Dziwne "rzeczy" z VIN'em

Sprawy o różnej tematyce
Awatar użytkownika
MalinQ
Zaawansowany forumowicz
Posty: 154
Rejestracja: 2012-10-22, 13:19
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny

Dziwne "rzeczy" z VIN'em

Post autor: MalinQ »

Mam dość nietypowe pytanie...

Ostatnio znajomy poprosił mnie o rozkodowanie VIN swojej buni (e34 90rok).
Początkowo vin podał mi spod maski wyskoczyło mi "BMW e32". Nie pasowało mi to i zadzwoniłam, żeby podał mi jeszcze raz... Podał z dowodu (był inny) i wtedy wyskoczył vin z e34 z wyposażeniem pasującym do jego autka.
Teraz moje pytanie... Czy ktoś wie o co może chodzić? On się tym zbytnio nie przejął ale czy jakby chciał sprzedać auto to mogą być "klocki"?
Awatar użytkownika
GERMAN
Maniak forumowy
Posty: 1643
Rejestracja: 2012-04-04, 21:24
Lokalizacja: MANHATTAN ALGIDA

Post autor: GERMAN »

Już przy pierwszym przeglądzie będą Klocki diagnosta zawsze porównuje dowód z tym co na aucie :wink:
Później zatrzymanie papierów mechanoskopie itp :wink:
Gdzie się nie schyle tam leżą wentyle
Awatar użytkownika
MalinQ
Zaawansowany forumowicz
Posty: 154
Rejestracja: 2012-10-22, 13:19
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny

Post autor: MalinQ »

Auto było zakupione stosunkowo niedawno... Na wygląd się spodobało i kupił auto "na kolor" :D , podobno nawet maski nie otwierał :roll: ... To teraz jedynie dożywotnio mieć i jeździć a przeglądy na lewo :mrgreen:

Ja się tym na całe szczęście martwić nie muszę jednak zdziwiło mnie tylko to, że vin pod maską jest z e32, auto e34 i papiery e34... ;)
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

No to już auta nie sprzeda :razz: chyba że trafi się taki drugi "jeleń" który nie sprawdzi czy numer nadwozia pasuje z numerem w dowodzie :razz:
Awatar użytkownika
djmario
Site Admin
Posty: 1829
Rejestracja: 2009-06-23, 07:33
Lokalizacja: Dolce & Gabbana
Kontakt:

Post autor: djmario »

a ja to bym pojechal do goscia rzuciłbym mu papierami w pysk i zarzadal zwrotu kasy, tak by to wygladalo.

Nie daj boże jakby mial tym kolizje, wypadek badz inne tego typu rzeczy to dopiero moze miec po garach :evil:
Latać bokiem to jo lubia wtedy w nosie sobie dłubia
Obrazek
Obrazek
Chroń mnie Boże przed mym samym bo pod maską mam barany :P
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

djmario, Dobrze mówi, lepiej pojechać i to załatwić, bo przy kolizji może mieć niezłe problemy, z zabraniem auta włącznie... nie pasujące numery auta to nie przelewki
Awatar użytkownika
djmario
Site Admin
Posty: 1829
Rejestracja: 2009-06-23, 07:33
Lokalizacja: Dolce & Gabbana
Kontakt:

Post autor: djmario »

niech sobie kolega sprawdzi ile czasu poprzedni wlasciciel mial autko, i zobaczy czy przeglady byly robione na tej samej stacji diagnostycznej, jesli mial choc raz robiony przeglad autko przy tym wlascicielu a podjrzewam ze nie raz :wink: to mozna jechac smialo i gostkowi powiedziec ze jak nie odda hajsu to on bedzie mial problemy i jego znajomy diagnosta tez :lol: zobaczymy czy bedzie kozaczyl, jestem pewny ze nie :wink:

Po pierwsze gosciu bedzie mial kredki, po drugie diagnosta wyleci z roboty i nigdzie w Polsce roboty w swoim fachu nie znajdzie
Latać bokiem to jo lubia wtedy w nosie sobie dłubia
Obrazek
Obrazek
Chroń mnie Boże przed mym samym bo pod maską mam barany :P
PINIU
Zaawansowany forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: 2012-04-16, 18:48
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PINIU »

nie tylko diagnosta wykryje szczepana nawet policja przy kontroli dokumentow, a i tak i tak straci auto, a przy takich oszustwach bedzie mial problemy rowniez nie tylko ten co mu sprzedal
bo kazdy facet z widlami to posejdon
Marianooo
Małopiszący
Posty: 6
Rejestracja: 2013-04-13, 09:38
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Marianooo »

dziwna sprawa... a kolega sprawdzał z innymi numerami?? bo jak wiadomo numer vin jest na kielichu, na tabliczce znamionowej, możliwe że na skrzynce z bezpiecznikami, z tyłu licznika, pod tylną kanapą, może na osłonie zakola w bagażniku też jest, no i w teście licznika też sie podobno wyświetla ale nie cały... warto poszukać może sie okazać że kolega ma niezłego składaka... :cry:
Awatar użytkownika
GERMAN
Maniak forumowy
Posty: 1643
Rejestracja: 2012-04-04, 21:24
Lokalizacja: MANHATTAN ALGIDA

Post autor: GERMAN »

W tego typu przypadkach jeżeli sprawa nie zostanie zgłoszona przez kupującego (nabywce)pojazdu może ponieść konsekwencje w postaci postawienia zarzutów paserstwa bo sprzedający (zbywca) może się odwołać zasłaniając się że podczas transakcji kupujący sprawdzał przecież zgodność dokumentów nabywanego przedmiotu :wink:
Słyszałem o takich sytuacjach nawet miałem taka w rodzinie gdzie udało się załatwić to w taki sposób że pojazd jeździ do dziś i niema możliwości jego sprzedaży :wink:
Gdzie się nie schyle tam leżą wentyle
Awatar użytkownika
djmario
Site Admin
Posty: 1829
Rejestracja: 2009-06-23, 07:33
Lokalizacja: Dolce & Gabbana
Kontakt:

Post autor: djmario »

aha no i jeszce jedna sprawa, jeśli kolega ma już zarejestrowane auto na siebie, to jest po ptokach, bo nawet jeżeli pojedzie do gościa to ten może sie wszystkiego wyprzec, i powiedzeic ze sam se mogł coś robić z autem i że on nic nie wie :twisted:

Wtedy pozostaje tylko oklep :razz: taki żart :lol:
Latać bokiem to jo lubia wtedy w nosie sobie dłubia
Obrazek
Obrazek
Chroń mnie Boże przed mym samym bo pod maską mam barany :P
Awatar użytkownika
Pablo
Maniak forumowy
Posty: 815
Rejestracja: 2010-08-06, 10:43
Lokalizacja: Innerbraz / SWD

Post autor: Pablo »

aha no i jeszce jedna sprawa, jeśli kolega ma już zarejestrowane auto na siebie, to jest po ptokach, bo nawet jeżeli pojedzie do gościa to ten może sie wszystkiego wyprzec, i powiedzeic ze sam se mogł coś robić z autem i że on nic nie wie :twisted:
nie do konca w tym momencie rzeczoznawca który stwierdza orientacyjny "wiek" pola numerowego i czesci wokol niego min lakier itp na umowie masz date zakupu i gosciu jest ugotowany. Wtedy ma kredki ze sprzedal auto z lewymi numerami i juz sie nei wykreci z eon nie wiedzial czy ze tego nie zrobil.
:)
ODPOWIEDZ