[E46] Individualny sedan by marcin020799

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
Awatar użytkownika
marcin020799
Zaawansowany forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2017-07-16, 09:09
Lokalizacja: Rybnik

[E46] Individualny sedan by marcin020799

Post autor: marcin020799 »

Po pewnym już czasie postanowiłem się pochwalić moim lipcowym nabytkiem.
Po wielu latach wyczekiwania na możliwość wreszcie spełniłem swoje marzenie i mam. Pierwsze auto i to wymarzone BMW.
Jest to e46 w sedanie, silnik m43tub19 316i na felgach Styling 136 w czarnej satynie. Lakier 386 Farngruen Metallic. Co tu dużo mówić, oczarował mnie. Jest prześliczny. Nie jest ani nudną zielenią, ani oklepaną czernią. Bardzo mi leży na e46.
Może nie jest na wypasie, ale w pełni spełnia moje oczekiwania. Nie wspomnę już o wzorowym stanie wizualnym i technicznym. Co ciekawe, była właścicielka również należała do BMW Team Śląsk (po części to był argument przemawiający za zakupem) :wink:
Poniżej wstawiam rozkodowany VIN:
========================================
Vehicle information
========================================
VIN: WBAAL11020JN40666
Type code: AL11
Model: 316I (EUR)
E-F-R series: E46 4
Series: 3
Type: LIM
Steering: LL
Doors: 4
Engine: M43/TU
Displacement: 1.90
Power: 77 (105 hp)
Drive: HECK
Transmission: MECH
Paint code: 386 - FARNGRUEN METALLIC
Upholstery code: E3AT - STOFF FLOCK RAUT
Prod.date: 2000-03-03
S240 Steering wheel, leather
S423 Floor mats, velours
S428 Warning triangle and first aid kit
S431 Interior rear-view mirror with auto dip
S465 Through-loading system
S473 Armrest front
S508 Park Distance Control (PDC)
S520 Fog lights
S534 Automatic air conditioning
S548 Kilometre speedo
S550 On-board computer
S660 Radio BMW Reverse (C42)
L801 National version Germany/Austria
S863 Dealer List Europe
S879 Operating instructions German
P972 Comfort package

Oraz parę zdjęć z dnia zakupu
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z modów wykonanych przez poprzednią właścicielkę - zamontowane zostały ringi CCFL oraz postojowe w kierunkach jak US. Oczywiście zostaje, bo ringi sam bym założył, a świecące kierunki robią robotę.

Auto ma pełną dokumentację, więc oczywiście wszystkie oryginalne elementy zostawiam i prowadzę własną "dokumentację" ze zmianami pisząc numery części etc...

No i tak się stało, że wreszcie mam o co dbać i trwonić pieniądze na inne rzeczy niż bilety autobusowe, czekolady i kebaby :lol:
Obrazek

Pierwsze moje ingerencje to ogarnięcie PDC (które niestety po 2 tygodniach zaczęło znowu działać jak chce) zmiana zmęczonej gałki zmiany biegów oraz dołożenie brakującego dywanika kierowcy. Nota bene gałka i tak ponownie do zmiany, bo jest kiepska. Plastikowa jak w Lanosie i dość luźna. Nawet zdarzyło się że zeszła przy redukcji, co zdecydowanie nie ma prawa mieć miejsca.

Następnie postanowiłem zrobić coś ze zmęczonymi panelami oraz schowkami. Myślałem pierwotnie nad malowaniem - niestety to dość duża ingerencja i łatwo coś zepsuć. Postanowiłem okleić je folią. Robiłem to wprawdzie pierwszy raz, ale moim zdaniem mocno wnętrze na plus:
Na początek panel przy biegach i schowki:
Obrazek
Obrazek
Następnie zadowolony z efektu poszedłem ze wszystkimi listwami:
przed
Obrazek
Obrazek
i po
Obrazek
Obrazek
Od razu jakoś tak bardziej "świeżo" i młodzieżowo :grin:

