[E36] Czy Warto kupić e36 1.8?.

Czyli wszystko o akcyzie, podatkach, ubezpieczeniach, prawie drogowym, porównania modeli, czy warto kupić BMW Exx, gadżety, ciekawostki, historia,nowości itp.
Awatar użytkownika
robert88
Zaawansowany forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-02-24, 19:29
Lokalizacja: SRC

Post autor: robert88 »

boże jakie kwoty, w liberty za 5.0 720pln :D
Classic Boy & My Classic Car BMW E32 750i V12 91's & BMW E23 733 78's:
/viewtopic.php?t=14823&start=0
Awatar użytkownika
ryjuu
Małopiszący
Posty: 20
Rejestracja: 2012-09-18, 18:31
Lokalizacja: Katowice

Post autor: ryjuu »

no ale Wy macie 60% zniżek ja mam zwyżki to z 1700zł będę miał ale trudno kiedyś trzeba nałapać te zniżki. ;) i jeszcze tak poza tymi zniżkami to 1.8is też ma łańcuch rozrządu?. :D
mskk
Małopiszący
Posty: 49
Rejestracja: 2012-03-19, 21:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: mskk »

spojrzalem na ten temat od poczatku i w sumie wloze swoje 3grosze ;p pozukaj sobie jakies zadbane coupe 1.8is i Ci styknie te 7-8tys.
ryjuu pisze: 1.8is też ma łańcuch rozrządu?
taaa
jezeli chodzi o znizki to wez lepiej na kogos to auto ;p
ja mam kompota 1.6 i place 920zl z 20znizka za bezszkodowa jazde + zwyzka za wiek;p
1.6 zjada mi na miescie spokojnie 10L a jezdze spokojnie ;p z moca szalu nima ale daje rade, zaluje ze nie kupilem 140konnej wersji ;p ale nastepna bawarka bedzie przynajmniej 2.0 :D jak tylko znizek oc nalapie.
Awatar użytkownika
Wujo
Zaawansowany forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 2010-12-25, 22:45
Lokalizacja: Knurów

Post autor: Wujo »

Ja za 2.8 423z na rok ;D

Nie kupuj nic ponizej 2.0 bo spalanie te same ale praca silnika inna i radocha z jazdy rowniez.
BMW - Radosc z jazdy
Awatar użytkownika
robert88
Zaawansowany forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-02-24, 19:29
Lokalizacja: SRC

Post autor: robert88 »

Chłopie ja ci dobrze radze daj sobie spokoj z 1.6 czy 1.8 kup rzędowa szóstke, spalanie jest naprawde takie same, znowu zrobie sie tu mistrzelem małego spalania, jak w moim temacie na temat V12, mnie np. e34 520i 150KM paliła 10L/100km, moze z racji na moja lekka noge,
wiec nie bój sie tych znizek wez auto na mame czy kogoś z rodziny z full znizkami, a ty zbieraj te znizki jak skonczysz 25lat, bo do 25 roku zycia masz zwyzke za wiek,
wiec mówie ci jezeli uparłes sie na e36 to 320i, opłaty wyniosą cie ok 400pln za rok, rozłożysz to na 2 raty bedzie ok 230-250pln w ratach ( umiem liczyc, ale raty wychodza drozej :) )

z drugiej strony, pierwsze auto, uczysz sie, budzet nie duzy, wiec zastanów sie czy napewno BMW w benzynie i spalanie ok 10L na 100km co robi prawie 60pln na 100km, czy nie lepiej kupić jakiegoś Fiata, Forda w gazie, czy Golfa III czy coś w ten desen
Classic Boy & My Classic Car BMW E32 750i V12 91's & BMW E23 733 78's:
/viewtopic.php?t=14823&start=0
Awatar użytkownika
robert88
Zaawansowany forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-02-24, 19:29
Lokalizacja: SRC

Post autor: robert88 »

teraz doczytałem że miałes Golfa III :)
Classic Boy & My Classic Car BMW E32 750i V12 91's & BMW E23 733 78's:
/viewtopic.php?t=14823&start=0
Awatar użytkownika
ryjuu
Małopiszący
Posty: 20
Rejestracja: 2012-09-18, 18:31
Lokalizacja: Katowice

Post autor: ryjuu »

żadnych Golfów hah :D fiatów i francuzów ;p nie po to się tyle zbierałem, odkładałem by teraz nie mieć tego co chciałem z dzieciństwa i nie jeździć BMW. :) choćbym miał wszystkie pieniądze jakie zarobie w miesiącu wydawać to i tak kupię Bawarkę.. :lol:
Ostatnio zmieniony 2012-09-22, 14:07 przez ryjuu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wujo
Zaawansowany forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 2010-12-25, 22:45
Lokalizacja: Knurów

