Kopalnia.. Pracuje ktoś ? Jak wyglada pierwszy dzien ?

Sprawy o różnej tematyce
falko29
Małopiszący
Posty: 32
Rejestracja: 2012-04-03, 18:47
Lokalizacja: Żory

Post autor: falko29 »

Ja od prawie roku pracuję jako ślusarz, niestety narazie pod firmą, ale nie narzekam ;) wypłaty okej, zawsze terminowo, premie uznaniowe, kartki co miesiąc, jest okej ;)
Praca wiadomo obarczona wysokim ryzykiem i wypadkowością, ale nie zamienie tej pracy na zadną inną :) Obecnie robię szkołę górnicżą, by potem starać się do dozoru maszynowego :)


aha i kolego, zacznij sobie od jakiejś firmy raczej, bo np moi znajomi po skzole góncizej dopiero jakoś po 9 miesiacach dostali się pod kopalnię , mimo , ze szkoła gwarantowała zatrudnienie, wiec wiesz....
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

na dodatek zostaliśmy przyjęci na nowych umowach a to jest lipa totalna
Awatar użytkownika
Dzidek
Maniak forumowy
Posty: 744
Rejestracja: 2011-12-24, 19:24
Lokalizacja: Ledziny City

Post autor: Dzidek »

Śpiewek pisze:No w poniedziałek daje CV :) oby bylo spoko :) Ale tak czy inaczej na pewno mnie zmotywuje wypłata :D
A dodatki kiedy zaczną mi przysługiwać kartki, węgiel itp?
Ja na sośnice mam iść.

Odrazu Ci to przysługuje....

U mnie na poczatku dostalismy 4 tony i pod koniec roku 4 bo pierwsza umowa jest na 6miesiecy :)
falko29 pisze:Ja od prawie roku pracuję jako ślusarz, niestety narazie pod firmą, ale nie narzekam ;) wypłaty okej, zawsze terminowo, premie uznaniowe, kartki co miesiąc, jest okej ;)
Praca wiadomo obarczona wysokim ryzykiem i wypadkowością, ale nie zamienie tej pracy na zadną inną :) Obecnie robię szkołę górnicżą, by potem starać się do dozoru maszynowego :)


aha i kolego, zacznij sobie od jakiejś firmy raczej, bo np moi znajomi po skzole góncizej dopiero jakoś po 9 miesiacach dostali się pod kopalnię , mimo , ze szkoła gwarantowała zatrudnienie, wiec wiesz....


Kolego bzdury wypisujesz... Niech odrazu idzie pod kopalnie a nie pod firme... Kopalnia nie przyjmuje ludzi co sa pod firma, a przynajmniej ciezko maja sie dostac.... ja jestem po samochodówce i odrazu sie dostałem...
Ostatnio zmieniony 2012-05-24, 19:45 przez Dzidek, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby Pan Bóg Popierał Przedni Naped To Chodzilibysmy Na Rekach :D
Awatar użytkownika
Dzidek
Maniak forumowy
Posty: 744
Rejestracja: 2011-12-24, 19:24
Lokalizacja: Ledziny City

Post autor: Dzidek »

falko29 pisze:Ja od prawie roku pracuję jako ślusarz, niestety narazie pod firmą, ale nie narzekam ;) wypłaty okej, zawsze terminowo, premie uznaniowe, kartki co miesiąc, jest okej ;)
Praca wiadomo obarczona wysokim ryzykiem i wypadkowością, ale nie zamienie tej pracy na zadną inną :) Obecnie robię szkołę górnicżą, by potem starać się do dozoru maszynowego :)


aha i kolego, zacznij sobie od jakiejś firmy raczej, bo np moi znajomi po skzole góncizej dopiero jakoś po 9 miesiacach dostali się pod kopalnię , mimo , ze szkoła gwarantowała zatrudnienie, wiec wiesz....


