[E36] BMW 323i coupe by PrzemaS

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
Awatar użytkownika
PrzemaS
Zaawansowany forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 2009-03-28, 12:08
Lokalizacja: Żary (województwo Lubuskie)

Post autor: PrzemaS »

Sam nie wiem jak to jest z tymi nerkami u mnie..... Auto na 100 % nie było rozbite, więc ciężko określić dlaczego w tym roczniku nie ma nowych. Ale trudno się mówi... W takim razie będzie to pierwsza rzecz do wymiany :mrgreen:

Dorzucam kilka fotek wnętrza i profilu autka, robione jeszcze w drodze do domu z Niemiec.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


a tutaj parę fotek wieczorem
Obrazek
Obrazek
jakiś wzmacniacz, który zresztą nie jest podłączony....
Obrazek
Przy okazji mam pytanie odnośnie licznika otóż wyświetla tylko do połowy przebieg. Co to może być? Czasami wskazuje normalnie, świecą wszystkie piksele (zwłaszcza przez pierwsze kilka minut :razz: )
Obrazek
Macie jakieś pomysły co robić z tym licznikiem?
Ostatnio zmieniony 2009-09-09, 07:35 przez PrzemaS, łącznie zmieniany 2 razy.
dawidos

Post autor: dawidos »

Fajna baza do stworzenia mega projektu ...
Awatar użytkownika
PrzemaS
Zaawansowany forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 2009-03-28, 12:08
Lokalizacja: Żary (województwo Lubuskie)

Post autor: PrzemaS »

Z godziny na godzinę odkąd mam te autko coraz mocniej zastanawiam się właśnie nad wrzuceniem M-Pakietu, może lekkiej glebie i paru innych modyfikacji. Jednak na plan pierwszy pójdzie komp pokładowy, i teraz chyba nerki :bmw: Jak na razie na resztę brak funduszy :cry:
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Przygoda
Maniak forumowy
Posty: 3297
Rejestracja: 2007-07-01, 21:58
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Przygoda »

bzrdzo ładna ... przypomina sie moja wczesniejsza granatowa E36 coupe rowniez 320i :)

ciemna szyba fajnie by pasowała :)
Obrazek

było E36 316i sedan... było E36 320i coupe ... było kolejne E36 320i coupe ... było E46 316i ... JEST E39 528i :)
Awatar użytkownika
MaRio-sKaTe
Zaawansowany forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 2008-05-26, 09:33
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: MaRio-sKaTe »

Bardzo ładny środek, podoba mi się :D To, że masz stare nerki jeszcze o niczym nie świadczy, jednak jak chcesz je zmienić, to nie taka prosta sprawa. Oprócz nerek trzeba wymienić jeszcze cała listwę idącą nad zderzakiem.

Gleba i M-pasztet? Jestem jak najbardziej za :D
Awatar użytkownika
zawias
Maniak forumowy
Posty: 907
Rejestracja: 2009-06-14, 00:08
Lokalizacja: SOSNOWIEC

Post autor: zawias »

fajna naprawde bardzo fajna , fajna baza do germana :mrgreen: ja tez na 90% pójde w ślady e36 tylko ze z czyms mocniejszym pod maską , pozdrawiam i gratuluje :m:
Awatar użytkownika
PrzemaS
Zaawansowany forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 2009-03-28, 12:08
Lokalizacja: Żary (województwo Lubuskie)

Post autor: PrzemaS »

Wczoraj, mając trochę wolnego czasu postanowiłem nieco popracować przy mojej buni.
Jako, że pogoda dopisała postanowiłem wykonać jej pewien zabieg KONSERWACJA PODWOZIA:D:D
Chcę mieć auto dobrze przygotowane do zbliżającej się powoli zimy, a każdy wie, jak sól, błoto działa na karoserię. Może powiecie, że trochę jeszcze za wcześnie z tą zimą, ale wolałem zrobić to wcześniej. Całą zabawę zacząłem od osi tylnej
Kilka fotek z przebiegu całej operacji:
było tak:
Obrazek

widać sporo syfu, nazbierało się od lat:)

po wstępnym umyciu i wyczyszczeniu:
Obrazek

Po dokładnym oczyszczeniu zakonserwowałem środkiem do konserwacji podwozia. Przy okazji odśnieżyłem nieco zaciski.