Post autor: Wujo »

dobre podjescie ! :br:
BMW - Radosc z jazdy
Awatar użytkownika
ryjuu
Małopiszący
Posty: 20
Rejestracja: 2012-09-18, 18:31
Lokalizacja: Katowice

Post autor: ryjuu »

ile powinienem tak mniej więcej mieć na te auto w miesiącu. Bo ciągle mnie tu "ktoś" straszy, że nie dam rady utrzymać. ;) 1 tyś, 2 tyś ?. ;D
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

licz sobie spalanie 10/100 a miesięczne koszty, no to zalezy ile bedziesz wkładac w auto tego nikt ci nie zagwarantuje:p
Gurian
Zaawansowany forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 2011-09-11, 22:20
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Gurian »

ryjuu pisze:ile powinienem tak mniej więcej mieć na te auto w miesiącu. Bo ciągle mnie tu "ktoś" straszy, że nie dam rady utrzymać. ;) 1 tyś, 2 tyś ?. ;D
1,5 tysie na ori częściach(na pół roku) przeważnie w co bedziesz wsadzał to układ zawieszeniia.
A w silnik, to zalezy w co trfisz, ale silnik przy bmw to akurat nie ma się co martwić w przypadku 1.6.
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

Ci co straszą pewnie jeżdżą renault clio, takie głupie gadanie :P

Mam swoją 2 lata - pomijając to co sam sobie chciałem przy aucie zrobić, to na rzeczy ekspoatacyjne i naprawy do tej pory poszło mi może z 2000zł w tym zawieszenie na lemforderach. Czyli niecałe 100zł na miesiąc?

Kurde, to nie bmw 7ER lub M3 - auto jak każde inne tylko że BMW :bmw:

Jakie inne auto byś nie kupił, też musisz zapłacić ubezpieczenie, zalać do baku i dbać o oleje, filtry, zawieszenie, opony - no ludzie ;)
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

Jeśli jeszcze nie miałeś BMW to 1.8is spokojnie Ci starczy... Nie słuchaj takich bzdur, żebyś odrazu kupił 2.5 albo 2.8 - jak będziesz zadowolony z 1.8is to wzrośnie apetyt i będziesz myślał nad mocniejszym silnikiem... 2.8 spala średnio 12 litrów przy dośc dynamicznej jeździe. Jeśli chodzi o części to do E36 jest tego pełno i wszędzie w różnych cenach (jak będziesz szukał dłużej to da się kupić jakieś tajle za grosze) . Ja mam swoje auto ponad 1,5 roku i jeszcze nic nie musiałem wymieniać na gwałt - ale to zależy jakie Ci się auto trafi... Za ubezpieczenie z 60% (fater współwłaściciel - jego zniżki) zniżek lecz z zwyżką za to że nie mam skończone 25 lat płacę około 600zł na pół roku (w Liberty Direct)
Ostatnio zmieniony 2012-09-25, 12:27 przez Kaper, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Zgadzam sie z Kaperem. Najpierw sprawdz czy BMW ci siedzi. Ale osobiście na twoim miejscu szukałbym 2,0. Lepszy od 1,8 każdy to przyzna, spalanie podobne, żywotnośc lepsze(teoretycznie),dynamika i kultura też. A opłaty już nie będą o wiele większe. Kto też tak myśli niech potwierdzi i pomóżmy mu wkońcu wybrać! :bmw:
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

ryjuu pisze:ile powinienem tak mniej więcej mieć na te auto w miesiącu. Bo ciągle mnie tu "ktoś" straszy, że nie dam rady utrzymać. ;) 1 tyś, 2 tyś ?. ;D
Skoro są tu sami milionerzy to czemu jeżdzą 10-20 letnimi autami? Duże koszty hmm.. - to zależy jaki egzemplarz kupisz a wbrew opini bardzo wiele podczas zakupu da sie sprawdzic. Weż kogoś kto już miał BMW(najlepiej nie jedno)i oglądaj, dużo czytaj o danym modelu i nie kupuj pierwszego lepszego bo jest ładny.. Na zakup BMW daj sobie czas bo im więcej ich zobaczysz tym bardziej ci się w głowie rozświetli. A jak kupisz rozsądnie to będą miesiące , że tylko lejesz i jeżdzić a od czasu do czasu będzie trzeba coś zrobić ( i jest to normalne w zadbanym używanym aucie, czy to BMW, Fiat czy cokolwiek innego). No oczywiści odrębną sprawą jest jak użytkujesz - zmieniasz biegi zaraz przed czerwonym, gleba, 18-stki i napier... po dziurach, krecisz bąki - sam jesteś sobie winien. Rozumiesz o co mi kaman? Zyczę ci udanego zakupu :bmw:
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
ODPOWIEDZ