Kolego bzdury wypisujesz... Niech odrazu idzie pod kopalnie a nie pod firme... Kopalnia nie przyjmuje ludzi co sa pod firma, a przynajmniej ciezko maja sie dostac.... ja jestem po samochodówce i odrazu sie dostałem...
Gdyby Pan Bóg Popierał Przedni Naped To Chodzilibysmy Na Rekach :D
falko29
Małopiszący
Posty: 32
Rejestracja: 2012-04-03, 18:47
Lokalizacja: Żory

Post autor: falko29 »

Podobno śmieszne pieniądze i barbórka tylko 10 lat tak ? Jak to jest z tymi zasadami ??
Awatar użytkownika
Dzidek
Maniak forumowy
Posty: 744
Rejestracja: 2011-12-24, 19:24
Lokalizacja: Ledziny City

Post autor: Dzidek »

falko29 pisze:Podobno śmieszne pieniądze i barbórka tylko 10 lat tak ? Jak to jest z tymi zasadami ??

pieniadze sa raz wieksze raz mniejsze a barburka do kiedy bedziesz pracował na kopalni ....
nie wiem o co chodzi
Gdyby Pan Bóg Popierał Przedni Naped To Chodzilibysmy Na Rekach :D
kamcio19881
Zaawansowany forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 2009-05-02, 21:23
Lokalizacja: SJZ

Post autor: kamcio19881 »

Dzidek pisze:
Śpiewek pisze:No w poniedziałek daje CV :) oby bylo spoko :) Ale tak czy inaczej na pewno mnie zmotywuje wypłata :D
A dodatki kiedy zaczną mi przysługiwać kartki, węgiel itp?
Ja na sośnice mam iść.

Odrazu Ci to przysługuje....

U mnie na poczatku dostalismy 4 tony i pod koniec roku 4 bo pierwsza umowa jest na 6miesiecy :)
falko29 pisze:Ja od prawie roku pracuję jako ślusarz, niestety narazie pod firmą, ale nie narzekam ;) wypłaty okej, zawsze terminowo, premie uznaniowe, kartki co miesiąc, jest okej ;)
Praca wiadomo obarczona wysokim ryzykiem i wypadkowością, ale nie zamienie tej pracy na zadną inną :) Obecnie robię szkołę górnicżą, by potem starać się do dozoru maszynowego :)


aha i kolego, zacznij sobie od jakiejś firmy raczej, bo np moi znajomi po skzole góncizej dopiero jakoś po 9 miesiacach dostali się pod kopalnię , mimo , ze szkoła gwarantowała zatrudnienie, wiec wiesz....


Kolego bzdury wypisujesz... Niech odrazu idzie pod kopalnie a nie pod firme... Kopalnia nie przyjmuje ludzi co sa pod firma, a przynajmniej ciezko maja sie dostac.... ja jestem po samochodówce i odrazu sie dostałem...


nie przysługuje odrazu !! kartki tak ale wegiel nie wegiel póki co masz do pypłaty co miesiac czyli nie odczywasz tego :) umowa na 9 miechów potem na 12 i potem na stałe jeslinie podpadniesz itp ... nie mozesz isc na L4 tzn mozesz ale moga ci nie przedłuzyc umowy :) i barbura i 14 wypłata po przepracowanym roku :) i to jeszcze od zysków zależy ;/
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

Już tłumaczę bo wiem jak sytuacja byłemw 1 naborze na nowych umowach

- Zarabiamy 700zł mniej od tych co zostali przyjęci w grudniu na starych umowach
- Sobota to czarny dzień pracy więc mogą nas wysłać do pracy kiedy sie im podoba w soboty
- UWAGA! BRAK KARTY GÓRNIKA (starzy górnicy z samej karty górnika mają ponad 1000zł do wypłaty)
- Barburka po przepracowanym pełnym roku więc w tym nie dostanę ani skrawki chleba
- 14 ustalona od stanu finansowego firmy
- Więgiel dopisywany do wypłaty. jest tego podobno 380 odjąć podatek odjąć tamto odjąć sramto i na wypłacie węgiel znika :razz:
- teraz umowa na 6 miesięcy potem na rok i tak dalej, więc lepiej nie chorować :razz:

Jesli mi się coś jeszcze przypomni to dam znać, ogólnie tak jak wspomniałem pracuję z kumplem rok starszym odemnie robimy te same roboty a on sarabia 700-1000zł więcej i niema co ukrywać jest nie miło...

