Potrzebny sprawdzony mechanik

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Przemoo18
Małopiszący
Posty: 30
Rejestracja: 2010-01-03, 13:08
Lokalizacja: O¶wiêcim

Potrzebny sprawdzony mechanik

Post autor: Przemoo18 »

Hej.

Szukam jakiegoś ogarniętego mechanika , który zdiagnozuje mi "usterkę " w ukladzie napędowym w e46 i najlepiej ja usunie

Bylem wprawdzie w 2 warsztatach i każdy mówi co innego po czym dodaje "niech pan z tym jeździ"

Niechce eksperymentować, i oddać komuś kto sie na tym dobrze zna..

Prosze o pomoc
kamcio19881
Zaawansowany forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 2009-05-02, 21:23
Lokalizacja: SJZ

Post autor: kamcio19881 »

a co ci sie dzieje ??
Przemoo18
Małopiszący
Posty: 30
Rejestracja: 2010-01-03, 13:08
Lokalizacja: O¶wiêcim

Post autor: Przemoo18 »

Gluche dzwieki podczas zmiany biegów (1,2 bieg) podczas wciskania sprzegla czasem podczas jazdy.

Dodam , ze podloga cala i mocowanie nie wyrwane (typowa przypadlosc e46)

Bylem W BM CARS w myslowicach to powiedzieli skrzynia dobra , poduszki ok , tuleje dyfra ok , wal wporzadku, na polosiach nie ma luzow.

Diagnoza byla nastepujaca: (, ze niby wal zabieral za wcześnie w momencie samego wrzucania biegu)

Z tego co mozna bylo wywnioskować to problem ze sprzeglem i wysprzeglaniem

Sprzeglo robilem 12tys km temu wiec moze rzeczywiscie coś z tym jest i mechanik zle zalozyl....

Nie chce eksperymentowac i wymienić poł auta.

WIem , ze to podla usterka w e46 i czesto wystepują ale nikt mi nie powie , ze ten typ tak musi miec:)
firu1
Zaawansowany forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 2011-12-12, 23:37
Lokalizacja: Orlowiec - EIRE

Post autor: firu1 »

mam to samo w mojej e46 przy wrzucaniu biegu gluche tupniecie na dyfrze czy wale-diagnoza :-D jezdzic ! wychodzi na to ze tuleje na wozku -duzo roboty najlepiej wymienic wszystkie tak mi tez podpowiadali,troche denerwujace ale jezdze z tym juz ponad rok ....
"wszystkie pieniadze wydaje na BMW...
reszta to zmarnowane pieniadze..."
Przemoo18
Małopiszący
Posty: 30
Rejestracja: 2010-01-03, 13:08
Lokalizacja: O¶wiêcim

Post autor: Przemoo18 »

Tez to podejrzewalem ale w Mcarsie mi powiedzieli "nie ma sensu tego wymieniac bo są ok" a juz wstepnie bylem umowiony na wymiane ale odwiedli mnie od tego pomyslu.

Dla mnie nie problem zaplacic raz i miec spokoj bo mnie strasznie draznia takie rzeczy ale chce uniknac wymiany walu dyfra tulej sprzegla , skrzyni tylko porpstu to co trzeba :) Dlatego tez szukam kogos kto to przerabial i to zdiagnozuje :P
Awatar użytkownika
Kristof
Zaawansowany forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 2010-02-20, 17:52
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Kristof »

Szczerze mówiąc mała szansa że ktoś ci to zdiagnozuje na 100% że to jest akurat to a nie coś innego bo powiedzmy że trafisz na pewnego siebie mechanika i powie że to tuleje i je wymieni a stuki nie ustaną i co zapłacisz mu ?? a on się narobi więc po co ma ryzykować jeśli nie jest pewny okrutne ale prawdziwe niestety. Trafna diagnoza w takim przypadku zależy raczej bardziej od szczęścia niż wiedzy.
Obrazek
kamcio19881
Zaawansowany forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 2009-05-02, 21:23
Lokalizacja: SJZ

Post autor: kamcio19881 »

poprostu Mechanicy wiem to po sobie wolą sobie coś odpuśćić i już a zarobić coś na 100% a nie na 50%
ODPOWIEDZ