[E36] 328i MI Limousine od WhuCrew

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
Tomek
Maniak forumowy
Posty: 3965
Rejestracja: 2006-10-16, 20:57
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tomek »

whucrew pisze: I trzecie pytanko:

Czy ktoś ma kontakt z użytkownikiem Mrcin86? Jest to ważne a nie potrafię chłopaka znaleść :sad:

To tyle i z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdro ludziska :bmw:
Wujek Lollipop - to jest jego nowy nick :)

Pozdro! :)
Awatar użytkownika
marko0424
Małopiszący
Posty: 43
Rejestracja: 2013-04-13, 22:26
Lokalizacja: Strumień

Post autor: marko0424 »


I tu pierwsze pytanko:

Co się stanie gdy wywalę zawór wydechu? Tę klapkę na jednej z rur wydechowych. bo czytałem ,że nic ale wolę się upewnić.
Kuba nic się nie stanie ,tylko zaślep przewód który wypniesz z zaworu. :wink:
Eco driving? No,thanks-BMW POWER
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

Tomek pisze:whucrew napisał/a:

I trzecie pytanko:

Czy ktoś ma kontakt z użytkownikiem Mrcin86? Jest to ważne a nie potrafię chłopaka znaleść
Jest to mój sąsiad :mrgreen:

Gdzie dorwałeś nierdzewkę

gdzies czytałem że jak wywalisz tą klapke ,to ładniej mruczy na wolnych obrotach
a i słyszałem że jak jest usunięta klapka to wolniej wkręca sie na obroty
Ja osobiście ją usunę jak będe montował
Obrazek
Wujek Lollipop
Małopiszący
Posty: 65
Rejestracja: 2014-02-01, 22:52
Lokalizacja: SK

Post autor: Wujek Lollipop »

Głodek pisze:a i słyszałem że jak jest usunięta klapka to wolniej wkręca sie na obroty
Ja osobiście ją usunę jak będe montował
Dlatego ni eusuwałbym, bo usuwanie klapki to tak jak montaz tłumika o wiekszej przepustowości co powoduje, że z małych obrotów słabo się zbiera ale w 2.8 nie wiem czy to odczuwalne.
Awatar użytkownika
marko0424
Małopiszący
Posty: 43
Rejestracja: 2013-04-13, 22:26
Lokalizacja: Strumień

Post autor: marko0424 »

Nie wiem jak na oryginalnym wydechu ale po zmianie na cały układ Eisenmanna po odłączeniu zaworu nie ma kompletnie żadnego spadku mocy na wolnych obrotoch ,auto wkręca się jak szalone , kiedyś miałem tylko końcowy zawór też odłączony (bo go prostu nie ma w tłumiku) i zadnych skutków ubocznych.
Eco driving? No,thanks-BMW POWER
Awatar użytkownika
Mystic888
Maniak forumowy
Posty: 1099
Rejestracja: 2012-01-21, 14:56
Lokalizacja: Żory Alko Team
Kontakt:

Post autor: Mystic888 »

marko0424, ale Ty masz dedykowanego Eisa.

jesli parunastu inzynierow BMW zrobilo klapke i pracowalo nad nia iles tygodni to znaczy ze jest ona potrzebna. Zreszta wiekszosc ingerencji w wydech w BMW wiecej odejmuje koni niz dodaje. Nikt sobie dla jaj klapek w wydech nie zakladal, zreszta opisywalem to juz na forum jak powienien dzialac uklad wydechowy i dlaczego sa klapki.
V12 znane z BMW 750i miało dawać radość z jazdy, moc, dźwięk i szeroki uśmiech na twarzy bogatego klienta, który miał w nosie średnie spalanie na poziomie 20 l/100 km przy podmuchach wiatru z tyłu.
Awatar użytkownika
marko0424
Małopiszący
Posty: 43
Rejestracja: 2013-04-13, 22:26
Lokalizacja: Strumień

Post autor: marko0424 »

Wiem Mateusz ,klapki służą do regulacji ciśnienia w układzie wydechowych ale tak się zastanawiam ilu chłopaków jeździ z zablokowana klapka tzn cały czas otwartą (bo im zardzewial trzpien otwierający ) nawet o tym nie wiedząc i nie odczuwają żadnej różnicy, zresztą temat opisywany nie raz na forach,ale zgadzam się z tobą masz rację co do tych niemieckich inżynierów :wink:
Eco driving? No,thanks-BMW POWER
Wujek Lollipop
Małopiszący
Posty: 65
Rejestracja: 2014-02-01, 22:52
Lokalizacja: SK

Post autor: Wujek Lollipop »

