[E36] Zgłupiała kontrolka ręcznego

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Awatar użytkownika
Sabretooth
Zaawansowany forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: 2010-11-26, 11:06
Lokalizacja: Katowice-Ligota

[E36] Zgłupiała kontrolka ręcznego

Post autor: Sabretooth »

Na wstępie od razu zaznaczam- używałem opcji SZUKAJ i pytałem wujka Google o radę- bezskutecznie. Dlatego właśnie zakładam ten temat...

Sprawa wygląda tak:
zamontowałem dzisiaj w moim compim podłokietnik. I po skończeniu pracy zauważyłem, że kontrolka z ręcznego nie gaśnie. Hamulec zaciągnięty- kontrolka świeci, hamulec nie zaciągnięty- kontrolka dalej świeci.
Przy montażu podłokietnika szturchnołem kilka razy kabel z czujnika od ręcznego i nawet go momentami przesuwałem, ale wątpię aby to miało jakieś znaczenie. Na koniec (w akcie desperacji) wypiąłem kabel z czujnika przy dźwigni ręcznego... Kontrolka i tak świeciła :cry:

Proszę Was o pomoc, ponieważ już kompletnie nie mam pojęcia co to może być, a strasznie mnie to denerwuje i uważam, że tak być nie może.
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

ten rozlacznik sie mogl uszk. Trzeba go przemierzyc. Płyn hamulcowy masz?
Awatar użytkownika
Krzys
Site Admin
Posty: 6779
Rejestracja: 2006-12-19, 18:23
Kontakt:

Post autor: Krzys »

wystarczy dwa drutki zlaczyc i powinno zgasnac. Jesli tak sie stanie to rozlacznik masz uszkodzony.
[you], wiesz jakie s� �arty elektryka???
- PORA�AJ�CE :lol:
Awatar użytkownika
Sabretooth
Zaawansowany forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: 2010-11-26, 11:06
Lokalizacja: Katowice-Ligota

Post autor: Sabretooth »

Płyn mam, to nie problem. Hmmm... Czyli najprawdopodobniej jest tak jak mówicie- będę miał rozłącznik do wymiany. Poszukam go gdzieś na necie lub podjadę do ASO i sprawa powinna się wyjaśnić.
Dzięki za pomoc.
Buudii
Małopiszący
Posty: 25
Rejestracja: 2010-08-04, 18:22
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Buudii »

miałem to samo jak podłokietnik montowałem. Dotykał on minimalnie podłokietnika i gdy sie oparłem ręczny się swiecił. Przykręciłem podłokietnik na beton i zagiołem troszke tą blaszke od ręcznego tak, że teraz dopiero gdy zaciągne ręczny na 2,3 ząbek to świeci
Awatar użytkownika
TDS-ik
Zaawansowany forumowicz
Posty: 424
Rejestracja: 2011-03-07, 19:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: TDS-ik »

Piszesz że jak odpiołeś kabelek kontrolka nadal świeci, może podczas montaży podłokietnika uszkodziłeś przewody pod wykładziną i jest zwarcie do masy dlatego świeci.
Awatar użytkownika
Dadeck
Zaawansowany forumowicz
Posty: 478
Rejestracja: 2011-03-14, 22:50
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Dadeck »

też mam e36 compacta i również miałem ten problem
Okazało się że ani przewody, ani płyn tylko po prostu napinacz/regulator mi padł i koło było na hamulcu cały czas. Sprawdź czy nie dociska Ci delikatnie pupy przy ruszaniu i czy normalnie jeździ tj nie jeździ wolniej niż kiedyś tam wcześniej.
Póki co odkręciłem koło objechałem tarcze dookoła, obkręciłem o 360 stopni i założyłem koło spowrotem. łukasz735 nawet mi pomagał ; ) Sprawdź czy to to, mogę się mylić ; )
Obrazek
Awatar użytkownika
Sabretooth
Zaawansowany forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: 2010-11-26, 11:06
Lokalizacja: Katowice-Ligota

Post autor: Sabretooth »

Już wszystko w o.k. - okazało się, że miałem uszkodzoną izolację kabelka biegnącego do czujnika na dźwigni ale był on uszkodzony w okolicy dźwigni zmiany biegów (więc nie z mojej winy- tak daleko się nie zapuszczałem :razz: ). w momencie, kiedy go przesuwałem, podczas montażu podłokietnika musiał natrafić na blachę i dlatego cały czas miał sygnał zwartego obwodu. Już jest wszystko zrobione.
Temat do zamknięcia.

P.S.
Dzięki wszyskim za pomoc i odzew :bmw:
ODPOWIEDZ