Uderzenie przy zmianie biegu E34

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Malaj
Zaawansowany forumowicz
Posty: 435
Rejestracja: 2010-10-21, 18:17
Lokalizacja: Rybnik

Uderzenie przy zmianie biegu E34

Post autor: Malaj »

Witam, mam drobny problem a mianowicie podczas zmiany biegu i puszczenia sprzęgła w mojej e34 dochodzi do trzasku tak jakby wał miał luz lecz nie dzieje sie to przy każdej zmianie najczęściej przy zmianach 1-2 i 3-4. Macie jakieś pomysły? Ja obstawiałem tłumik drgań ale może jest coś co jeszcze warto sprawdzić czekam na pomysły. Z góry dzieki i pozdro :bmw:
Gdy siadasz na miejscu pasażera to trzesa ci sie cycki od subwoofera...
Kamilbc
Zaawansowany forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 2011-08-28, 20:01
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kamilbc »

Podpora walu albo tuleje belki :wink:
Malaj
Zaawansowany forumowicz
Posty: 435
Rejestracja: 2010-10-21, 18:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Malaj »

Kamilbc pisze:Podpora walu albo tuleje belki :wink:

Jak to beda tuleje belki to ja sie za to nie łapie xD roboty w ...
Gdy siadasz na miejscu pasażera to trzesa ci sie cycki od subwoofera...
Kamilbc
Zaawansowany forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 2011-08-28, 20:01
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kamilbc »

Bez palnika nie ma co podchodzic nawet :) sprawdz podpore pierw
Awatar użytkownika
Ksawer
Maniak forumowy
Posty: 1608
Rejestracja: 2011-10-31, 23:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza /Gdańsk

Post autor: Ksawer »

Podporę wału lub łącznik słychać zazwyczaj przy niskich biegach i przy przyspieszaniu... :wink:
Obrazek
Malaj
Zaawansowany forumowicz
Posty: 435
Rejestracja: 2010-10-21, 18:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Malaj »

Ksawer pisze:Podporę wału lub łącznik słychać zazwyczaj przy niskich biegach i przy przyspieszaniu... :wink:
To sprawdze wpierw do tej belki narazie nawet nie zaglądam xD
Gdy siadasz na miejscu pasażera to trzesa ci sie cycki od subwoofera...
Malaj
Zaawansowany forumowicz
Posty: 435
Rejestracja: 2010-10-21, 18:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Malaj »

przyczyną trzasków nie był wał ani jego podpora nie były to tez gumy tylnej belki tylko tylny most, bo sie wysypał :) dzieki za propozycje rozwiązania problemów jak napisałem wczesniej rozwiązał sie sam :D teraz musze szukac dyfra do e34 2.0i 24v ; p
Gdy siadasz na miejscu pasażera to trzesa ci sie cycki od subwoofera...
Mario330d
Małopiszący
Posty: 25
Rejestracja: 2011-02-06, 16:50
Lokalizacja: Żory

Post autor: Mario330d »

Malaj pisze:przyczyną trzasków nie był wał ani jego podpora nie były to tez gumy tylnej belki tylko tylny most, bo sie wysypał :) dzieki za propozycje rozwiązania problemów jak napisałem wczesniej rozwiązał sie sam :D teraz musze szukac dyfra do e34 2.0i 24v ; p
Kolego a napisz może jakie to trzaski bo ja miałem podobnie u siebie że przy zmianie biegów z 1-2 i 2-3 i 3-4 było słychać trzask a zarazem taki jakby luz w przeniesieniu napędu i wymieniłem skrzynię biegów i teraz już nie mam tych trzasków, może u ciebie też skrzynia ma duże luzy między trybowe?
Malaj
Zaawansowany forumowicz
Posty: 435
Rejestracja: 2010-10-21, 18:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Malaj »

