[E36] 328i MI Limousine od WhuCrew

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
Awatar użytkownika
GERMAN
Maniak forumowy
Posty: 1643
Rejestracja: 2012-04-04, 21:24
Lokalizacja: MANHATTAN ALGIDA

Post autor: GERMAN »

Dokładnie małe rzeczy a ile w tym radochy :mrgreen: Radyjko mam dokładnie ten sam model u siebie i fajnie gra powinieneś być zadowolony Powodzonka :razz: :bmw:
Gdzie się nie schyle tam leżą wentyle
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

fajne radyjko :bmw:
Obrazek
Gabrielo
Maniak forumowy
Posty: 1019
Rejestracja: 2011-11-11, 15:22
Lokalizacja: Rudnik
Kontakt:

Post autor: Gabrielo »

Alpine daje czadu! Lubię to! :mrgreen:
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Witam wszystkich po przerwie!

Tu obiecane zdjęcie mojego brzydko zgazowanego m52b28

Obrazek

No i zaczynamy nowe foto story

Troszkę się działo i trochę czasu minęło więc trudno mi to będzie chronologicznie ułożyć ale sie postaram dla Was :bmw:

Więc zaczęło się od odnowienia foteli prepatatami koloryzującymi firmy Saphir (krem i balsam)
Ale najpierw sporty zostały gruntownie wyczyszczone i odtłuszczone w specjalistycznej lokalnej firmie a potem ja zabrałem się do dzieła:

Czysta, miękka szmatka i krem na duże ubytki koloru (peknięcia,przetarcia)

Obrazek

Reszta balsamem Saphir i oto efekt przed:

Obrazek

Po renowacji:

Obrazek

W między czasie przyszły przyciski grzania z e36 oraz po wyprawie do Panów Brejza i Biały z Pawłowic wpadło pare potrzebnych gniazd, wtyczek i brakujących zaślepek

Obrazek

Obrazek


Do tego z demontażu doszła nowa uszczelka drzwi tylnych lewych bo stara była za krótka??

Po wszystkim z pomocą szwagra Michała wyprowadziliśmy wtyczki do mat foteli:

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Wszystko to opanowywał dzielnie Michał i dzięki mu za to :smile:

Tu chcę się pochwalić indywidualną !! :cool: nalepką która zagości na aucie gdy wykonam plan na ten sezon a która powstała oczywiście dzięki Węgrzolowi :bmw:

Obrazek

Po jakimś czasie przyszła kanapa w skórze na tył która miała pasować do koloru foteli ( odcień jaśniejsza jak się zdawało..)

Ale po gruntownym wyczyszczeniu.. SZOK!

Obrazek

Okazała się o wiele jaśniejsza! No cóż narazie taka wpadnie w miejsce starej. Teraz szukam nowej w odpowiedniejszym odcieniu a ta jest na sprzedaż w idealnym stanie..

Jak by tego wszystkiego było mało pewnego razu w bagażniku taki wesoły widok :zdziwko:

Obrazek

Szybko wszystko oblukałem , obadałem i oto wynik:

Obrazek

Poduszki amortyzatorów Meyle HD i amortyzatory SRL (niestety) które już od czasów poprzedniej 3er leżały w garażu. Narazie sprawują się dobrze i nie widzę różnicy w stosunku do Kamok które były zamontowane wcześniej. Ciekawe tylko jak zareagują na -40 na wiosnę. Hmmmmmm :roll:



Przy okazji gniazda wyczyszczone i zakonserwowane dwoma warstwami przemysłowej farby antykorozyjnej :wink:

Obrazek

W końcu pojawił się kolejny weekend i nie zważając na śnieg, mróz i ciemność...

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-02-18, 20:54 przez whucrew, łącznie zmieniany 4 razy.
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

Kawał dobrej roboty, ciekawy pomysł z tymi fotelami z E46 ;)

Fajnie, że dbasz o każdą zaślepkę - nie lubię gdy powinna być, ale nie ma bo komuś nie chciało się założyć i pieje śruba :bmw:
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

ten gaz to wyglada pod maska jak niezly zart - dobrze ze nie puscili wezy z gazem pod zderzakiem
...tak znowu sie czepiam...
Rafael
Zaawansowany forumowicz
Posty: 416
Rejestracja: 2009-04-02, 08:58
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Rafael »

super siadly te fotele,dobrze dzialasz
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

fotele z e46 w e36

Post autor: whucrew »

ManiekCSL pisze:Kawał dobrej roboty, ciekawy pomysł z tymi fotelami z E46 ;)

Fajnie, że dbasz o każdą zaślepkę - nie lubię gdy powinna być, ale nie ma bo komuś nie chciało się założyć i pieje śruba :bmw:
Chciałem mieć coś mniej oklepane co mogę zrobić sam. Myślę ,że wyszło fajnie :razz: A co do zaślepek to się zgadzam z tobą w 100%. Właśnie szukam zaślepek boczków w kolorze szarym..