Kolejną rzeczą, za którą się zabrałem było audio. Moja Becia po prostu brzmiała gorzej niż Mondeo rodziców. A tak chyba być nie powinno :razz:
Jako że wszystko powinno wyglądać "jak BMW chciało", doszło radio BMW Business. Kaseciak, ponieważ i tak jak nie radio, to tylko muzyka z telefonu, a w kaseciaku aux to nie problem. Poza tym, problemy młodości, cena też się liczyła.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Różnica między radiem Reverse a Business to kosmos. Zdziwiłem się, jak brzmią oryginalne głośniki. Jest bardzo czyściutko, no i w końcu jakiś basik się pojawił :roll:
Następnego dnia ogarnąłem aux, kabel przeprowadziłem pod konsolą do popielniczki. Bo przecież nie będę szpecił sobie wnętrza jakimś kablem z adaptera :razz:

No i ostatnie, co się zmieniło, tym razem z zewnątrz, na zimę komplet osobnych kół, żeby zostawić ładne Styling 136 na lato.
16 cali Enzo R
Obrazek

Na koniec jeszcze parę "ładniejszych" zdjęć robionych już aparatem :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nawet znalazły się na zimówkach :wink:
Obrazek
Obrazek
Jakim uczuciem ją darzę chyba nie trzeba tłumaczyć :razz:
Obrazek

Póki co - to by było na tyle. Postaram się na bieżąco aktualizować temat :smile:
Ostatnio zmieniony 2021-08-23, 19:52 przez marcin020799, łącznie zmieniany 2 razy.
ApsikE30
Przyjaciel klubu
Posty: 202
Rejestracja: 2012-12-29, 12:02
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: ApsikE30 »

Ładnie ślicznie na temat mi się podoba. Dbaj kolego z Rybnika bo wiesz... szerokości 666 :br: :bmw:
Nie mam pieniędzy, ani strachu...
Urban
Małopiszący
Posty: 33
Rejestracja: 2017-04-29, 12:55
Lokalizacja: Skoczów/Brenna

Post autor: Urban »

O w końcu ktoś młodszy nawet ode mnie! :)

Bryka super! Tylko tak trzymać

Jak dla mnie to na zimówkach lepiej ;) Srebrna felga jakoś bardziej mi tu siedzi..

Czarny nie jest oklepany !! :twisted: :twisted: :bmw:

A jakie plany na przyszłość?
Awatar użytkownika
marcin020799
Zaawansowany forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2017-07-16, 09:09
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: marcin020799 »

Dziękuję za miłe przyjęcie i pozytywne komentarze :wink:
Faktycznie zapomniałem napisać o planach co do roboty na przyszłość. Raczej pojawiają się u mnie tak spontanicznie. W dość odległej przyszłości celuję w felgi 18" na lato, konkretniej Styling 135, albo Styling 42 17" (wygląd wyglądem, ale ma też jeździć i w miarę sprawnie, oczywiście jak na 316i, się odpychać :roll: ). No i wnętrze - widział bym tu kierownicę m-pakietową, jeszcze najlepiej wielofunkcyjną, a do radia być może ori zmieniarkę. Które plany wypalą, albo z których się nie rozmyślę - zobaczymy. Chyba najważniejszy plan utrzymać taki stan i tylko pucować na połysk :grin:
szczepciu
Zaawansowany forumowicz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-12-02, 20:22
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: szczepciu »

gratuluje stanu samochodu :) oby ci slużyła bezawaryjnie i sprawiała jak najwięcej radości!!
Awatar użytkownika
Ksawer
Maniak forumowy
Posty: 1608
Rejestracja: 2011-10-31, 23:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza /Gdańsk

Post autor: Ksawer »

Gratuluję zakupu. Oby ci służyła i sprawiała wiele radości z przejechanych kilometrów :kolebka: :bmw:
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin020799
Zaawansowany forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2017-07-16, 09:09
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: marcin020799 »

