Nie dziala ASC co to moze byc...??

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Patryk85
Zaawansowany forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 2012-07-04, 07:03
Lokalizacja: Zabrze

Nie dziala ASC co to moze byc...??

Post autor: Patryk85 »

Jak w temacie ASC nie dziala mowa o e36 coupe 1997r...po nacisnieciu ASC nic sie nie dzieje...normalnie przycisk swieci...kostka podpieta ale cisza ani kontrolka nic sie nie dzieje...co to moze byc?? :cry:
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

Sprawdź bezpiecznik :wink:
Obrazek
Patryk85
Zaawansowany forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 2012-07-04, 07:03
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Patryk85 »

Kaper pisze:Sprawdź bezpiecznik :wink:
sprawdzalem wszystkie bezpieczniki pod macha... i wszystkie sprawne... :cry:
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

Hmmm... Na wszelki wypadek zamień bezpiecznik z ASC i daj inny (bo niekiedy może wyglądać na sprawny a w rzeczywistości jest strzelony) ... A wcześniej działało ASC ?
Obrazek
Patryk85
Zaawansowany forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 2012-07-04, 07:03
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Patryk85 »

Kaper pisze:Hmmm... Na wszelki wypadek zamień bezpiecznik z ASC i daj inny (bo niekiedy może wyglądać na sprawny a w rzeczywistości jest strzelony) ... A wcześniej działało ASC ?
nie,jak kupilem nie dzialalo... :cry:
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

Może jeszcze dla pewności rozkodować VIN i sprawdzić czy wogle jest czy tylko przycisk wsadzony... Poszperam coś i napiszę co to może być
Obrazek
Patryk85
Zaawansowany forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 2012-07-04, 07:03
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Patryk85 »

Kaper pisze:Może jeszcze dla pewności rozkodować VIN i sprawdzić czy wogle jest czy tylko przycisk wsadzony... Poszperam coś i napiszę co to może być

ale kostka jest pasuje idealnie ...bylbym Ci baaaaaardzo wdzieczny jakbys cos znalazł ... :cry:
Patryk85
Zaawansowany forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 2012-07-04, 07:03
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Patryk85 »

Nikt nic nie wie :cry: ??
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

Przyczyną może być kilka żeczy. Nie wiem czy szukałeś na innych forach (pewnie tak) ale ja znalazłem takie coś - poczytaj sobie:

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=104379

http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=7593

http://.bmw-3city.pl/viewtopic.php?t=746

Ja raczej nic więcej nie pomogę. Ale jak już nic nie pomoże to jedz na komputer to będziesz wiedział co i jak na 100% jest sprawne a co nie :wink:
Obrazek
Patryk85
Zaawansowany forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 2012-07-04, 07:03
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Patryk85 »

Czytam i czytam zobacze dzisiaj przekaznik i ta kostke przy przepustnicy :mrgreen:
PINIU
Zaawansowany forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: 2012-04-16, 18:48
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PINIU »

kostka na przepustnicy czesto pada koszt 70zl nowa i bardzo wazna rzecz sprawdz wszystkie czujniki abs i odpowietrz uklad ja kiedys mialem taka usterke
bo kazdy facet z widlami to posejdon
Patryk85
Zaawansowany forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 2012-07-04, 07:03
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Patryk85 »

PINIU pisze:kostka na przepustnicy czesto pada koszt 70zl nowa i bardzo wazna rzecz sprawdz wszystkie czujniki abs i odpowietrz uklad ja kiedys mialem taka usterke

wiesz abs chyba dziala bo swieci i po odpaleniu gasnie i jest ok ale przytrzymujac asc lub naciskajac nic sie nie dzieje...a gdzie ta kostke kupic z asc??
PINIU
Zaawansowany forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: 2012-04-16, 18:48
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PINIU »

ja w serwisie normalnie kupowalem musisz pamietac ze asc nie bedzie dzialac prawidlowo jak nie bedziesz mial sprawnych rzeczy jakie wypisalem wczesniej, u mnie zadzialalo dopiero po wymianie kostki, jednego czujnika i odpowietrzeniu ukladu jedno z drugim jest bardzo mocno powiazane
bo kazdy facet z widlami to posejdon
Patryk85
Zaawansowany forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 2012-07-04, 07:03
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Patryk85 »

PINIU pisze:ja w serwisie normalnie kupowalem musisz pamietac ze asc nie bedzie dzialac prawidlowo jak nie bedziesz mial sprawnych rzeczy jakie wypisalem wczesniej, u mnie zadzialalo dopiero po wymianie kostki, jednego czujnika i odpowietrzeniu ukladu jedno z drugim jest bardzo mocno powiazane
no niby wszystko jest ok ale te asc nie trybi wogole...
morgan
Małopiszący
Posty: 13
Rejestracja: 2012-06-22, 15:04
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: morgan »

podepnę się trochę pod temat a jeśli nie działa ASC a nie mam żadnego błędu abs sprawny, przycisk w kabinie się nie świeci, może to wina przycisku?
ODPOWIEDZ