Co do gazu to jak to zobaczyłem moja reakcja brzmiała:

What? ..Why?! ..Noooo!!

I gazownik powiedział wtedy , że nie chciał rozbierać kolektora bo jest jeszcze na ori uszczelce i ,że tak będzie lepiej...

No gaz działa super bo zresztą jest owocem długich analiz i przemyśleń..

Mam jeszcze jedną rzecz którą chce się pochwalić tym bardziej ,że jest to prezent od mojej wspaniałej żony na urodziny :mrgreen:



Hokej :br: !!!

Już nie mogę się doczekać wiosny :kolebka:Dziękuje Kochanie !

Obrazek


Dziś tzn 22.02.13 dotarła nowa ''używana" maglownica. Auto stoi już od środy u Mechanika i czeka na wymianę. Oprócz tego mają zniknąć luzy na dyferencjale oraz ma zostać wymieniony w nim olej.. To tyle z działu co "co zrobiłeś dziś dla swojego samochodu"

Dodam tylko , że fotele już są w autku i aktualnie czekam na mozliwość aby dorobić do nich instalacje pod grzanie.

A tu foto przedstawiające efekt końcowy.. Jak widać wymieniłem też klamki na chrom..

Obrazek

Fotele sportsitze z e46 w e36
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-06-25, 19:47 przez whucrew, łącznie zmieniany 1 raz.
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Na dzień dzisiejszy autko doczekało się nowej listwy kierowniczej, tulei gumowej mostu. Zamówiony został olej BP visco 5000 5w-30 który ma przyjść na dniach.

Jutro mam nadzieję jak szwagier będzie miał czas to ogarniemy instalacje grzania foteli..
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

super wygladaja te sporty w E36 !!
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

PRIMO, Super ,że nie tylko mnie się podoba :wink: :bmw:
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

Odwarzny pomysł ale jak dla mnie na + :bmw:
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Powiem wam ,że jak zaglądasz do wnętrza pierwszy raz to coś ci nie pasuję ale po krótkiej chwili stwierdzasz ,że mimo to jest ok. Po prostu jak ktoś jest przyzwyczajony do widoku wnętrza z ''normalnego'' e36 musi się po prostu do tych foteli przyzwyczaić :wink: Ja już bym nie chciał innych :bmw:

Dziś całe wnętrze wstępnie wysprzątałem po zimie , zaimpregnowałem skóry i przymierzyłem hokej.

I tu moje pytanie:

Otwory na mocowanie hokeja są dość duże więc aby go zamontować potrzebne są wkręty z podkładkami tak?
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Awatar użytkownika
SebaE36
Maniak forumowy
Posty: 1405
Rejestracja: 2010-05-18, 19:21
Lokalizacja: Radlin

Post autor: SebaE36 »

whucrew pisze:Otwory na mocowanie hokeja są dość duże więc aby go zamontować potrzebne są wkręty z podkładkami tak?
Dokladnie :)
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Dziś mając okazję trochę przewietrzyłem auto ( wysprzątane )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I tu chciałbym się pochwalić hokejem :bmw: Siadł elegancko i strasznie jego obecność mnie cieszy. Przy okazji wrócił plaster miodu więc przód jest kompletny :cool:

Obrazek
Obrazek

Przy okazji okazało się ,że e36 ma identyczną średnice piasty co e38 :wink:

Dla zainteresowanych pierścienie są na sprzedaż..

Obrazek

Narazie grzanie foteli stoi w miejscu ale jak tylko będzie okazja opanujemy to..

Plan na przyszły tydzień to włożenie sprężyn -40 i wiooo na wyciąganie tylnych nadkoli aby to..

Obrazek

..się zmieściło, po czym jazda na pełną geometrię. Na dniach też wymiana oleju silnikowego i oleju w dyferencjale. Wszystko już zamówione i czekam na przesyłkę.
Do 30 czerwca chcę jeszcze wymienić maskę, zrzucić lotkę , dołożyć pomarańczowe ringi ccfl i zrobić kierunki US. Czeka też na budowę rozpora górna. Fajnie by było jakby wpadły lampy M-tech tył i uchwyt na kubki w schowku ale to się okaże. Tak czy siak czekam już na zlot BTS :bmw:
Ostatnio zmieniony 2016-09-27, 19:30 przez whucrew, łącznie zmieniany 1 raz.
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
ODPOWIEDZ