Niestety pogoda nie dopisuje, więc auto stało się tymczasowo raczej wozidłem niż ozdobą. Z karoserią też niewiele da się zrobić, więc zostają detale wnętrza (typu dokładne czyszczenie kratek nawiewu i rogów wyświetlaczy patyczkami higienicznymi) :wink:
Już od przynajmniej dwóch miesięcy miałem zająć się tandetną plastikową gałką
Obrazek
Więc zastąpiła ją aluminiowo-skórzana, na styl gałki z e60:
Obrazek
Zdecydowanie najbardziej mi przypasowała, nawet w porównaniu do ori:
Obrazek
Przy okazji potwierdziło się powiedzenie "kto kupuje byle tanio, kupuje dwa razy" :roll:

Teraz mogę wreszcie zarzucić zdjęcie wnętrza po mojej ingerencji
Obrazek
Potencjalnego pasażera przywita zatem taki widok:
Obrazek
Czyli "zadbana poprawna seria" :razz:

Na razie koniec meldunku porządkowego
Wszystkim czytającym i śledzącym temat życzę wesołych nadchodzących świąt Bożego Narodzenia :wink:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2019-09-23, 20:53 przez marcin020799, łącznie zmieniany 1 raz.
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

Ładnie działasz ,gałeczka siadła idealnie ,może byś pomyślał nad kierownicą multi skomponowała by się z całością
Obrazek
Gabrielo
Maniak forumowy
Posty: 1019
Rejestracja: 2011-11-11, 15:22
Lokalizacja: Rudnik
Kontakt:

Post autor: Gabrielo »

brakuje ładniejszej kiery, jak Głodek pisze, ogólnie czysta, zadbana. powodzenia w modzeniach! :bmw:
Awatar użytkownika
marcin020799
Zaawansowany forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2017-07-16, 09:09
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: marcin020799 »

Tak więc dziś zmierzyłem się z kolejną głupotą, ale za to jak upierdliwą - nasz ulubiony zwierzaczek czyli JEŻ. Dostęp fatalny, zabrał mi aż dwie godziny, bo jak się okazało przy wkładaniu nowego wysunęła mi się wtyczka i rozczarował mnie niedziałający już zupełnie nawiew. Tak więc znowu schowek out, wszystkie osłony żeby podpiąć wtyczkę. Zresztą chyba koniec końców istotne jest to, że nawiew działa znowu cichutko i, przede wszystkim, nie faluje :wink:
Co ciekawe, najwyraźniej do tej pory siedział tam oryginał. Dawał radę przez całe 17 lat. Mam nadzieję, że nowy jeżozwierz również nie zawiedzie. Nieco tam się konstrukcyjnie różni. Oby dlatego, że jest po prostu dopracowany.
Obrazek

W międzyczasie jeszcze zaliczyłem spota w Dąbrowie Górniczej, z którego również pochwalę się fotkami :bmw:
Obrazek
Obrazek

W najbliższym czasie jeszcze będzie musiała wpaść nowa przednia szyba, bo dostała uchwytem od wycieraczki. Niby małe, a we wszystkich rybnickich zakładach okazało się że nie do klejenia, bo poszło do krawędzi szyby. Póki co czekam na wiosnę, ciepełko i bez pluchy bo cały zestaw kosmetyków czeka już na SPA :grin:
Pozdrawiam :wink:
Ostatnio zmieniony 2019-09-23, 20:54 przez marcin020799, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ksawer
Maniak forumowy
Posty: 1608
Rejestracja: 2011-10-31, 23:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza /Gdańsk

Post autor: Ksawer »

Widać że dobrze jej u ciebie. :bmw: Oby tak dalej dbaj i ciesz się z jazdy :kolebka:
No i zapraszamy częściej do D.G. na spoty. :bmw:
Obrazek
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

Fajnie działasz,dobrze że udało się opanować jeżozwierza :mrgreen:
Focisze fajne ,nawet załapałem sie na foto z tygryskiem przy otwartej masce :bmw:
Wpadaj częściej na spota
Do następnego
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin020799
Zaawansowany forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2017-07-16, 09:09
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: marcin020799 »

Postanowiłem nieco odświeżyć temat
Można założyć, że zima już sobie wreszcie poszła, więc auto w miarę ogarnięte po zimie :wink:

