[E36] wyciek płynu chlodniczego

Opisy napraw różnych usterek.
kamykjas
Małopiszący
Posty: 1
Rejestracja: 2011-07-18, 11:50
Lokalizacja: Jastrzebie

[E36] wyciek płynu chlodniczego

Post autor: kamykjas »

Witam.Jestem nowy wiec pytam fachowcow.Mam Compacta 316i e 36.Od pewnego czasu traci mi sie plyn chlodniczy.Po przejechani wiecej kilometrow wzrasta temperatura i na postoju zauwazylem ze pod maska jest (obrzygane) z plynu.Po dolaniu plynu wszystko wraca do normy do czasu jak znowu przejade wiecej kilometrow.Co moze byc przyczyna utraty plynu lub skad moze byc przeciek.Prosze o pomoc.

[ Dodano: 8 Sierpień 2011, 13:51 ]
Dodaje ze mam wyjety termostat
bujalek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 2010-07-06, 17:20
Lokalizacja: california

Post autor: bujalek »

Nieszczelność chłodnicy, węży, bądź któregoś króćca. Musisz wszystko sprawdzić. W najgorszym wypadku może to być uszczelka pod głowica. Sprawdź jaki kolor ma płyn chłodniczy. Jeżeli to uszczelka to będzie ciemny mętny będzie czuć z olejem.
MiszelBema
Zaawansowany forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 2011-06-14, 22:09
Lokalizacja: Katowice

Post autor: MiszelBema »

Dokłanie mam to samo w swojej buni nie wiem co mam zrobic z tym :((
Awatar użytkownika
miech
Małopiszący
Posty: 43
Rejestracja: 2009-07-06, 20:38
Lokalizacja: Turza Śląska

Post autor: miech »

Polecam sprawdzić kolanko na którym jest wąż gdyż cześć która wchodzi do węża może być skromniała miałem u siebie to samo i tam była przyczyna
MiszelBema
Zaawansowany forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 2011-06-14, 22:09
Lokalizacja: Katowice

Post autor: MiszelBema »

miech pisze:Polecam sprawdzić kolanko na którym jest wąż gdyż cześć która wchodzi do węża może być skromniała miałem u siebie to samo i tam była przyczyna
kolego a gdzie jest to kolanko ?
Awatar użytkownika
miech
Małopiszący
Posty: 43
Rejestracja: 2009-07-06, 20:38
Lokalizacja: Turza Śląska

Post autor: miech »

Obrazek
MiszelBema
Zaawansowany forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 2011-06-14, 22:09
Lokalizacja: Katowice

Post autor: MiszelBema »

miech pisze:Obrazek
Dzieki kolego mam ten sam silnik i zobacze rokrece obadam i napisze czy pomoglo ;)
ale kolego co ten waż moze byc zbutwialy czy co z nim moze byc ze sie zapowietrza czy w tym kolanku cos moze byc i na tego.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
miech
Małopiszący
Posty: 43
Rejestracja: 2009-07-06, 20:38
Lokalizacja: Turza Śląska

Post autor: miech »

wąż nachodzi na takie plastikowe kolanko u mnie tego kolanko było wręcz przepalone roztopione i tam był wyciek
MiszelBema
Zaawansowany forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 2011-06-14, 22:09
Lokalizacja: Katowice

Post autor: MiszelBema »

miech pisze:wąż nachodzi na takie plastikowe kolanko u mnie tego kolanko było wręcz przepalone roztopione i tam był wyciek
Dobrze kolego w piątek sie Tym zajme i napisze co i jak ;) Dzięki Pozdrawiam
MiszelBema
Zaawansowany forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 2011-06-14, 22:09
Lokalizacja: Katowice

Post autor: MiszelBema »

Ja dalej mam ubytki w chlodnicy waż u gory jest pusty i nie wiem co juz mam robic masakra :(
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

wymontować głowicę, skoro nie potrafisz zlokalizować wycieku... (zakładam, że dobrze posprawdzałeś)
Awatar użytkownika
Alex'a
Zaawansowany forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: 2010-06-13, 18:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Alex'a »

w moim compakciku zaczelo sie od nieszczelnego korka od odpowietrzania chłodnicy przez co wymieniłam chłodnice, poprzez wymianę starych kolanek z przodu i z tyłu silnika, a koncu wymianą uszczelki od głowicą i dopiero się uspokoiło, najlepiej sprawdz wszystkie kolanka jeśli wszytskie są oki /u mnie pękały pod cybantem/ to pozostaje sprawdzić rzeczywiście uszczelke i głowicę.

Ja miałam taki przypadek ze układ był tak zapowietrzony, ze chłodnica pokazywała, że stan płynu jest ok, może dlatego wąż masz pusty ten górny a to oznacza, że ciągle gdzieś ucieka ten płyn.
If I lay here If I just lay here Would you lay with me and just forget the world?
MiszelBema
Zaawansowany forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 2011-06-14, 22:09
Lokalizacja: Katowice

Post autor: MiszelBema »

Koledzy dziś zobaczylem ze mam wyciek jak jest zbiorniczek w chlodnicy to pod niz zrobie to i zobaczymy co sie dalej bedzie dzialo
MiszelBema
Zaawansowany forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 2011-06-14, 22:09
Lokalizacja: Katowice

Post autor: MiszelBema »

Obrazek

witam czy moglo być przyczyna tak jak na zdjeciu jest urwany ten zaczep od termostatu a ja wogule nie mialem to moze to byc przyczyna moich problemow z zapowietrzonym autem i slabym ogrzewaniem ??????
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

MiszelBema pisze:przyczyna moich problemow z zapowietrzonym autem i slabym ogrzewaniem

ten uchwyt od termostatu nie ma wplywu na szczelnosc ukladu - wiec to nie jest przyczyna jezeli uklad sie zapowietrzal

moze miec to wplyw na ogrzewanie...zaciety otwarty termostat nie dogrzewal silnika
...tak znowu sie czepiam...
ODPOWIEDZ