[E46] ALPINWEISS 3 COUPE by Wilku

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
Awatar użytkownika
wilku
Zaawansowany forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 2011-10-04, 13:14
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: wilku »

No i leci do mnie radio BMW business produkcji ALPINE zamiast uniwersalnego pioneer'ka który szpecił całe wnętrze :) mam nadzieje ze to zagra i tak dobrze z H/K..

Obrazek

dodatkowo fotki z sesji :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mikolajek
Zaawansowany forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 2013-08-24, 19:22
Lokalizacja: SL

Post autor: Mikolajek »

kiedy na jako sesja sie ustawiamy :D :bmw:
E46 coś tam pod maską pyka !
Awatar użytkownika
wilku
Zaawansowany forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 2011-10-04, 13:14
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: wilku »

oj ciężko z czasem u mnie a pogoda też co raz gorsza na zdjęcia :( myślę coś za modzenie się wziąć i potem sesja jak coś dam znać :)
Awatar użytkownika
wilku
Zaawansowany forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 2011-10-04, 13:14
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: wilku »

Mini modyfikacja pod mpak :) szpile oraz ramki na wzór m3.. szpilki wyciąga się i wkłada tylko w jeden sposób zachowując ich 100% sprawności... na foto tarcza ori europa lecz dołożyłem tarcze z milami i km tylko na prętościomierzu co zrobiło większą "choinkę" :) żeby ustawić idealnie wskazówki trzeba troszkę czasu spędzić w aucie na podpinaniu licznika i ustawianiu wskazówek tak że robota dla cierpliwych...



Obrazek
Awatar użytkownika
wilku
Zaawansowany forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 2011-10-04, 13:14
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: wilku »

Po ostatnich przejażdżkach bmw 530 i 323 stwierdziłem że nie ma co się zastanawiać tylko trzeba swap'ować a że buda zdrowa więc szkoda sprzedawać :)

Goły silnik już sprzedany z kolektorem wydechowym i wiązką lecz posiadam jak coś na sprzedaż pozostały osprzęt.

Do końca roku planuje wyjechać z silnikiem M52TU B28

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Obrazek

Obrazek
M E R O
Maniak forumowy
Posty: 768
Rejestracja: 2009-08-06, 07:42
Lokalizacja: Wodzislaw Slaski

Post autor: M E R O »

Fajne , fajne sie te e46 robi z nowa motorownia bedzie jeszcze lepiej
Obrazek
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

plany zacne :) czekam na realizacje :) :bmw:
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
Msobo
Małopiszący
Posty: 24
Rejestracja: 2013-10-25, 11:18
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: Msobo »

Czekam na efekt finalny :) wszystko wskazuje ze będzie zacny :d
grześ
Małopiszący
Posty: 35
Rejestracja: 2013-05-21, 14:11
Lokalizacja: łaziska

Post autor: grześ »

ciekawi mnie jak ci się jeździ na tym tanim gwińcie,jak już robisz swapa to zapodaj silnik z m3 to będzie lepsze rozwiązanie
Gabrielo
Maniak forumowy
Posty: 1019
Rejestracja: 2011-11-11, 15:22
Lokalizacja: Rudnik
Kontakt:

Post autor: Gabrielo »

grześ pisze:ciekawi mnie jak ci się jeździ na tym tanim gwińcie
Dobrze się jeździ, bo też takim jeździłem i jak dobrze pójdzie, to znowu jeździć na takim będę!!
grześ pisze:jak już robisz swapa to zapodaj silnik z m3 to będzie lepsze rozwiązanie
:zdziwko: :zdziwko: :lol: :lol: :zdziwko: :zdziwko: :zdziwko:

Obrazek
Awatar użytkownika
wilku
Zaawansowany forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 2011-10-04, 13:14
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: wilku »

Wystarczy mi kompletny swap na 2.8 na 2xVanosie które jest tańszym rozwiązaniem od M54 b30 a i tak ma 193KM i 280Nm co daje 7s do 100KM na dyfrze 2.93 :) i wydaje mi się ze wtedy już odczuje ze auto się zbiera w przeciwieństwie do byłego silnika 1.9 :)


Silnik z M3??? Jakby było mnie stać na kompletny swap na ten silnik to raczej bym wolał kupic ori M3 :)
grześ
Małopiszący
Posty: 35
Rejestracja: 2013-05-21, 14:11
Lokalizacja: łaziska

Post autor: grześ »

wilku pisze:Wystarczy mi kompletny swap na 2.8 na 2xVanosie które jest tańszym rozwiązaniem od M54 b30 a i tak ma 193KM i 280Nm co daje 7s do 100KM na dyfrze 2.93 :) i wydaje mi się ze wtedy już odczuje ze auto się zbiera w przeciwieństwie do byłego silnika 1.9 :)


Silnik z M3??? Jakby było mnie stać na kompletny swap na ten silnik to raczej bym wolał kupic ori M3 :)
znalazłem kiedyś m3 za 10tyś,kompletnego anglika,kup go i przełóż a będziesz mieć naprawdę kosę autko,ale to raczej były by moje plany,193km to mało ja mam konia mniej i nie jest to dlamnie jakieś szybkie autko,podziel mi się opinią jak jest na tym tanim gwińcie ,chodzi mi o Polskie dziury wycieczki na dalsze trasy i tak dalej
Awatar użytkownika
wilku
Zaawansowany forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 2011-10-04, 13:14
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: wilku »

nie są tak ważne te konie jak moment.. w 2.8 jest 280Nm a jeśli masz 1konia mniej to jeśli jest to M54B25 lub M52TU B25 to masz 245Nm w grę wchodzi jeszcze stan vanosów itp. mam nadzieje ze u mnie to będzie dobrze się zbierało bo silnik który zakupiłem ma przejechane ledwo 130tys. km

Na TaTechnix'ie się jeździ dosyć dobrze i nawet nie przyciera jak się w dziurę wpadnie chyba ze była jakaś mulda wyższa to wtedy z tyłu delikatnie przytarło bo docisło dupe a przód mega twardy. Obawiam się że po swapie na dużo cięższy silnik może być gorzej z tym TaTechnixem ale dam znać za jakiś czas :) jak coś to zmieni się na coś mocniejszego
M E R O
Maniak forumowy
Posty: 768
Rejestracja: 2009-08-06, 07:42
Lokalizacja: Wodzislaw Slaski

Post autor: M E R O »

Do miasta to lepiej spiac 2.8 z jakims 3.15 albo jeszcze krocej
Obrazek
Awatar użytkownika
wilku
Zaawansowany forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 2011-10-04, 13:14
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: wilku »

Masz racje lepiej by było z 3,15 muszę nad tym pomyśleć :p

Wczoraj zakupiłem silnik, dziś go umyłem, dokupiłem niezbędne części, zamontowałem i co najważniejsze odpaliłem :) Jutro prace porządkowe, skręcanie przodu do kupy a następnie trzeba brać się za montaż odpowiedniego dyfru, wału i półoś :) jak poskładam to wrzucę lepszą fotkę a obecnie sory za jakość !

Obrazek
ODPOWIEDZ