Mario330d pisze:
Malaj pisze:przyczyną trzasków nie był wał ani jego podpora nie były to tez gumy tylnej belki tylko tylny most, bo sie wysypał :) dzieki za propozycje rozwiązania problemów jak napisałem wczesniej rozwiązał sie sam :D teraz musze szukac dyfra do e34 2.0i 24v ; p
Kolego a napisz może jakie to trzaski bo ja miałem podobnie u siebie że przy zmianie biegów z 1-2 i 2-3 i 3-4 było słychać trzask a zarazem taki jakby luz w przeniesieniu napędu i wymieniłem skrzynię biegów i teraz już nie mam tych trzasków, może u ciebie też skrzynia ma duże luzy między trybowe?
Na bank to nie skrzynia bo ruszając energicznie z pierwszego biegu wysypały sie tryba w tylnym moście teraz jak wrzucam bieg to cały wał sie obraca normalnie a dyfer i półosie ni drgną :)
Gdy siadasz na miejscu pasażera to trzesa ci sie cycki od subwoofera...
Mario330d
Małopiszący
Posty: 25
Rejestracja: 2011-02-06, 16:50
Lokalizacja: Żory

Post autor: Mario330d »

Malaj pisze:
Mario330d pisze:
Malaj pisze:przyczyną trzasków nie był wał ani jego podpora nie były to tez gumy tylnej belki tylko tylny most, bo sie wysypał :) dzieki za propozycje rozwiązania problemów jak napisałem wczesniej rozwiązał sie sam :D teraz musze szukac dyfra do e34 2.0i 24v ; p
Kolego a napisz może jakie to trzaski bo ja miałem podobnie u siebie że przy zmianie biegów z 1-2 i 2-3 i 3-4 było słychać trzask a zarazem taki jakby luz w przeniesieniu napędu i wymieniłem skrzynię biegów i teraz już nie mam tych trzasków, może u ciebie też skrzynia ma duże luzy między trybowe?
Na bank to nie skrzynia bo ruszając energicznie z pierwszego biegu wysypały sie tryba w tylnym moście teraz jak wrzucam bieg to cały wał sie obraca normalnie a dyfer i półosie ni drgną :)
Teraz to wyjaśnia całą sprawę a jaki masz przebieg?
Czy wcześniej jakieś inne objawy występowały.
Malaj
Zaawansowany forumowicz
Posty: 435
Rejestracja: 2010-10-21, 18:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Malaj »

Mario330d pisze:
Malaj pisze:
Mario330d pisze: Kolego a napisz może jakie to trzaski bo ja miałem podobnie u siebie że przy zmianie biegów z 1-2 i 2-3 i 3-4 było słychać trzask a zarazem taki jakby luz w przeniesieniu napędu i wymieniłem skrzynię biegów i teraz już nie mam tych trzasków, może u ciebie też skrzynia ma duże luzy między trybowe?
Na bank to nie skrzynia bo ruszając energicznie z pierwszego biegu wysypały sie tryba w tylnym moście teraz jak wrzucam bieg to cały wał sie obraca normalnie a dyfer i półosie ni drgną :)
Teraz to wyjaśnia całą sprawę a jaki masz przebieg?
Czy wcześniej jakieś inne objawy występowały.
Jaki jest przebieg ci nie powiem bo piksele w liczniku popalone, jest to 90rok ale jak siedzenia nie byly wymieniane to jest przed 300tyś bo jeszcze stan tapicerki jest bardzo dobry, wczesniej nie dzialo sie nic od dwoch tygodni były te stuki przy zmianie biegu no i w koncu sie posypało
Gdy siadasz na miejscu pasażera to trzesa ci sie cycki od subwoofera...
Malaj
Zaawansowany forumowicz
Posty: 435
Rejestracja: 2010-10-21, 18:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Malaj »

Mario330d, Teraz wrocilem z garazu tylny most jest dobry poszedł wieloklin na półosi z zewnetrznej strony wymienie półoś i bedzie git :)
Gdy siadasz na miejscu pasażera to trzesa ci sie cycki od subwoofera...
ODPOWIEDZ