[E34] Buczący dyfer

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
Maff
Małopiszący
Posty: 45
Rejestracja: 2014-02-11, 16:52
Lokalizacja: Chorzów

[E34] Buczący dyfer

Post autor: Maff »

Witam, od pewnego czasu borykam sie z pewnym problemem, a mianowicie przy wyższych prędkościach coś z tyłu dziwnie buczy, raz głośniej, raz ciszej, znajomy stwierdził, że to definitywnie dyfer. Sprawdziłem olej w dyfrze, jest go tyle ile powinno być, nie ma żadnego wycieku, jednak olej konsystencji wody. I tu mam do was pytanie, czy warto wymieniać olej w dyfrze i czy to może coś pomóc na mój problem, czy nie warto i lepiej od razu kupić cały dyfer? Czy ktoś może miał podobny problem? Auto to E34 silnik 2.0 vanos. Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Ksawer
Maniak forumowy
Posty: 1608
Rejestracja: 2011-10-31, 23:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza /Gdańsk

Post autor: Ksawer »

zmiana oleju na pewno nie zaszkodzi :wink: czy pomoże?....Jeśli nie jest za późno... :???:
Obrazek
Remix
Małopiszący
Posty: 7
Rejestracja: 2014-04-10, 18:15
Lokalizacja: SBL

Post autor: Remix »

witam zobacz poduszki na dyfrze prawdopodobnie szczeliLa srodkowa pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mystic888
Maniak forumowy
Posty: 1099
Rejestracja: 2012-01-21, 14:56
Lokalizacja: Żory Alko Team
Kontakt:

Post autor: Mystic888 »

Remix pisze: szczeliLa srodkowa pozdrawiam
jak "szczeliła" to kaplica.

Ksawer dobrze gada.
Zalales napewno odpowiedni olej? Moze to nie dyfer halasuje...
V12 znane z BMW 750i miało dawać radość z jazdy, moc, dźwięk i szeroki uśmiech na twarzy bogatego klienta, który miał w nosie średnie spalanie na poziomie 20 l/100 km przy podmuchach wiatru z tyłu.
Awatar użytkownika
TDS-ik
Zaawansowany forumowicz
Posty: 424
Rejestracja: 2011-03-07, 19:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: TDS-ik »

W moim poprzednim e34 miałem podobny objaw i okazało się łożysko lewy tył.
Podnieś cały tył do góry i poruszaj kołami, jak to nie koła to odpal auto wbij bieg i nasłuchuj gdzie wyje :)
Maff
Małopiszący
Posty: 45
Rejestracja: 2014-02-11, 16:52
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Maff »

@Mystic nie wymieniałem jeszcze oleju
@TDS-ik myślałem, że to lewe łożysko tylne bo hałasowało bardziej przy skrętach w prawo i przy kręceniu kołem również wydobywał sie nieporządany dźwiek, wymieniłem to łożysko jednak coś dalej buczy, co prawda już nie tak mocno jak wczesniej, ale nadal buczy i nadal przy skręcie w prawo się nasila. A w miejscu tego nie słychać, tylko przy prędkości +60
ODPOWIEDZ