Czy jest jakieś ryzyko podczas jazdy kiedy...

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Dave3er
Zaawansowany forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 2012-03-31, 14:44
Lokalizacja: Gliwice

Czy jest jakieś ryzyko podczas jazdy kiedy...

Post autor: Dave3er »

Witam. Słyszałem wiele opcji, dlatego pytam Was, bo z doświadczenia wiem ze zawsze moge liczyc na Waszą pomoc. Takze moje pytanie odnośnie gazu. Jeżeli jadę na gazie i przełączam na benzyne bo chce mieć lepszego "kopa" a po chwili przełączam na gaz - czy moze się coś stac? Grozi jakies niebezpieczeństwo? Slyszałem ze niby tak, znow inni mowią ze nie. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Pozdrawiam, Dawid.
Awatar użytkownika
Ksawer
Maniak forumowy
Posty: 1608
Rejestracja: 2011-10-31, 23:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza /Gdańsk

Post autor: Ksawer »

Jedyne niebezpieczeństwo jakie ci grozi to to że jeśli przełączysz na benzynę to będziesz widział jak ci wskaźnik paliwa będzie spadał a to z kolei odbije się na kieszeni :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :570:
Ps.masz sekwencję ? :neutral:
Obrazek
Dave3er
Zaawansowany forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 2012-03-31, 14:44
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Dave3er »

Tak jest sekwencja. Gaz firmy STAG
Awatar użytkownika
BeleX
Maniak forumowy
Posty: 1615
Rejestracja: 2010-06-13, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BeleX »

nie ma zadnego przeciwskazania do zmiany lpg/pb w czasie jazdy

nie powinno sie tego robic przy calkowicie wcisnietym pedale gazu bo mozna sobie zerwac poduszke pod silnikiem albo uszkodzic cos przy rozrzadzie jak ktos ma np pasek w starym silniku ( szarpniecie bedzie dosc mocne wtedy )
...tak znowu sie czepiam...
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

Najlepsze rozwiązanie? Przełącz na benzyne, weź młotek, rozwal całkowicie przycisk którym przełącza się benzyna/gaz Na tyle starannie żeby przy rozwalaniu nie przełączyć na gaz, i wuala mamy dobrze działający długowieczny silnik z odpowiednią mocą :wink:
Kuti
Przyjaciel klubu
Posty: 255
Rejestracja: 2012-07-08, 18:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kuti »

jezeli jest to sekwencja to nic ci sie nie stanie nawet przy obrotach i na biegu.

Co ty moloch taki przeciwnik gazu jesteś ?
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

Chyba największy na świecie :razz: bo wiem jak silniki wyglądają w autach na gaz :razz: Ale nie rozwijajmy tematu bo zaraz znajdą się zwolennicy gazu wciskający swoją ideologię i zacznie się offtop i niepotrzebne spiny :bmw:
Yankes
Małopiszący
Posty: 5
Rejestracja: 2013-01-06, 20:00
Lokalizacja: Skrzyszów

Post autor: Yankes »

haha a fiacika na gazie to sie ma co nie Damian :D
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

Ja no nie byda biołom perełkom mojom na gruba jeździć :twisted:
pazura
Maniak forumowy
Posty: 1452
Rejestracja: 2009-05-08, 06:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pazura »

tylko czy przy takiej zmianie np. "chce miec kopa przelacze na benz" uzyskujesz od razu pełną moc? :P przeciez sygnal z sondy lambda na gazie i benz jest rozny, wiec takie przelaczanie "zeby miec kopa" zdaje się być zbędne? Chwilke musiałby pojechcać na tej benzynce. Wszystko oczywiscie zalezy od instalacji :D
ODPOWIEDZ