Jak rozpoznac uszkodzenie walu napedowego, mostu..

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Matt87
Zaawansowany forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 2010-07-21, 11:34
Lokalizacja: Mysłowice

Jak rozpoznac uszkodzenie walu napedowego, mostu..

Post autor: Matt87 »

Jak w temacie jak rozpoznac te uszkodzenia? od pewnego czasu jakies dziwne odglosy dochodza do mnie jak jade takie jakby plastikowe bicie przy przyspieszaniu przy predkosci 30-60km/h i tez to slychac przy skrecie w prawo, dodam ze mam bardzo zurzyte amortyzatory do wymiany ale watpie zeby one byly przyczyna skoro jak przyspieszam na prostej drodze bez dziur to tez to slysze..
Ariel

Post autor: Ariel »

podpora walu lub lacznik elastyczny walu ;)
Matt87
Zaawansowany forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 2010-07-21, 11:34
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Matt87 »

dodam jeszcze ze jak slysze to bicie i dam sprzeglo to ono ustaje, po odpuszczeniu sprzegla znow jest. A koszty tych czesci co napisales Ariel sa drogie? w jakiej kwocie powinienem sie zamknac?
Awatar użytkownika
Wojt
Małopiszący
Posty: 6
Rejestracja: 2010-08-27, 19:46
Lokalizacja: Turza

Post autor: Wojt »

podpora kolo 200zl i lacznik jakos tez tak, teraz to Krzysiowi wymienialem to luknij do jego galerii - Ariel (pisze z Wojtka konta bo siedze u niego :P )
Obrazek

Bokiem Mo¿na Wszêdzie ;)
Ariel

Post autor: Ariel »

Wojt pisze:podpora kolo 200zl i lacznik jakos tez tak, teraz to Krzysiowi wymienialem to luknij do jego galerii - Ariel (pisze z Wojtka konta bo siedze u niego :P )
pisalem tu o cenach do 325i ;)
lukasz4999
Małopiszący
Posty: 5
Rejestracja: 2010-11-01, 12:47
Lokalizacja: Czerwionka

Post autor: lukasz4999 »

tez taki problem byl u mnie i mialem wał do szlifu i panewki do wymiany i kosztowalo mnie to ok 1000zl
Matt87
Zaawansowany forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 2010-07-21, 11:34
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Matt87 »

odkopuje temat..bylem u mechanika i on stwierdzil ze bedzie to mocowanie tylnej belki urwane i okazalo sie ze faktycznie jest urwane, ale dzis odebralem auto z naprawy tego mocowania i dalej to stuka :/ macie jakies pomysly co to moze byc? lacznik elastyczny ok podpora walu raczej tez bo autem nie trzepie nic.
zając11
Małopiszący
Posty: 25
Rejestracja: 2011-01-19, 19:58
Lokalizacja: Klucze

Post autor: zając11 »

jak strzeli Ci podpora to nie trzepie autem tylko masz bicie wału odkręć tłumik i zobaczysz sam
zając11
Awatar użytkownika
denox
Małopiszący
Posty: 18
Rejestracja: 2011-01-30, 13:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: denox »

skoro o wale mowa powiedzcie mi co może być przyczyną szumu/wycia w okolicach wału przy prędkości około 70-80km/h ale jak auto jedzie na luzie lub na biegu ale bez dodawania gazu .... nie jest to głośne ale słyszalne :)
Obrazek
Matt87
Zaawansowany forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 2010-07-21, 11:34
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Matt87 »

a czy myslicie ze moze to bys uszkodzona polos?
Awatar użytkownika
Soki
Zaawansowany forumowicz
Posty: 503
Rejestracja: 2008-12-16, 20:27
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Soki »

Jeżeli jest uszkodzona półoś występuje tzw. luz należy podczas jazdy gwałtownie dodawać i ujmować gaz jeżeli będzie szarpać autem i będzie to odczuwalne z okolic tylnej osi to już wiesz co jest przyczyną. Wycie, szum dochodzące z okolic tylnej osi może powodować tylni most, sprawdź stan oleju w tylnym moście :)
Matt87
Zaawansowany forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 2010-07-21, 11:34
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Matt87 »

dzis przyspieszylem dosc szybko i nie bylo zadnego szarpania auto plynnie przyspieszylo a i szumow raczej nie ma, no ale jak jade normalnie i jestem na wysokich obrotach i puszcze gaz to wiadomo ze szarpnie troche tak samo jak dodam gazu nagle do oporu to normalne.
Awatar użytkownika
zawias
Maniak forumowy
Posty: 907
Rejestracja: 2009-06-14, 00:08
Lokalizacja: SOSNOWIEC

Post autor: zawias »

podpora walu na 99% tak jak pisal Ariel , ale moze to tez byc lacznikskrzyni z dyfrem mialem pododbne objawy przy przyspieszaniu z niskich predkosci w ISce , cena to chyba 120zl za male takie go...
Matt87
Zaawansowany forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 2010-07-21, 11:34
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Matt87 »

ale nie ma zadnych wibracji i odglos dobiega z tylnego prawego kola..jutro jade do mechanika zobaczymy co powie.
ODPOWIEDZ