[E46] Czujniki parkowania

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
pepru
Małopiszący
Posty: 2
Rejestracja: 2015-12-22, 19:24
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

[E46] Czujniki parkowania

Post autor: pepru »

Cześć,

Kilka dni temu pojawił się u mnie problem z czujnikami parkowania. Przy wrzuceniu biegu wstecznego słychać pięciosekundowy pisk. Potem nic się nie dzieje, nawet jak zbliżam się do przeszkody.

Ktoś pisał, żeby wrzucić wsteczny i posłuchać czy któryś z czujników cyka - niestety, żaden nie cyka. Czujniki przestały działać po wyjeździe z myjni - czy to może być przyczyną? Obstawiałem też niską temperaturę, ale przecież aż tak zimno nie ma.
Awatar użytkownika
marzok
Zaawansowany forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: 2014-04-27, 13:52
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: marzok »

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=66_0003

Sprawdz wszystkie wtyczki, sterownik PDC, zdiagnozuj INPA a napewno znajdziesz rozwiązanie.
CHIPTUNING HAMOWNIA PODWOZIOWA BOSCH 698463776

https://www.facebook.com/gorillaelectronics/
rafalkoraz
Małopiszący
Posty: 3
Rejestracja: 2015-12-09, 20:52
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: rafalkoraz »

Który rocznik Beczki? Wtyczki czujników PDC masz 3 pinowe? Masz włącznik PDC z kontrolką?

Mycie mało prawdopodobne, raczej nic by się nie stało. U mnie ostatnio po myciu był ciągły pisk, pewnie zrobiła się jakaś cienka warstwa lodu na listwie. Prawdopodobnie padł któryś czujnik. Najlepiej sprawdź INPĄ jak Marzok pisał. Jak nie masz możliwości, a bywasz w Zabrzu, to ogarniemy to :)
Awatar użytkownika
Michalik
Przyjaciel klubu
Posty: 266
Rejestracja: 2012-10-21, 19:15
Lokalizacja: Świerklany

Post autor: Michalik »

Ja miałem ten sam przypadek u mnie akurat był niepodłączony jeden czujnik posprawdzaj wtyczki ale jak koledzy piszą wyżej może być i padnięty czujnik
pepru
Małopiszący
Posty: 2
Rejestracja: 2015-12-22, 19:24
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: pepru »

rafalkoraz pisze:Który rocznik Beczki? Wtyczki czujników PDC masz 3 pinowe? Masz włącznik PDC z kontrolką?

Mycie mało prawdopodobne, raczej nic by się nie stało. U mnie ostatnio po myciu był ciągły pisk, pewnie zrobiła się jakaś cienka warstwa lodu na listwie. Prawdopodobnie padł któryś czujnik. Najlepiej sprawdź INPĄ jak Marzok pisał. Jak nie masz możliwości, a bywasz w Zabrzu, to ogarniemy to :)
Rocznik 2001. Czujniki działają jak chcą. Raz po odpaleniu i wrzuceniu wstecznego od razu jest pisk, raz nic się nie dzieje i działają normalnie. W Zabrzu bywam czasami w niedzielę wieczorami na M1 :)
samael16
Zaawansowany forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 2015-04-16, 17:03
Lokalizacja: Kaukaz

Post autor: samael16 »

Inpa, chociaż ja obstawiam zaśniedziałe styki, jak nie masz mpakietu to łatwo się dostać do nich.
ODPOWIEDZ