[E36] BMW 323i coupe by PrzemaS

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
Awatar użytkownika
PrzemaS
Zaawansowany forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 2009-03-28, 12:08
Lokalizacja: Żary (województwo Lubuskie)

Post autor: PrzemaS »

Adio pisze:wygląda to dosyć moim zdaniem ciekawie ;)
wow ciekawie to moim zdaniem mało powiedziane jest KOZACKO! Mi się bardzo podoba! Jaki to model felgi?
i tak szczerze jak odczucia z jazdy? Mocno telepie?
Awatar użytkownika
Adio
Zaawansowany forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-10-06, 18:23
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Adio »

Odczucie z jazdy jest takie że w tym aucie zawias to jest BETON No i jedzie sie tym jak wozem drabiniastym xD! Model felg szczerze to ci nie powiem to są jakieś podróbki i wiem że nówki nie są drogie... ;p
Awatar użytkownika
wbs
Maniak forumowy
Posty: 931
Rejestracja: 2010-08-20, 11:05
Lokalizacja: Katowice / Krosno

Post autor: wbs »

kawał pracy włożony .. prawidłowo.. :bmw:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kristof
Zaawansowany forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 2010-02-20, 17:52
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Kristof »

Co do felg to już na 17tkach troche telepie ale da siepokojnie przywzyczaić 18 stki spokojnie spasujesz do e36 ja kidys widzialem nawet e36 na feldze 19 ale to jużchyba masochizm :mrgreen: Ja osobiscie bym Ci radził 17 i bedzie kozak
Obrazek
Awatar użytkownika
Przygoda
Maniak forumowy
Posty: 3297
Rejestracja: 2007-07-01, 21:58
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Przygoda »

ja mialem we wczesniejszej beemce E36 coupe 320i mialem 18" po zmianie zawieszenia musialem z przodu zmienic profil na 35 szerokosc 225 ... tyl byl 40 na 225 jak dobrze pamietam albo nawet 235 ... i jak bym mial $$$$ to wszedlbym zdecydowanie w jakies 18"
Obrazek

było E36 316i sedan... było E36 320i coupe ... było kolejne E36 320i coupe ... było E46 316i ... JEST E39 528i :)
Awatar użytkownika
Krisstoff
Maniak forumowy
Posty: 812
Rejestracja: 2008-08-05, 21:21
Lokalizacja: Czernica

Post autor: Krisstoff »

Przygoda pisze:ja mialem we wczesniejszej beemce E36 coupe 320i mialem 18" po zmianie zawieszenia musialem z przodu zmienic profil na 35 szerokosc 225 ... tyl byl 40 na 225 jak dobrze pamietam albo nawet 235 ... i jak bym mial $$$$ to wszedlbym zdecydowanie w jakies 18"
Takie moje pytanie, czy auto na takim setupie używałeś do jazdy na co dzień czy masz je jako drugie i jeździsz nim tylko od czasu do czasu?
Obrazek
Awatar użytkownika
Przygoda
Maniak forumowy
Posty: 3297
Rejestracja: 2007-07-01, 21:58
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Przygoda »

to co napisalem o 18" to byla moja wczesniejsza beema ktora zostala juz sprzedana ... ale uzywalem jej na codzien nie stac mnie na drugi auto ... praca ... zakupy ... wypady itp itd ... i niemialem zadnych problemow ... szczerze powiedziawszy lepiej mi sie jezdzilo na tej konfiguracji z 18" niz na 17" ktore mam obecnie na okres letni
Obrazek

było E36 316i sedan... było E36 320i coupe ... było kolejne E36 320i coupe ... było E46 316i ... JEST E39 528i :)
Awatar użytkownika
PrzemaS
Zaawansowany forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 2009-03-28, 12:08
Lokalizacja: Żary (województwo Lubuskie)

Post autor: PrzemaS »

Ale miałeś standardowe zawieszenie? Bo mi się wydaje, że już przy moich 16 jest dość twardo a na większym kole to już całkiem będzie nie do jazdy :(
Awatar użytkownika
Przygoda
Maniak forumowy
Posty: 3297
Rejestracja: 2007-07-01, 21:58
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Przygoda »

tak mialem zawieszenie obnizone i utwardzone MTS (zwykle ... niegwintowane)
Obrazek

było E36 316i sedan... było E36 320i coupe ... było kolejne E36 320i coupe ... było E46 316i ... JEST E39 528i :)
Tomek
Maniak forumowy
Posty: 3965
Rejestracja: 2006-10-16, 20:57
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tomek »

