Wirusy na forum i ine utrudnienia

Dotyczące forum i użytkowników
dorka

Post autor: dorka »

Ja mam explorer i to samo mam:
Could not obtain poster group information.

DEBUG MODE

SQL Error : 1105 Unknown error

SELECT ug.user_id, ug.group_id FROM (phpbb_user_group ug, phpbb_groups g) WHERE ug.user_id IN ( 978,625 ) AND ug.group_id IN ( 29 ) AND g.group_id = ug.group_id AND g.group_single_user = 0 AND ug.user_pending <> 1 ORDER by g.group_order DESC

Line : 991
File : viewtopic.php

Jeśli nie potrafisz znaleźć rozwiązania tego problemu,
możesz spróbować poszukać, lub zadać pytanie na forum: http://www.przemo.org/phpBB2/
Swobi

Post autor: Swobi »

to nie nasza wina
Awatar użytkownika
Krzys
Site Admin
Posty: 6779
Rejestracja: 2006-12-19, 18:23
Kontakt:

Post autor: Krzys »

jutro sie temu przyjże
[you], wiesz jakie s� �arty elektryka???
- PORA�AJ�CE :lol:
Awatar użytkownika
PrzemaS
Zaawansowany forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 2009-03-28, 12:08
Lokalizacja: Żary (województwo Lubuskie)

Post autor: PrzemaS »

Dziś u mnie znów pojawiły się problemy związane w wirusem. Kaspersky krzyczy wykryto: koń trojański Trojan.JS.WindowBomb.a. Problem ten pojawia się podczas wyszukiwania na forum.
tutaj screen z opisem tego wira Obrazek
Admin
Site Admin
Posty: 1275
Rejestracja: 2007-02-20, 18:51

Post autor: Admin »

PrzemaS pisze:Dziś u mnie znów pojawiły się problemy związane w wirusem. Kaspersky krzyczy wykryto: koń trojański Trojan.JS.WindowBomb.a. Problem ten pojawia się podczas wyszukiwania na forum.
http://www.wiruspc.pl/wykaz/details.php?virus=7128

pojawi sie jak skorzystasz z funkcji otwierania for w nowym oknie, to jest ten sam skrypt.

a tak na marginesie to prosiłbym najpierw nazwe wirusa zgooglować, nie mniej jednak dzieki za info.
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

Co za dziadostwo mi wskakuje czasami???

cyt:
Parse error: syntax error, unexpected $end in /var/www/web198/html//cache/board_config.php on line 2
Obrazek

A to wszystko wina admina ( &#865;° &#860;&#662; &#865;°)
DAREX

Post autor: DAREX »

Teraz nie powinno wyskakiwać, daj znać czy nadal wyskakuje czy nie :)
Awatar użytkownika
Krzys
Site Admin
Posty: 6779
Rejestracja: 2006-12-19, 18:23
Kontakt:

Post autor: Krzys »

od kwietnia czy marca jakos sie uspokoilo. Dzisiaj tez u mnie bylo ok. Moze jakis jednorazowy problem :)
[you], wiesz jakie s� �arty elektryka???
- PORA�AJ�CE :lol:
Grzesio

Post autor: Grzesio »

bład ktory wykrywa Kaspersky warto poszukac u ustawieniach Zabezpieczeniach ...



oOgólnie mówiąc exploit jest to program, który wykorzustuje dziury w oprogramowaniu.
Najbardziej popularne techniki ataku exploitami to:

- buffer overflow ( błąd programistyczny polegający na pobraniu do wyznaczonego obszaru pamięci (bufora) większej ilości danych, niż zarezerwował na ten cel programista. Taka sytuacja może często prowadzić do zamazania danych znajdujących się w pamięci bezpośrednio za buforem, a w rezultacie do błędnego działania programu. W wielu sytuacjach, zwłaszcza gdy dane, które wpisywane są do bufora podlegają kontroli osoby o potencjalnie wrogich intencjach, może dojść do nadpisania struktur kontrolnych programu w taki sposób, by zaczął on wykonywać operacje określone przez atakującego.

