[E36] BMW 323i coupe by PrzemaS

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
Aurel
Zaawansowany forumowicz
Posty: 612
Rejestracja: 2007-10-30, 19:43
Lokalizacja: Bluszczów

Post autor: Aurel »

dobry motor ekonomiczny a przy zmianie kolektora powinien jechać lepiej niż 2.5 193KM :) ogólnie wygląda jak nowy myłeś go ?
co do swapa wygodniej było by go wkładać ze skrzynią. przy wkładaniu nie miałeś problemu z nałożeniem skrzyni na silnik?

ogólnie fajna coupeja wszystkie zmiany na plus :bmw:
Awatar użytkownika
PrzemaS
Zaawansowany forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 2009-03-28, 12:08
Lokalizacja: Żary (województwo Lubuskie)

Post autor: PrzemaS »

Silnik nie był myty ani w angliku, ani u mnie. Po prostu dość długo szukałem i trafiłem naprawdę igiełkę. Dawca silnika był bardzo delikatnie eksploatowany bo jak widać na fotach nawet kolektory wydechowe ma jak nowe :) Co do wyjmowania samego silnika nie było tragedii, no ale się troszkę po gimnastykować musiałem, bo nie odkręcałem nic z przodu ani nawet maski nie zdejmowałem. Po prostu nie chciałem blacharki ruszać, bo jeszcze ori poskręcane. Z włożeniem nie miałem żadnego problemu. Wskoczył chętniej niż stary opuszczał budę :razz: Jeśli chodzi o osiągi to na starcie idzie lepiej niż 325 192km. Jestem mega zadowolony bo pali mniej od poprzedniego silnika, a jedzie o niebo lepiej!. Będę robił remap kompa, zmieniał kolektor i założę wydech od 325.
Aurel
Zaawansowany forumowicz
Posty: 612
Rejestracja: 2007-10-30, 19:43
Lokalizacja: Bluszczów

Post autor: Aurel »

i napewno będzie poprawa, znajomemu co tez ma taki motor zmieniliśmy tylko wydech na ten z 2.5 l i było czuć ze lepiej idzie no i klank motora sie zminił....kolektor i mapa napewno dużo da:) zrób onboard jak jedzie przed modami i po.
pozdro
Awatar użytkownika
Przygoda
Maniak forumowy
Posty: 3297
Rejestracja: 2007-07-01, 21:58
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Przygoda »

a mnie foty wogole niedzialaja :(
Obrazek

było E36 316i sedan... było E36 320i coupe ... było kolejne E36 320i coupe ... było E46 316i ... JEST E39 528i :)
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

Przygoda pisze:a mnie foty wogole niedzialaja
Nie ma potrzeby Przygoda abyś to oglądał.
Koleś doinwestował auto, włożył w nie dużo pracy i podejrzewam, że kasy też ;)
Odwalił kawał dobrej roboty, zaufaj mi ;)
Obrazek

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
PrzemaS
Zaawansowany forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 2009-03-28, 12:08
Lokalizacja: Żary (województwo Lubuskie)

Post autor: PrzemaS »

Przygoda pisze:a mnie foty wogole niedzialaja :(
Nikogo przecież nie zmuszam do oglądania;) Forum jest chyba dla wszystkich prawda? I mam prawo w swoim temacie wrzucać nawet fotki auta od spodu :razz:
Także zarówno pozytywne jak i negatywne opinie chętnie wysłucham. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie :)

EDIT: Sorki Przygoda źle zrozumiałem co napisałeś. Po prostu tych fotek jest tyle że nie dziwie się że się długo ładują i utrudnia to przeglądanie tematu, więc moja wina. Muszę się nauczyć czytać ze zrozumieniem. jeszcze raz sorki;)
Marcin pisze:Koleś doinwestował auto, włożył w nie dużo pracy i podejrzewam, że kasy też ;)
Odwalił kawał dobrej roboty, zaufaj mi ;)
Dzięki za dobre słowo :) Masz rację auto robię pod siebie i nie mam zamiaru sprzedawać, więc kasy trochę czy na SWAPA czy inne pierdoły poszło i tego nie żałuję, ani żadnej godziny spędzonej przy samochodzie.
Co do modyfikacji to fakt wolę zająć się mechaniką, i doprowadzaniem auta do stanu idealnego, niż np debatować czy mam sobie kupić takie czy inne felgi, czy też założyć gwinta czy nie :)
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2010-12-06, 23:08 przez PrzemaS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krisstoff
Maniak forumowy
Posty: 812
Rejestracja: 2008-08-05, 21:21
Lokalizacja: Czernica

Post autor: Krisstoff »