Ja też mam 18" ale w e46 i jest dość nisko :) Progi moje... Ale co do komfortu to jest troszkę obniżony, jednak gdybym mógł to już bym wsadził 19" :D hehe a w rok robię 30 000, tak więc trochę tego jest :D
Awatar użytkownika
PrzemaS
Zaawansowany forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 2009-03-28, 12:08
Lokalizacja: Żary (województwo Lubuskie)

Post autor: PrzemaS »

Witam po mega długie przerwie :D

Temat dawno przykryły tony kurzu , nie wrzucałem nowych fotek, więc pora na mały update.
Kupiłem nowe fele, BMW doczekało się kilku zmian kosmetycznych wewnątrz. Zmieniłem kierownicę z m pakietowej skórzanej na tzw "serducho" z multifunkcją. Najpierw chciałem obszyć na nowo tą którą posiadałem, ale oto co z tego wynikło:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakupiłem więc nową kierownicę, która wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

jak widać ster w idealnym stanie żadnych przetarć, rys, brak śladów użytkowania.

Porównanie nowej i starej:

Obrazek

a tak wygląda po zamontowaniu w aucie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


a tak w nocy wygląda wnętrze auta:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Różnica chyba jest :)

Obecnie działa już sterowanie radiem, podświetlenie multi, działa także tempomat sterowany z kierownicy! Więc multi działa jak w oryginale w E39. Następnie auto dostało m pakiet (zderzaki, lusterka, listwy). Tak auto wygląda już z m pakietem:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PS na foto brak zamontowanych jeszcze listew ;/

Następnie w moje ręce wpadła taka oto zabaweczka:

Obrazek

oryginalna szpera 25% o przełożeniu 3,15. Niestety płytki cierne są w średnim stanie i blokada dyferencjału na wiosnę będzie regenerowana. W międzyczasie kupiłem także kolektor dolotowy od M50 i do tej pory nie mogę się zabrać za montaż tego. Na zamontowanie czeka także zestaw hifi harman- kardon. Poszukuję także oryginalnego Radia BMW Buisenss CD ( dokładnie model CD-43), ewentualnie Becker Indianapolis (jedno i drugie rozumie I-Bus). Wymieniałem także kpl zawieszenie przód/ tył, drążki i końcówki kierownicze, tarcze+ klocki itd, itp.. To tak na szybko co mi się przypomina, co było przy aucie robione. Na zakończenie małe porównanie co i jak się pozmieniało:

BYŁO:Obrazek

JEST:Obrazek

BYŁO: Obrazek

JEST: Obrazek


BYŁO: Obrazek

JEST: Obrazek
Awatar użytkownika
SebaE36
Maniak forumowy
Posty: 1405
Rejestracja: 2010-05-18, 19:21
Lokalizacja: Radlin

Post autor: SebaE36 »

Pierwszy mod ma - to wg mnie kierunki agro. Poprzednie były lepsze. :mrgreen: A ogolnie autko bardzo ladne. :bmw:
Awatar użytkownika
PrzemaS
Zaawansowany forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 2009-03-28, 12:08
Lokalizacja: Żary (województwo Lubuskie)

Post autor: PrzemaS »

dzięki za opinię :)
odnośnie kierunków to one były właśnie z tymi lampami DEPO i jakoś pozostałem przy nich, pomimo że mi także średnio się widzą a już na pewno nie mogę powiedzieć dobrego słowa o ich trwałości... Po roku użytkowania odpada odbłyśnik więc zostaną zmienione na dymionie albo wrócę do tych które miała jak ją kupiłem.
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

dlatego jak jak kupowałem do e46 lampy depo to zaraz zamówiłem ori dymione :DD a depo leżą w szafie :twisted:
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

Kierownica na ogromny + (oczywiście serducho z multi). Wywal te gałkę biegów albo oddaj z powrotem do TESCO :mrgreen: pakiet :m: to kwestia gustu - źle nie wygląda :wink: Lampy depo wraz z kierunkami na potężny minus (gorzej to chyba tylko są angel eyes) . Jeśli masz możliwość to wpakuj tam z powrotem oryginalne z soczewką albo bez (a jak się już nie chcesz ich pozbyć to przynajmniej zrób z nimi to co FaTuM - BH depo)
Reasumując - autko miało większy urok przed tymi zmianami (prócz kiery) - oczywiście to moje zdanie :wink:
Obrazek
ODPOWIEDZ