[E36] Problem z xenonami

Czyli wszystko co dotyczy elektryki w naszych BMW!
Awatar użytkownika
DJ_Gumis
Małopiszący
Posty: 27
Rejestracja: 2010-12-13, 18:01
Lokalizacja: Jastrzebie

[E36] Problem z xenonami

Post autor: DJ_Gumis »

Witam

kupiłem i zainstalowałem sobie coś takiego

xenon


Oczywiscie na lampach z soczewkami i jest mały problem. Jeden zarnik delikatnie mi tak jakby drga (efekt spawania) i na postoju i podczas jazdy. Wiecie moze co jest przyczyna ??
Kebab 325
Zaawansowany forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 2009-11-29, 19:46
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kebab 325 »

witaj. przeloz zarnik do tej lampy co jest ok i zobaczysz czy dalej (mruga) jezeli nie to cos nie tak z przetwornica a jezeli dalej mruga to palnik do du.. posprawdzej tez kable dochodzace do przetwornicy i z przetwornicy do palnika pozdrawiam
meeega zglebione ;)
bujalek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 2010-07-06, 17:20
Lokalizacja: california

Post autor: bujalek »

Popieram Kebab 325, zobacz czy przewody nie są umoczone bo teraz mokro na zewnątrz jak nie wiem i mogło schlapać przetwornice lub przewody.
Awatar użytkownika
Damian325
Zaawansowany forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2009-10-05, 19:03
Lokalizacja: Żory

Post autor: Damian325 »

te xenony w tych cenach są do d.... na początku mruga potem nie chce sie zapalić j ja 2 razy przetwornice zmieniałem i tydzień temu patrze i już jeden halogen mi nie świeci :bmw: :bmw: :bmw:
Awatar użytkownika
Daro Siem-ce
Zaawansowany forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 2010-09-27, 19:13
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Daro Siem-ce »

Dokładnie , też mam ten Xenon w swoim aucie i jest efekt mrugania ale koleś który mi sprzedawał ten zestaw to powiedział mi o tym i dodał że nawet te xenony robią zakłócenia w radiu . Jak narazie to zakłóceń nie mam :D , ( Ja za ten sam nowy zestaw dałem 115 zeta ) :)
YYari
Zaawansowany forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: 2010-04-03, 08:24
Lokalizacja: katowice

Post autor: YYari »

pytanie teraz czy xenon mozna miec bez tzw spryskiwaczy ? bo posiadam tylko nie wiem czy go zainstalowac zeby mandatu itp nie dostac? ;)
Kebab 325
Zaawansowany forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 2009-11-29, 19:46
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kebab 325 »

niemozesz miec wcale! czy masz spryski czy nie i tak zabiora ci dowod lampa musi byc do ksenona przystosowana musi miec samoregulacje itd ostatno jak zatrzymali to pierwsze co kazal wylaczyc swiatla i zalaczyc swiatla i po sek powiedzial leci dowodzik hmm tak ze ryzyko jest duuuuze
meeega zglebione ;)
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

YYari pisze:pytanie teraz czy xenon mozna miec bez tzw spryskiwaczy ? bo posiadam tylko nie wiem czy go zainstalowac zeby mandatu itp nie dostac? ;)
xenon wymaga spryskiwaczy i co najwazniejsze wymaga takze poziomowania w czasie rzeczywistym ...

o homologacji na lampie to juz nawet nie wspomne...
...tak znowu sie czepiam...
MIRAS
Maniak forumowy
Posty: 1413
Rejestracja: 2008-01-22, 17:11
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: MIRAS »

nie wiem czego się czepiają jak w przepisach dotyczących światła drogowego i mijania jest wyraznie sprawa uregulowana światła muszą mieć barwę światła koloru białego o odpowiednim słupie światła i symetrycznie rozstawione i odległość między światłami też tem jest uwzględniona ale nie ma wzmianki o żadnych spryskiwaczach ,samo poziomowaniu,czy innych gadżetach montowanych do różnych świateł zarówno z ksenonami jak i bez. jeżeli zabiorą dowód rejestracyjny to trzeba jechać na stację diagnostyczną i poddać się kontroli świateł a oni mają wytyczne takie jak wyżej przedstawiłem i bez żadnej zmiany przegląd podbiją . i gdzie tu logika i kto ma rację .ja przed montażem ksenonu dokładnie temat przedyskutowałem na stacji kontroli pojazdów i światła do 5000K mieszczą się w barwie itd bez problemów.
Awatar użytkownika
DJ_Gumis
Małopiszący
Posty: 27
Rejestracja: 2010-12-13, 18:01
Lokalizacja: Jastrzebie

Post autor: DJ_Gumis »

Tez zastanawiałem sie czy montowac czy nie bo wiele opinii mówi o spryskiwaczach i samopoziomowaniu jednak fakty są inne. Rozmawiałem z gościem z Auto Mobil Klubu Polskiego i sprawa wyglada tak ze jezeli ksenon jest zainstalowany w lampie wyposażoną w soczewke to policja nie ma prawa zabrać Ci dowodu rejestracyjnego nawet jezeli nie masz samopoziomowania. (Samopoziomowanie to bajer który na polskich drogach sie nie sprawdza ponieważ przy takiej ilości dziur i wyboji ono bardziej oślepia innych kierowców niz reczna regulacja.) W przypadku lamp z odbłyśnikami (bez soczewek) sprawa już jest inna ponieważ w takich lampach światło jest bardzo rozproszone i wali w tzw niebo oraz wszędzie tam gdzie nie trzeba. Gościu powiedział jeszcze jedną mądrą rzecz: Na jakiej podstawie policja może stwierdzić czy ksenon który masz zamontowany nie jest ksenonem fabrycznym (w przypadku posiadania soczewki) niestety nasze miśki tego nie stwierdzą a na każdej stacji diagnostycznej przejdziesz przegląd bez zadnego problemu.