PrzemaS pisze:Nikogo przecież nie zmuszam do oglądania;) Forum jest chyba dla wszystkich prawda? I mam prawo w swoim temacie wrzucać nawet fotki auta od spodu :razz:
No ale jak mu foty nie działają to nie ma nawet jak tych fot obejrzeć, nie rozumiem Twojego oburzenia


Gratuluję wytrwałości. Kawał dobrej roboty
Ostatnio zmieniony 2010-12-06, 22:53 przez Krisstoff, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kristof
Zaawansowany forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 2010-02-20, 17:52
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Kristof »

No szacunek kawał dobrej roboty ale jak chyba kiedyś skusisz się na jakieś fajne koło ??
Obrazek
Awatar użytkownika
Przygoda
Maniak forumowy
Posty: 3297
Rejestracja: 2007-07-01, 21:58
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Przygoda »

PrzemaS no właśnie też nierozumie Twojego obuzenia ;) ... fotki wogole mi sie w Twojej galerii nieotwieraly teraz juz jest ok ... no i gratuluje zapalu do pracy :)
niezla naprawde niezla sztuka a i taki silnik sam bym przyjal :)
mozna wiedziec ile Cie kosztowalo tzn. silnik i inne czesci potrzebne do wymiany silnika?
Obrazek

było E36 316i sedan... było E36 320i coupe ... było kolejne E36 320i coupe ... było E46 316i ... JEST E39 528i :)
Awatar użytkownika
PrzemaS
Zaawansowany forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 2009-03-28, 12:08
Lokalizacja: Żary (województwo Lubuskie)

Post autor: PrzemaS »

Przygoda pisze:PrzemaS no właśnie też nierozumie Twojego obuzenia ;) ... fotki wogole mi sie w Twojej galerii nieotwieraly teraz juz jest ok ... no i gratuluje zapalu do pracy :)
niezla naprawde niezla sztuka a i taki silnik sam bym przyjal :)
mozna wiedziec ile Cie kosztowalo tzn. silnik i inne czesci potrzebne do wymiany silnika?
Przygoda przepraszam. ¬le po prostu Ciebie zrozumiałem. Z fotami jest moja wina bo jest bardzo dużo na jednej stronie i dlatego się tak długo lądują co utrudnia przeglądanie...
Po prostu źle zrozumiałem Twego posta i tyle, pora więc nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Jeszcze raz sorki.
Silniczek z kompletnym osprzętem, kompem EWS i całymi bajerami kosztował mnie 2 tysiaki
Ogólnie całość wyniosła mnie niecałe 3 tyś, z czego zwróciło mi się spora część....
A co do silniczka to powiem Ci że jest naprawdę bardzo duża odczuwalna różnica w osiągach, a spalanie praktycznie to samo. Także polecam tego typu zabawę:)
Ostatnio zmieniony 2010-12-06, 23:25 przez PrzemaS, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Przygoda
Maniak forumowy
Posty: 3297
Rejestracja: 2007-07-01, 21:58
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Przygoda »

luzik ;) :bmw:
Obrazek

było E36 316i sedan... było E36 320i coupe ... było kolejne E36 320i coupe ... było E46 316i ... JEST E39 528i :)
Awatar użytkownika
PrzemaS
Zaawansowany forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 2009-03-28, 12:08
Lokalizacja: Żary (województwo Lubuskie)

Post autor: PrzemaS »

Kristof pisze:chyba kiedyś skusisz się na jakieś fajne koło ??
Marzą mi się motorsporty ale tylko i wyłącznie ori, albo felgi Racingd Dynamics RD2, tylko że one wychodziły 18' a to już troszkę przy duże koło do E36 prawda?
Przygoda pisze:luzik ;) :bmw:
:bmw: :564:
FaTuM

Post autor: FaTuM »

nie koniecznie idzie to spasowac z rozumem :) znajomy ma 18'' 215 czy 225 na 40czy 35 i daje rade i obnizony jeszcze :) (niepamietam dokladnie tych danych ale mozna sprawdzic)
Awatar użytkownika
PrzemaS
Zaawansowany forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 2009-03-28, 12:08
Lokalizacja: Żary (województwo Lubuskie)

Post autor: PrzemaS »

no właśnie i tego się obawiam że na profilu 35 pogubię plomby w zębach:D jak dla mnie to na tych moich badziewnych 16 jest już twardo przy profilu 50 :mrgreen:
Awatar użytkownika
Adio
Zaawansowany forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-10-06, 18:23
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Adio »

Doinwestowałeś ją :P A co do 18stkek to ci powiem jak dla mnie przy tej glebie co mam z kumplem w Bmie wygląda to dosyć moim zdaniem ciekawie ;)


Zobacz sam!

Obrazek
ODPOWIEDZ