Odpowiedzialność cywilna (oc) Gdzie najtaniej ?

Sprawy o różnej tematyce
Awatar użytkownika
Śpiewek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 2010-05-24, 10:43
Lokalizacja: Zabrze

Odpowiedzialność cywilna (oc) Gdzie najtaniej ?

Post autor: Śpiewek »

Witam wszystkich
Mam teraz trudną decyzje, skończyło mi się oc na bmw jeszcze na poprzedniego właściciela. Czekam na wypłatę i muszę gdzieś autko ubezpieczyć..

Gdzie polecacie bezpiecznie ? Mam 21 lat, a prawo jazdy dwa i pól roku.

Miło by było jakbyście podali ile sami płacicie będąc w podobnej sytuacji do mojej..

Albo jakiś namiar najlepiej w Zabrzu ?

Pozdrawiam i liczę na wskazówki.
Awatar użytkownika
djmario
Site Admin
Posty: 1829
Rejestracja: 2009-06-23, 07:33
Lokalizacja: Dolce & Gabbana
Kontakt:

Post autor: djmario »

wszystko zalezy czy autko masz tylko na siebie czy na wspolwlasnosc bo tu mozesz liuczyc wtedy na max znizki,

I jeszcze jedno pytanko???
Czy juz Ci wyszlo ubezpieczenie czy dopiero Ciu wyjdzie, jesli ta 1 opcja to mozesz sie liczyc z kara od ubezpieczalni, no i podstawowa sprawa czy wypowiedziales umowe 2 tygodnie wczesniej bo za to tez Ci sie dobiora do tylka

No i jesli chcesz miec tanio to proponuje LIBERTY Direct, AXA, LINK 4, mBank i wszystko zalatwiaj przez neta wtedy bedzie duzo taniej.

W normalnych ubezpieczalniach jezeli jest to tylko Twoje autko napewno bedzie zwyzka za marke i zwyzka za lata bo nie masz jeszcze 25 lat, no i krotko prawo jazdy
Latać bokiem to jo lubia wtedy w nosie sobie dłubia
Obrazek
Obrazek
Chroń mnie Boże przed mym samym bo pod maską mam barany :P
Awatar użytkownika
Śpiewek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 2010-05-24, 10:43
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Śpiewek »

No ubezpieczanie wyszło kilka dni temu, nie było na mnie a koleś już nie przedłużał... Obecnie czekam na wypłatę i zajem się tym wszystkim, bo już poszło masę kasy.

A mam pytanie, wezmę na współwłaściciela który ma zniżki powiedzmy w axa na swoj samochód a ja na swój bym ubezpieczył w np alianzie z nim na współwłaściciela. Czy w razie (odpukać) stłuczki zniżki polecą mu też w axa ? Dzielą się ubezpieczyciela informacjami ? Jak to jest ?
Awatar użytkownika
djmario
Site Admin
Posty: 1829
Rejestracja: 2009-06-23, 07:33
Lokalizacja: Dolce & Gabbana
Kontakt:

Post autor: djmario »

biorac na wspolwlasciciela musisz miec go wbitego w dowodzie albo w umowie inaczej to nie przejdzie, w razie stluczki poki co nie ma centralnej bazy danych wiec sie nie dowala, poleca tylko w tej ubezpieczalni
Latać bokiem to jo lubia wtedy w nosie sobie dłubia
Obrazek
Obrazek
Chroń mnie Boże przed mym samym bo pod maską mam barany :P
Czorny
Zaawansowany forumowicz
Posty: 321
Rejestracja: 2008-08-31, 12:56
Lokalizacja: Pszów
Kontakt:

Post autor: Czorny »

Śpiewek pisze:No ubezpieczanie wyszło kilka dni temu
a wiesz co to fundusz gwarancyjny?tzn że gdy przepadnie ubezpieczenie możesz zapłacić
do 3 dni kara 100 euro
powyżej 3 dni 250 euro
radze gonić do ubezpieczalni :bmw:
Awatar użytkownika
Śpiewek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 2010-05-24, 10:43
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Śpiewek »

Tak, wiem. Wiec muszę spisać 51% samochodu powiedzmy na kogoś z rodziny z zniżkami. I wtedy do ubezpieczalni. I w razie czego nawet (stłuczka z mojej winy) zniżki tej osoby pozostają na jego autko tylko w moim lecą tak ? Mówimy oczywiście o różnych ubezpieczycielach.

Czorny no nie strasz mnie... No ale też autko na razie nie jest na mnie przerejestrowane... Czekam do czwartku..
Awatar użytkownika
djmario
Site Admin
Posty: 1829
Rejestracja: 2009-06-23, 07:33
Lokalizacja: Dolce & Gabbana
Kontakt:

Post autor: djmario »

nie ma czegos takiego jak 51%, samochod jest pol na pol,duzo by tlumaczyc kazda zmiana wiaze sie z oplatami typu skarbowka, bo to juz jest zmiana wlasciciela
Latać bokiem to jo lubia wtedy w nosie sobie dłubia
Obrazek
Obrazek
Chroń mnie Boże przed mym samym bo pod maską mam barany :P
Awatar użytkownika
Śpiewek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 2010-05-24, 10:43
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Śpiewek »

No kiedyś słyszałem że trzeba w darowiznę dać 51% samochodu by osoba z zniżkami stała się głównym właścicielem. Rok temu kolega bodajże tak robił.
No samochód będzie zarejestrowany w czwartek, więc jak na razie umowa jest tylko na mnie.
ace
Zaawansowany forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 2010-05-09, 19:18
Lokalizacja: Oberschlesien

Post autor: ace »

ale głównym właścicielem może być kolega bez zniżek
_Rafał_
Małopiszący
Posty: 60
Rejestracja: 2009-04-16, 22:22
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: _Rafał_ »

ja mam zarejestrowane auto na mame, mam 50% zniżek i w PZU płace niecałe 700zł razem z NW , za auto z silnikiem 3.0
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

Śpiewek, zagadaj do Honika, mi znalazł dużo taniej, mam kilka tygodni do końca i wpadam do niego ;)
Obrazek

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Honik
Maniak forumowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-10-06, 20:16
Lokalizacja: Gliwice/Kołobrzeg

Post autor: Honik »

Dokładnie .... Śpiewak napisz do mnie na PW dokladnie dane to ci oblicze ile cie wyniesie ubezpieczenie.

Potrzebuje pojemnosc, rok produkcji, mniej wiecej wartosc auta, ile masz % znizek, wiek znam, i miejscowosc tez wiem ze Zabrze.

Super tanio to ci nie wyjdzie po pewnie nie masz za wielkich znizek ;/
Najlepiej jakbys sobie wzial na wspolwlasciciela ojca ktory np ma 60% albo cos.

Co do tej stluczki ... troche dla mnie to nie zrozumiale ale odpowiem ci jak ja to zrozumialem i jak jest.
Jezeli masz na wspowlasciciela kogos obojetnie kogo i on ma liczmy 60 % znizek i spowodujesz wypadek z twojej winy to i tobie leca znizki i jemu. Po takim wypadku on bedzie mial 10 % mniej czyli 50 % znizek mu zotsanie.
Ja osobiscie tak mialem ... wjechalem babce w tyl i polecialy i mi i mojemu ojcu spadly znizki na 50 %.
ODPOWIEDZ