Mystic888 pisze: jesli parunastu inzynierow BMW zrobilo klapke i pracowalo nad nia iles tygodni to znaczy ze jest ona potrzebna. Zreszta wiekszosc ingerencji w wydech w BMW wiecej odejmuje koni niz dodaje. Nikt sobie dla jaj klapek w wydech nie zakladal, zreszta opisywalem to juz na forum jak powienien dzialac uklad wydechowy i dlaczego sa klapki.
otóz to :)
marko0424 pisze:Wiem Mateusz ,klapki służą do regulacji ciśnienia w układzie wydechowych ale tak się zastanawiam ilu chłopaków jeździ z zablokowana klapka tzn cały czas otwartą (bo im zardzewial trzpien otwierający ) nawet o tym nie wiedząc i nie odczuwają żadnej różnicy, zresztą temat opisywany nie raz na forach,ale zgadzam się z tobą masz rację co do tych niemieckich inżynierów :wink:
A poza tym twój EIS był dedykowany i skoro nie miął klapki to zamiast niej miał delikatnie zmniejszoną przepustowość i dobraną pod silnik. Może tego nie odczujemy ale hamowania pokaże zawsze. Pamiętam eksperyment wydech od 2.8 do 318is i było tak 2.8 z zamknięta klapką dół był ładny i ładnie się wkręcał a z otwartą klapką dól był strasznie słaby i nie wiem o co chodzi chyba o to żeby zatrzymać w silniku ciśnienie i moment obrotowy przez idealnie dobrany wydech stąd ta klapka, a otwarcie jej przy wysokich obrotach powoduje to, że silnik lepiej oddycha i oddaje więcej mocy.
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

zatrzymać w silniku ciśnienie i moment obrotowy przez idealnie dobrany wydech stąd ta klapka, a otwarcie jej przy wysokich obrotach powoduje to, że silnik lepiej oddycha i oddaje więcej mocy
No dokładnie o to chodzi. Plus producent zaznaczał, że dodatkowo silnik szybciej osiąga temp. roboczą..

Daliście mi do myślenia.. Zrobię po prostu tak ,że dziś zawór odłącze i zobaczę co i jak. Nie ?
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

whucrew pisze: Zrobię po prostu tak ,że dziś zawór odłącze i zobaczę co i jak. Nie ?
Daj znac czy coś zauważyłeś :wink:
Obrazek
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Więc jest tak.. Narazie oprócz głębszego brzmienia między 1,5 do 2 tys obrotów nie odczułem nic.. Jutro jadę w trasę to może coś jeszcze wyjdzie.
marko0424 pisze:tylko zaślep przewód który wypniesz z zaworu
U mnie jest jakoś inaczej niż czytałem.. Mam po prostu elektonicznie ( tak przypuszczam ) sterowaną pompkę podcisnienia.. Odłączyłem od niej tylko wtyczke i klapka jest cały czas otwarta. A czytałem ,że inni mają przewód aż z kolektora który robi podciśnienie do zaworu. Dobrze gadam ?
Głodek pisze:Gdzie dorwałeś nierdzewkę
Obok domu mam skład w którym idzie kupić wszelakie kwasowo - nierdzewne rury :razz: :wink:
Głodek pisze:Daj znac czy coś zauważyłeś
Jestem już po paru dniach bez zaworu. Nie zauważyłem spadku momentu, mocy czy choćby nawet spalania :wink:

Ale gdy będę robił nowe końcówki postaram się aby zawór jednak był ponieważ dzwięk jaki się wydobywa między 1,5 a 2tys obrotów mnie czasami drażni :571: Jest to buczenie którego nie lubię bo wole raczej warczenie lub bulgotanie :wink:

A dzisiaj przyszła oczekiwana paczka.

Od razu muszę podziękować Mysticowi za pomoc :bmw: bo lusterka są ori. Lakierniczo w kiepski stanie więć już dziś trafiły do lakiernika na zmianę koloru ( ori był na nich chyba schwartz ). W sobotę będą do odbioru.

Obrazek
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Awatar użytkownika
KOWAL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 434
Rejestracja: 2013-11-24, 00:03
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: KOWAL »

no ładnie, ładnie działasz :D

co ori to ori także szacuneczek za to:)

bezzwłocznie zarzuć fotami jak założysz bo napewno będzie megaa :br:

pozdrawiam
:bmw:
Obrazek
Awatar użytkownika
Mystic888
Maniak forumowy
Posty: 1099
Rejestracja: 2012-01-21, 14:56
Lokalizacja: Żory Alko Team
Kontakt:

Post autor: Mystic888 »

Ciesze sie, ze lusterka Ci pasuja. I ze to Europa. Niech lakiernik uwaza jak bedzie zdejmowal szkla, bo mozna narobic glupot.
V12 znane z BMW 750i miało dawać radość z jazdy, moc, dźwięk i szeroki uśmiech na twarzy bogatego klienta, który miał w nosie średnie spalanie na poziomie 20 l/100 km przy podmuchach wiatru z tyłu.
Gabrielo
Maniak forumowy
Posty: 1019
Rejestracja: 2011-11-11, 15:22
Lokalizacja: Rudnik
Kontakt:

Post autor: Gabrielo »

No ostro idziesz! Co ori to ori! :bmw: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Benny
Małopiszący
Posty: 15
Rejestracja: 2013-12-26, 11:34
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Benny »

Wszystko ok, ale słabo w nich widać :neutral:
ODPOWIEDZ