Spryskiwacze muszą być aby nie rozpraszać swiatła
Bezendu BMW...
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

DJ_Gumis pisze:Tez zastanawiałem sie czy montowac czy nie bo wiele opinii mówi o spryskiwaczach i samopoziomowaniu jednak fakty są inne. Rozmawiałem z gościem z Auto Mobil Klubu Polskiego i sprawa wyglada tak ze jezeli ksenon jest zainstalowany w lampie wyposażoną w soczewke to policja nie ma prawa zabrać Ci dowodu rejestracyjnego nawet jezeli nie masz samopoziomowania. (Samopoziomowanie to bajer który na polskich drogach sie nie sprawdza ponieważ przy takiej ilości dziur i wyboji ono bardziej oślepia innych kierowców niz reczna regulacja.) W przypadku lamp z odbłyśnikami (bez soczewek) sprawa już jest inna ponieważ w takich lampach światło jest bardzo rozproszone i wali w tzw niebo oraz wszędzie tam gdzie nie trzeba. Gościu powiedział jeszcze jedną mądrą rzecz: Na jakiej podstawie policja może stwierdzić czy ksenon który masz zamontowany nie jest ksenonem fabrycznym (w przypadku posiadania soczewki) niestety nasze miśki tego nie stwierdzą a na każdej stacji diagnostycznej przejdziesz przegląd bez zadnego problemu.



Spryskiwacze muszą być aby nie rozpraszać swiatła

i tutaj sie zdziwisz...ja mam oryginal xenon ale zarowki mam 8000k i ostatnio na przegladzie mialem kontrole poziomowania i spryskiwaczy...koles doskonale wiedzial czego szuka...nawet homologacje na lampie sobie sprawdzil...i zarowki ostro mu nie pasowaly jednak przyczepic sie nie mogl bo wszystko fabryczne....

spryskiwacze sa potrzebne dla samego kierowcy...jak jest brudna szybka to swiatlo sie rozprasza i swieci To znacznie gorzej...poziomowanie to juz zupelnie inna bajka...

soczewka niczego nie zalatwia...zarnik xenonowy ma zupelnie inna budowe niz zarowka np H4...i jezeli lampa nie ma homologacji na zarnik xenonowy to swieci mowiac wprost...z dupy...wszedzie tylko nie tam gdzie trzeba...soczewka nie zapewnia niczego bo caly odblask jest nie xenonowy i slabo zbierze swiatlo z punktu swiecenia ktory znajduje sie w innej odleglosci od lustra odblysnika...wystarczy porownac budowa zarowke normalna a zarnik xenonowy...

co do wypowiedzi z auto moto klubu......to moze i sa ok ale na drodze przy kontroli to jestes Ty kontra policjant...i wtedy powie CI ze masz maske podniesc do gory zerknie a tam drut na drucie i juz dalej nie musi sprawdzac tylko napisze sobie w protokole ze masz swiatla xenonowe w zwyklej lampie ( kazdy kretyn widzi ze xenony sa dokladane bo to widac po montarzu ) on moze nawet nie miec racji ale to go wtedy malo obchodzi...to kierowca ma problem bo dowod zatrzymany i jeszcze trzeba jechac na przeglad zeby koles sobie zerknal na te swiatla na stacji diagnostycznej...czyli trzeba zalozyc normalne zarowki itd....jeszcze powiedz misiowi na drodze ze sie nie zna na swiatlach to taka CI kontrole zrobia od gasnicy po bierznik na oponie....na bank cos znajda...
...tak znowu sie czepiam...
Awatar użytkownika
DJ_Gumis
Małopiszący
Posty: 27
Rejestracja: 2010-12-13, 18:01
Lokalizacja: Jastrzebie

Post autor: DJ_Gumis »

Belex pisze:soczewka nie zapewnia niczego bo caly odblask jest nie xenonowy i slabo zbierze swiatlo z punktu swiecenia ktory znajduje sie w innej odleglosci od lustra odblysnika...wystarczy porownac budowa zarowke normalna a zarnik xenonowy...

nie zgodze sie z tym ponieważ w przypadku żarówek H1 punkt świecenie jest idealnie w tym samym miejscu:
Obrazek

W Kółkach zaznaczone są punkty świecenia i widać ze sa w tym samym miejscu
Bezendu BMW...
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

tak samo wygladaja zaczepy w lampach ? bo to ze tutaj tak sa to ok...ale to mi wyglada na jakies adaptery....oryginalnie xenon jest przykrecany na 3 wkrety do odblasku
...tak znowu sie czepiam...
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

Oznaczenia jakie powinny być na reflektorze według tabeli:

Obrazek
Awatar użytkownika
DJ_Gumis
Małopiszący
Posty: 27
Rejestracja: 2010-12-13, 18:01
Lokalizacja: Jastrzebie

Post autor: DJ_Gumis »

jak juz tak ciagnimy temat ksenonów to mam pytanko czy moze ktos próbował przełożyć SAM klosz z lamp DEPO do ori z soczewka
Bezendu BMW...
ODPOWIEDZ