Złomowanie starych aut w niemczech

Sprawy o różnej tematyce
Aurel
Zaawansowany forumowicz
Posty: 612
Rejestracja: 2007-10-30, 19:43
Lokalizacja: Bluszczów

Złomowanie starych aut w niemczech

Post autor: Aurel »

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,3945100,00.html głośno wczoraj w TV było, od dzisiaj to weszło :/ czyli e30stki pójdą pod żyletki i e36 z początku produkcji.....już powoli ciężko tam będzie o te auta!! choć dobrze ze tylko mogą zezłomować Ci co kupią nowe lub rok stare auto
bociek

Post autor: bociek »

i tak taniej e30 nei znajdziesz juz w niemczech w dobrym stanie :D wszytko juz wykupione :D a egzemplaze w naprawde dobrym stanie sa nawet po 7 tys euro weic watpie ze takie auta pojada na zlom :D

a z drogiej strony to dozbrze bo przestana ludzie sciagac zlomy do polski i to nie tylko sie bmw tyczy
Aurel
Zaawansowany forumowicz
Posty: 612
Rejestracja: 2007-10-30, 19:43
Lokalizacja: Bluszczów

Post autor: Aurel »

no ciężko trafić dobre e30 i tanio....mojemu ojcowi sie udało igiełke przywieść ale miał farta niemożliwego :) ale zaś z drugiej strony te strony jak mobile.de i autoscout.de są oklepane i tam wszystko drogo, jak by sie mieszkało w niemczech i patrzało po zadbanych autach można trafić od dziadka i kupić za małą kase (jezdzone tylko do kościoła :P ).
ale wiesz jak np chcesz jakieś tanie autko na części albo do silnika to juz powoli niebędzie bo e36 2.5 mogą dać do złomowania bo niesprzedają za 2500 e, i to tak z innymi autami! są plusy i są minusy, fakt faktem ze troche mniej trupów będą zwozić do nas....
Pablo

Post autor: Pablo »

Aurel pisze:jak by sie mieszkało w niemczech i patrzało po zadbanych autach można trafić
to jest fakt mieszkałem jakis czas w niemczech i nie mowie tutaj tylko o BMW ale o wszystkich markach czasem moznabylo od prywatnej osoby kupic za grosze autko w idealnym stanie
Aurel pisze:ale wiesz jak np chcesz jakieś tanie autko na części albo do silnika to juz powoli niebędzie
No tak ale popatrz na to ile osob bedzie kupowalo nowe auto?? wiem ze znajda sie takie napewno ale jednak te auta jeszcze bedzie mozna kupic za tani pieniadz bo jednak nie kazdego stac na nowe auto a pozatym znam duzo ludzi w niemczech ktorzy nawet nie chcieli nowego auta a wiekszosc ludzi ktorych stac na kupno nowego (jesli mowic oczywiscie o zakupie za gotowke czy nawet na raty ale bardzo drogiego auta) to nikt nie jezdzi ze tak to ujme takim starociem bo było go wczesniej tez stac na w miare mlode auto
Aurel
Zaawansowany forumowicz
Posty: 612
Rejestracja: 2007-10-30, 19:43
Lokalizacja: Bluszczów

Post autor: Aurel »

no właśnie wiem że nie wszystkich będzie stać na te nowe auto i tu ten plus...
bociek

Post autor: bociek »

mowisz o czesciach ale teraz nie bardzo sie oplaca e30 sciagac z niemiec nawet na czesci :/ za drogo to wszytko wychodzi :/ w polsce jest mnustwo e30-stek za grosze idelne auta na czesci
Pablo

Post autor: Pablo »

bociek pisze:w polsce jest mnustwo e30-stek za grosze idelne auta na czesci
dokladnie do 2-2,5tyś zł na allegro tego masz w cholere wiem ze moze z niemiewc uda sie w lepszym stanie przytargac ale jak policzysz czas szukanie transport auta tez mało kiedy rozdają za darmo ;P to juz sie powoli nie opłaca chyba ze to jest jakies ladne cabrio czy ///M :mrgreen:
Admin
Site Admin
Posty: 1275
Rejestracja: 2007-02-20, 18:51

Post autor: Admin »

Nowe pojazdy mają często wyższe zużycie paliwa niż nowe- byka strzelili
a tak na poważnie to ciekaw jestem czy w PL kiedykolwiek rząd bedzie dopłacał do zlomowania strego i kupowania nowego, im to jest na ręke ze ludzie giną w starych samochodach bo jak wiadomo zus pada :) z drugiej jednak strony 2500E to duzo i ci co by chcieli kupic nowe auto to by sobie kupili chaszpla za 500zł i oddali w zamian za nowy samochod i znowu zarobili by tylko na tym bogadsi bo biedny sobie nowki sztuki nie kupi, nawet po takim rabacie :cry: ale co zrobic Polak potrafi kombinowac :P
Aurel
Zaawansowany forumowicz
Posty: 612
Rejestracja: 2007-10-30, 19:43
Lokalizacja: Bluszczów

Post autor: Aurel »

PabloDevil, no może i tak, e30stki to sie juz raczej na części nie opłaca sprowadzać, ale napewno e36 tak i to do silnika, bo można trafić rozbitka 2.5 za fajną kase :) ale kto co lubi...
bociek

Post autor: bociek »

e36 w polsce rozbitki tez juz za sa "grosze" :D

kolebka z toba bym sie nie zgodzil :D jest duzo wypadkow spowodowanych przez stare auta i leczenie ofiar powypadkowych jes drogie wiec teniej jest chyba dac ludzia powiedzmy juz 3 tys za zloma co moglo by zmotywowac ich do kupienia nowszego auta teoretycznie bespiczeniejszego :D
Admin
Site Admin
Posty: 1275
Rejestracja: 2007-02-20, 18:51

Post autor: Admin »

bociek nie pisalem o leczeniu, tylko juz o magazynowaniu pod ziemią :P
bociek

Post autor: bociek »

hehehe chyba ze tak :P:D
ODPOWIEDZ