i czy warto iść pod kopalnię? Ja powiem tak... jeśli nie zmienią na stare umowy, jesli Państwowa inspekcja pracy nic z tym nie zrobi to wracam do czech :razz:
Awatar użytkownika
Krisstoff
Maniak forumowy
Posty: 812
Rejestracja: 2008-08-05, 21:21
Lokalizacja: Czernica

Post autor: Krisstoff »

Niech żyje prywatyzacja... Bo z tego co się orientuję mówicie o JSW
Obrazek
Awatar użytkownika
KoNiK
Maniak forumowy
Posty: 1371
Rejestracja: 2008-11-10, 11:36
Lokalizacja: BASTION

Post autor: KoNiK »

Zaiste
falko29
Małopiszący
Posty: 32
Rejestracja: 2012-04-03, 18:47
Lokalizacja: Żory

Post autor: falko29 »

A ja składałem papiery pod kopalnię durny, oj durny...
Chyba przyjdzie mi w firmie robić do emerytury ;)
luki e 46
Małopiszący
Posty: 69
Rejestracja: 2009-10-06, 15:42
Lokalizacja: Jastrzebie Zdrój

Post autor: luki e 46 »

Moloch pisze:Już tłumaczę bo wiem jak sytuacja byłemw 1 naborze na nowych umowach

- Zarabiamy 700zł mniej od tych co zostali przyjęci w grudniu na starych umowach
- Sobota to czarny dzień pracy więc mogą nas wysłać do pracy kiedy sie im podoba w soboty
- UWAGA! BRAK KARTY GÓRNIKA (starzy górnicy z samej karty górnika mają ponad 1000zł do wypłaty)
- Barburka po przepracowanym pełnym roku więc w tym nie dostanę ani skrawki chleba
- 14 ustalona od stanu finansowego firmy
- Więgiel dopisywany do wypłaty. jest tego podobno 380 odjąć podatek odjąć tamto odjąć sramto i na wypłacie węgiel znika :razz:
- teraz umowa na 6 miesięcy potem na rok i tak dalej, więc lepiej nie chorować :razz:

Jesli mi się coś jeszcze przypomni to dam znać, ogólnie tak jak wspomniałem pracuję z kumplem rok starszym odemnie robimy te same roboty a on sarabia 700-1000zł więcej i niema co ukrywać jest nie miło...

i czy warto iść pod kopalnię? Ja powiem tak... jeśli nie zmienią na stare umowy, jesli Państwowa inspekcja pracy nic z tym nie zrobi to wracam do czech :razz:
To wszystko w JSW?Myślałem,że to plotki"o młodych"co na nowych warunkach przyjęci?A podobno kandydaci jeszcze nie małą kasę(łapówki) dają za przyjęcie do JSW.W takim przypadku łapówka będzie się długo zwracać.Tylko podziękować prezesowi .Tylko patrzy,żeby zabrać ludziom kase.A te premie motywacyjne i zadaniowe to po co???no właśnie premię można zawsze zabrać bez uzasadnienia.
A te soboty?Nie słyszałem w JSW o czarnych sobotach
Awatar użytkownika
Dzidek
Maniak forumowy
Posty: 744
Rejestracja: 2011-12-24, 19:24
Lokalizacja: Ledziny City

Post autor: Dzidek »

Ja sie przyjołem w styczniu 2011 roku...
I normalnie przysługuja mi kartki na wegiel
Normalnie przysługuje barbórka/ 14
Karta górnika tez :)

Wiec nie wiem jak to u Was jest :D
Gdyby Pan Bóg Popierał Przedni Naped To Chodzilibysmy Na Rekach :D
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

dzidek w JSW robisz?
Awatar użytkownika
Dzidek
Maniak forumowy
Posty: 744
Rejestracja: 2011-12-24, 19:24
Lokalizacja: Ledziny City

Post autor: Dzidek »

nie ja mówie o sobie, i swojej kopalni...
Gdyby Pan Bóg Popierał Przedni Naped To Chodzilibysmy Na Rekach :D
ODPOWIEDZ