[E36] Wypadający mechanizm szyby z prawego ślizgu Coupe .

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
FaTuM

[E36] Wypadający mechanizm szyby z prawego ślizgu Coupe .

Post autor: FaTuM »

Jak w temacie włożę tą kulkę z mechanizmu do ślizgu od strony pasażera prawa strona mechanizmu pochodzi 2 tygodnie i strzeli i z mechanizmu to co sie wkłada wyskakuje ta kulka ze ślizgu . Kupilem 4 ślizgi z każdego wypada nawet Krzys mi dał jeden też wypadła tylko z prawej strony tego mechanizmu . Później jak chce zamknąć drzwi muszę szybę podnieść , albo lekko domknąć ,bo rozwaliłbym szybę jak trzasnę. A w aucie elektryka tylko spuszcza a dźwigać nie chce ,bo odbija .

Problem ?

Wyrobiła się już ta kulka ?? Czy te ślizgi to jakaś daremna produkcja ?? Kupiłem już wóź z tą awarią i robiłem ja już 5 razy jak nie więcej szkoda ciągle męczyć te spinki z boczka i go ściągać co dwa tygodnie. Kto pomoże piwo stawiam :D:D:D:D bo mam już siwe włosy przez to ;)

o to fota o co kaman ( nie z mojego auta )


Obrazek

Nie wiem , jakis brud gdzies jest ? krzywe ramie ? wyrobiona ta kulka ? ehhh juz tyle razy tam dziubalem jest tam nowy silnik kupiony , bo stary juz upadl .
Awatar użytkownika
wojteks86
Zaawansowany forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 2008-11-08, 11:32
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: wojteks86 »

To co ja i kilku innych z forum mialo - prawdopodobnie krzywe ramie, po jakims czasie sie to wyrabia widocznie
zamontuj ramie, ale nie zakladaj boczka, potem powolutku podnos szybe i zobacz w ktorym momencie i w ktora strone wykrzywia sie ramie zanim wyskoczy
po tym zabiegu musisz pokombinowac z ramieniem - czytaj prostowac :D

mam nadzieje ze to ci pomoze, u mnie juz dziala od prawie roku
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

Cały mechanizm sprawny z niewyrobioną kulką i nie pokrzywionym ślizgiem,
a i z silniczkiem sprawnym mam w posiadaniu ;)
Mogę się go pozbyć za powiedzmy dwa razy tyle ile chcesz za to dać ;)
Obrazek

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
FaTuM

Post autor: FaTuM »

najpierw chce naprawić awarie potem jeśli sie nie uda to zapłacić ;)


wojteks ale to bym musial przynajmniej z 2 godziny siedziec i patrzec hehee ,bo to dopiero po 2 tygodnich wypada hmmm ale spróbuje cos poradzic temu tez mysle ze ramie jest krzywe. Dzieki za rade
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

Zmieniłem zdanie :P
Za pomalowanie zacisków (moich oczywiście) w/w klamoty masz za free :lol:
Obrazek

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
FaTuM

Post autor: FaTuM »

na miejscu u Ciebie ? :) czy mi je dosz ? :) jaki kolor ?
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

Na miejscu u Ciebie :lol:

Nie dom Ci :P
Umówię się z jakąś fajną dziewczyną w Rybniku (a jest ich trochę ;) )
zostawię auto u Ciebie z włączoną blokadą zapłonu na parę godzin i w między czasie mi to pykniesz :P

Kolor srebrny lub czarny w min. trzech warstwach :P
Obrazek

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
FaTuM

Post autor: FaTuM »

Marcin ja wole to naprawić niż wyciągać to jest 3 godziny roboty z wyciąganiem tego wiertaniem nitów wsadzaniem wymontowaniem .... ehhh przerabiałem to i naprawdę niemam ochoty na to =/ Wyproszcze te ramie najwyżej spróbuje , a pomalować Ci mogę w każdym momencie niewiem przed zlotem ? :P haha umówimy się napisz to sie dogadamy ;) To schnie w 20 minut najgorzej przygotować :) Nie chce nic najwyżej jakieś 1 piwko :) ,a przygotuje to profesjonalnie kup tylko lakier do zacisków ten wysokotemperaturowy bodajże 200C*. Ja przed lakierem zapyliłem czarnym matem żeby na lakierze zaoszczędzić pół puszki starcza na całe auto ;) Czasami trzeba się wykazać beż kasowania jak inni ;]


Dziś bede działał z tym ramiem to dam znać może komuś pomoge ;)
Awatar użytkownika
noname
Zaawansowany forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 2008-08-17, 19:51
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: noname »

Na 99% najebiesz sie z naprawieniem tego a w efekcie koncowym i tak wymienisz ten mechanizm :)

§3 pkt 5 regulaminu
Ostatnio zmieniony 2011-05-31, 21:17 przez noname, łącznie zmieniany 1 raz.
FaTuM

Post autor: FaTuM »

noname no muszę Ci przyznać racje w jednym momencie to wygina troszkę pościskałem kleszczami i choćby coś lepiej przez 10 minut otwierałem zamykałem i tylko cofnął się ten ścisk ten drut ze ślizgu ,ale to spada już po 3 razie ,ale trzyma , ale pewnie i tak wyleci za niedługo .... Zobaczymy jak długo będę jeszcze cierpliwy .... (już mi dwa zatrzaski pękły i został już tylko jeden z rezerwy)
Kubok
Maniak forumowy
Posty: 717
Rejestracja: 2009-02-12, 21:47
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Kubok »

FaTuM, a dobrze wpinasz tę kulkę w ślizgacz?? Ja już wielokrotnie przerabiałem ten temat.. wyskakujące ramię, niby cuda wianki, a nie chodziło o krzywe ramię, tylko ten przegub kulowy na tym ramieniu czasem kiepsko wskakuje w ślizg.. Wydaje się, że wskoczył, że jest git a tak nie jest.. Ja zawsze kluczem francuskim ściskam to wszystko do kupy aż dobrze wskoczy w swoje miejsce, dobrze ustawić szybę, na nowo programować sterownik i nie ma bata żeby był jakiś problem z szyba :).
No chyba, że miałeś bite drzwi.. ;p
FaTuM

Post autor: FaTuM »

Kubok całkiem możliwe kurde hmmm następnym razem jak wyleci to docisnę francuzem . Sterowniki ? :D o co chodzi ?:P plus odpiąć ? :br: :br: Hmmm drzwi nie były bite :D ,ale wyciągałem ten mechanizm i tam sie stukło tam się wiertło i może go wykrzywiło.
Kubok
Maniak forumowy
Posty: 717
Rejestracja: 2009-02-12, 21:47
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Kubok »

FaTuM, czwartek popołudnie mam całe wolne, jak masz czas, to podjade i pokombinujemy tylko zadzwoń, bo ja już pamięci ostatnio w ogole nie mam ;p
FaTuM

Post autor: FaTuM »

Dobrze :D Przedzwonię
Awatar użytkownika
tommybiker6
Zaawansowany forumowicz
Posty: 178
Rejestracja: 2010-12-25, 18:38
Lokalizacja: Bielsko Biala
Kontakt:

Post autor: tommybiker6 »

U mnie taz tak było i skonczyło sie to zakupem nowego mechanizmu i nowymi slizgami w Aso. Teraz jest igiełka
BMW E36 320i Mauritiusblau Metallic
ODPOWIEDZ