[E36] 320i jaki olej wybrac?

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
K4mi1
Małopiszący
Posty: 10
Rejestracja: 2013-06-30, 18:32
Lokalizacja: Racibórz

[E36] 320i jaki olej wybrac?

Post autor: K4mi1 »

Witam,

Przyszedł czas wymiany oleju, jaka marke oleju 5w30 mozecie polecic?

Silnik: 320i M52
Przebieg: 155 xxx
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

Zalej najnormalniejszy olej np. Mobil albo Castrol Edge... byle z pewnego źródła czyli sklep typu intercars a nie allegro - potem dziwne historie się tworzą.

Bo jak słucham czasami jak polecają jakieś oleje Made in USA produced in Mexico dostępne tylko na ebayu do cywilnego silnika to mnie skręca...

Żaden olej choćby był robiony z trufli oraz wyciągiem z fjuta nie da Ci tego co po prostu jego częsta wymiana :P
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

tak jak Maniek pisze, Ja mam Castrola 10W60 i jestem bardzo zadowolony, byle by był z pewnego źródła :wink:
STOLAR
Małopiszący
Posty: 52
Rejestracja: 2011-10-02, 16:40
Lokalizacja: Rybnik

olej

Post autor: STOLAR »

powiem to samo co inni nie wazne jaki wlejesz byle trzymasz sie terminu wymiany albo nawet predzej niz przewiduje wymiana kumpel ma warsztac i biore od niego mineral z beczki i od prawie 3 lat nic sie niedziej niepokojacego wymieniam czesciej niz powininem ale robie to dla siebie wiec szkoda inwestowac w naklejke na butelce :)
Awatar użytkownika
Cupi
Zaawansowany forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: 2013-07-10, 11:50
Lokalizacja: Myszków

Post autor: Cupi »

Jeśli silnik pracował według Ciebie dobrze na tym co masz teraz to nie ma sensu kombinować itd tylko lać taki sam.
Ja zalałem wczoraj taki sam jak był i jak wcześniej byłem zadowolony, tak teraz mam pewność że również będę :)
Tylko tak jak wyżej, brać z pewnego źródła :)
K4mi1
Małopiszący
Posty: 10
Rejestracja: 2013-06-30, 18:32
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: K4mi1 »

Silnik pracuje dobrze na obecnym oleju, tylko jest to moja pierwsza wymiana po sprowadzeniu samochodu i wiem tylko tyle ze jest zalany 5w30.

Który bedzie lepszy:
Castrol Edge 5w30 czy moze Valvoline SynPower 5w30?
Awatar użytkownika
Cupi
Zaawansowany forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: 2013-07-10, 11:50
Lokalizacja: Myszków

Post autor: Cupi »

To nie masz karteczki pod maską kiedy i jaki olej był lany?
Ja bym wybrał Castrola, nie dlatego że sam go u siebie mam, ale dla tego że zauważyłem że w większości BMW pojawia się właśnie Castrol, czyli coś w tym musi być :bmw:


Fajna lekturka co do oleju

http://www.fakt.pl/Czy-zmieniac-olej-Je ... 907,1.html
Awatar użytkownika
sylvestr
Zaawansowany forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: 2013-02-20, 19:15
Lokalizacja: pru/rac

Post autor: sylvestr »

Ja bym wybrał Liqui Moly nie są nigdzie indziej rozlewane poza fabryką w DE wiec nie ma ryzyka, że nalejesz syfu.
Mi został na jeszcze jedną wymianę Castrol a potem zalewam właśnie Liqui Moly który ma świetne opinnie.
Ojciec w MB W210 jezdzi na nim już z 4rok i wszystko jest ok.
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Ja osobiście wybieram Total Quartz 9000. Uwierz mi jest to doskonały wybór w mądrych pieniądzach. Występuje w 5l bańkach (czyli tak jak w krajach gdzie się nie sprzedaje podróbek olejów) i ma rekomendacje BMW LL i LL98.. :wink:
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Awatar użytkownika
Marcin
Site Admin
Posty: 4164
Rejestracja: 2007-09-30, 11:55
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Marcin »

Temat o olejach już chyba poruszany jakieś 350 razy.
Nie można poszukać i poczytać???
Obrazek

A to wszystko wina admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zablokowany