Na pierwszy ogień co do ogarnięcia do przeglądu:
Musiała wpaść nowa przednia szyba, bo miała pęknięcie, jak podejrzewam od ramienia wycieraczki. Niestety w każdym zakładzie mówili, że nie nadaje się do klejenia, bo jest "złamana". No cóż, trzeba było robić. Pan z jednego z zakładów w Rybniku sam jeszcze stwierdził "No kurde, szkoda. Oryginalna szyba."
Obrazek
Z jakości wykonania usługi koniec końców jestem bardzo zadowolony. Czysta robota, a bardzo bałem się o lakier i tapicerkę. Przy okazji montażysta potwierdził domniemaną bezwypadkowość Betki i brak niechcianej rudej. Mogę więc śmiało polecić firmę, której nazwa zaczyna się na "D" a kończy na "armax" :razz:
Obrazek

Następnie drobne demodyfikacje, by nie było się czego doczepić na przeglądzie, czyli pozycyjne w kierunkowskazach. Po odpięciu żarówek auto jest takie... No niby ok, ale czegoś jej brakuje. Dla bezpieczeństwa całego ruchu drogowego i ogólnie świata trzeba chwilę pojeździć tak:
Obrazek
Żeby potem znowu móc jeździć tak:
Obrazek

No więc zostały na koniec same przyjemności, czyli mycie prawie detailingowe środkami nieco lepszymi niż marketowy Plak i Autoland, czyli kosmetyki Shiny Garage. Można powiedzieć, że wstępuję na nieco wyższy poziom, czyli osuszanie fluffym, dopieszczanie Quick Detailerem itd. Nawiasem mówiąc bardzo mnie satysfakcjonują i cieszy mnie, że mamy tak dobrego polskiego producenta.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wciąż jednak czekam na temperatury 15-20*c, wtedy urządzę jej detailing z prawdziwego zdarzenia, dostanie twardy wosk i myślę, że dokładnie opiszę cały proces.

Życzę wszystkim wesołych Świąt Wielkiej Nocy :grin:
Ostatnio zmieniony 2019-09-23, 20:55 przez marcin020799, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marcin020799
Zaawansowany forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2017-07-16, 09:09
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: marcin020799 »

Jednak nie wytrzymałem dłużej i pierwsze woskowanie już za mną, co prawda bez korekty i glinkowania, bo na to przyjdzie czas, ale podzielę się efektem :razz:

Na początek mała inspekcja lakieru na parkingu. Ogólnie bardzo ładny stan lakieru, auto było brudne, pod światło widoczne lekkie swirle, sama głębia jak widać:
Obrazek

No więc przygotowanie lakieru, czyli oprysk cleanerem, następnie ręczne mycie z użyciem szamponu, tu SG Pink Gloss, który dodatkowo podbija głębię. Następnie suszenie fluffym i można zacząć nakładać wosk. W moim posiadaniu znalazł się Poorboy's Natty's Paste Wax Blue.
Obrazek

Tu pozwoliłem sobie zrobić małe "50/50" potraktowany błotnik i jeszcze "nieskalane" drzwi
Obrazek

No i całe drzwi przed zabiegiem i z wypolerowanym już woskiem. Efekt lustra jest dla mnie niesamowity.
Obrazek

Głębia i drobinki metaliczne po wosku:
Obrazek

Po wszystkim tradycyjnie parę zdjęć na bardziej "prowincjonalnych" terenach:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeszcze bardziej tradycyjnie dzień po myciu spadł deszcz, więc miałem okazję sprawdzić kropelkowanie i odpychanie wody przez wosk:
Obrazek

Z efektu jestem bardzo zadowolony. Niby takie woskowanie to nic wielkiego, jednak jako początkujący właściciel BMW i "detailer" (bo do prawdziwego detailingu jeszcze mi daleko :wink: ) mam niesamowitą radochę. Wspomniane na początku swirle zostały przykryte, tak samo jak drobne białe ryski na tylnym zderzaku, a lakier wygląda jak oblany szkłem.

Wystarczy już mojej obszernej relacji :roll:
Pozdrawiam! :grin:
Kleszcz
Przyjaciel klubu
Posty: 569
Rejestracja: 2015-07-22, 14:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Kleszcz »

marcin020799,podoba mnie się to. Dobra robota :br:
ODPOWIEDZ