shock: :shock: tak naprawde to to auto nie jest tyle warte :grin: ale mam dzwonic do tego oststniego warsztatu i ma mi powiedzieć ile to kosztuje bo wymiana 160zł dokładnie sie dowiem w wtorek.
dorka

Post autor: dorka »

Ramzes157 pisze:Co do automatu to mam pytanie czy czekacie jakis czas przed ruszeniem bo koleś od którego kupiłem auto czakal 4 minuty zanim ruszył i trzymał auto na D i potem jechal co wy nato
Zgadza się ale jak jest bardzo zimno ;) Ja tak mam jednak to jest chwilka :D
ODPOWIEDZ