Przyczyną powstawania takich błędów jest najczęściej brak odpowiedniej wiedzy lub należytej staranności ze strony autora oprogramowania)

- heap overflow ( to nazwa jednego z rodzajów błędu przepełnienia bufora, mającego miejsce na stercie. Sterta jest obszarem pamięci procesu na którym dynamicznie alokowane są bufory na dane. Jeśli błędnie napisana aplikacja dokona próby zapisania większej porcji danych, niż wcześniej przeznaczono na ten cel pamięci, nadpisane mogą zostać struktury kontrolne aplikacji, i możliwe jest naruszenie integralności danego programu)

- format string ( atak informatyczny, będący stosunkowo nową techniką wykorzystywania błędów programistycznych w aplikacjach. Błędnie napisana aplikacja może być przy wykorzystaniu tej techniki usunięta z listy procesów przez system operacyjny (tzw. crash) lub zmuszona do wykonania kodu dostarczonego przez napastnika )

Jak widać Exploit wykorzystuje występujący w oprogramowaniu błąd programistyczny i przejmuje kontrolę nad działaniem procesu &#8211; wykonując odpowiednio spreparowany kod (bytecode), który najczęściej wykonuje wywołanie systemowe uruchamiające powłokę systemową (shellcode) z uprawnieniami programu, w którym wykryto lukę w zabezpieczeniach. Ludzi używających exploitów bez podstawowej wiedzy o mechanizmach ich działania nazywa się script kiddies, czyli osoby które używają gotowych skryptów (programów) do zaatakowania danej aplikacji (programu)nazywa się script kiddies.
Dyzio

Post autor: Dyzio »

Na wstępie do naszej stronki jest teraz plakat i za każdym razem jak wchodzę na stronke to pokazuje mi komunikat o trojanie :mad:
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

Dyzio pisze:każdym razem jak wchodzę na stronke to pokazuje mi komunikat o trojanie
Darex to zrobił.
Lansuje sie :DDDDDD
Obrazek

A to wszystko wina admina ( &#865;° &#860;&#662; &#865;°)
DAREX

Post autor: DAREX »

Dyzio pisze:Na wstępie do naszej stronki jest teraz plakat i za każdym razem jak wchodzę na stronke to pokazuje mi komunikat o trojanie :mad:

Jakiego masz antyvirusa???
Awatar użytkownika
djmario
Site Admin
Posty: 1829
Rejestracja: 2009-06-23, 07:33
Lokalizacja: Dolce & Gabbana
Kontakt:

Post autor: djmario »

witam. u mne jest to samo w pracy na komputerze gdzie mam zainstalowanego nortona wykrywa mi zagrożenie Bloohound. PDF.1 jako wysoki stan zagrożenia a w domu gzie mam avasta wykrywa mi konia trojanskiego.
sprawdzcie to chłopaki.
Pozdrawiam :bmw:
Latać bokiem to jo lubia wtedy w nosie sobie dłubia
Obrazek
Obrazek
Chroń mnie Boże przed mym samym bo pod maską mam barany :P
Awatar użytkownika
Krzys
Site Admin
Posty: 6779
Rejestracja: 2006-12-19, 18:23
Kontakt:

Post autor: Krzys »

bardzo dziwne. Na stronie startowej jest czysty plik graficzny.
[you], wiesz jakie s� �arty elektryka???
- PORA�AJ�CE :lol:
Dyzio

Post autor: Dyzio »

DAREX pisze:
Dyzio pisze:Na wstępie do naszej stronki jest teraz plakat i za każdym razem jak wchodzę na stronke to pokazuje mi komunikat o trojanie :mad:

Jakiego masz antyvirusa???
Avasta
ODPOWIEDZ