[E46 318D] Problem z odpaleniem

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
vanzen
Małopiszący
Posty: 12
Rejestracja: 2014-07-10, 19:05
Lokalizacja: Gliwice

[E46 318D] Problem z odpaleniem

Post autor: vanzen »

Witajcie,

Ostatnio nad moim E46 318D wisi jakieś fatum, gdyż dzisiaj pojawił się kolejny problem, a dosłownie tydzień temu robiłem rozrusznik - link.
W trakcie zjeżdżania z autostrady gwałtownie wyhamowałem (ze 150 do około 90). Wszystko było ok do momentu przejechania zaledwie 500m, gdy samochód po prostu zgasł. Silnik zgasł, a następnie samoczynnie odpalił (podejrzewam sprzęgnięty silnik z wałem), kontrolki wszystkie były zapalone. Zjechałem na pobocze, wyłączyłem auto i usiłowałem ponownie zapalić. Po sprawdzeniu bezpieczników w komputerze, ogólnej wizualnej weryfikacji stanu silnika i wielokrotnych próbach odpalenia, auto nie ruszyło. Rozrusznik kręcił i kręcił i tyle.

Moje pytanie brzmi, jaka może być tego przyczyna?

pzdr!
samael16
Zaawansowany forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 2015-04-16, 17:03
Lokalizacja: Kaukaz

Post autor: samael16 »

Podepnij samochód pod kompa. Skoro nie chce odpalić to padł pewnie podstawowy element odpowiedzialny za rozruch i pracę silnika czyli czujnik wału.
vanzen
Małopiszący
Posty: 12
Rejestracja: 2014-07-10, 19:05
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: vanzen »

Padł układ sterujący pompą wtryskową. Auto sprzedałem bo nie opłacało mi się tego robić :(
ODPOWIEDZ