Obrazek

No i kolejna strona

Obrazek


Niestety okazało się, podczas prac renowacyjnych, że muszę jeszcze wymienić odboje amortyzatorów, ale wymienię już cały komplet amorków na jakieś lepsze niż te co są obecnie.
Wkrótce dalsza część....
Ostatnio zmieniony 2010-08-30, 12:26 przez PrzemaS, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
gamek2
Maniak forumowy
Posty: 1969
Rejestracja: 2008-12-30, 16:09
Lokalizacja: Raciborz

Post autor: gamek2 »

dobrze ze dbasz o takie rzeczy :wink: soli u nas nie zaluja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
DAREX

Post autor: DAREX »

Trzeba było ten zacisk i tarcze też na czarno pomalować bo teraz wieś jak nie wiem.... ale ogólnie fajne coupe.
kocik

Post autor: kocik »

konserwacja dobrze co do soli to napewno nie żałują
Awatar użytkownika
Krzys
Site Admin
Posty: 6779
Rejestracja: 2006-12-19, 18:23
Kontakt:

Post autor: Krzys »

i nie kupuj angel ajsow bo to wyglada jak szajs :P Zaloz szeroka nerke i szeroka listwe na boki i bedzie o niebo lepiej. A porzadna felga doda jej smaku :D
[you], wiesz jakie s� �arty elektryka???
- PORA�AJ�CE :lol:
Awatar użytkownika
PrzemaS
Zaawansowany forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 2009-03-28, 12:08
Lokalizacja: Żary (województwo Lubuskie)

Post autor: PrzemaS »

Dzisiaj wreszcie dotarły do mnie długo oczekiwane ringi na zegary. Mając trochę czasu wolnego postanowiłem zrobić mojej buni prezent i zamontować je na zegary.
Cały przebieg zabawy zajął mi ok 3 godzinek
Kilka fotek z przebiegu operacji
Zakupione ringi

Obrazek

Obrazek

W trakcie prac....
Obrazek

Obrazek

Tak wyglądają zegary po złożeniu z nowymi ringami
Obrazek

Przy okazji przeczyściłem środkiem do styków i spirytusem styki wyświetlacza, oraz zmieniłem wszystkie żarówki...

A oto efekt mojej pracy:

przed:

Obrazek

po:

Obrazek

Obrazek

Czy się opłaca sami oceńcie
moim zdaniem TAK! :bmw:
Pablo

Post autor: Pablo »

Swietnie wyglądają te ringi
Awatar użytkownika
kisol
Zaawansowany forumowicz
Posty: 666
Rejestracja: 2007-03-22, 23:59
Lokalizacja: Wodzisław Śl

Post autor: kisol »

no elegancko :wink:
Awatar użytkownika
PrzemaS
Zaawansowany forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 2009-03-28, 12:08
Lokalizacja: Żary (województwo Lubuskie)

Post autor: PrzemaS »

Dziś wreszcie dotarły do mnie długo oczekiwane nowe lampki. Z racji tego, że moje oryginalne ZKW są bez soczewek i troszkę zaczęły parować postanowiłem nieco ulepszyć auto. Wybór padł na DEPO black.
Oto kilka fotek jeszcze przed założeniem nowych świecidełek:
Obrazek
całość starannie zapakowana
Obrazek

Stare lampki świeciły tak:
Obrazek
a nowe po założeniu prezentują się tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kilka spostrzeżeń odnośnie nowego nabytku:
1. jakość wykonania- na średnim poziomie, szczerze to trochę się zawiodłem, ale cóż chcieć od podróby. Jednak co oryginał to oryginał :bmw
2. nie pasują do nich oryginalne silniczki od regulacji świateł. Musiałem dokupić jeszcze jeden komplet silniczków i je przerabiać. Mianowicie oryg silniczki są nieco za długie. Czytałem, że u niektórych pasują idealnie, u innych trzeba kombinować;
3. wygląd- tutaj moim zdaniem duża zmiana na plus. Szkło jest czyste, i dobrze przez nie widać soczewkę i wnętrze reflektora. Fajnie wyglądają ringi
4. Co do dołączonych do zestawu kierunków to nie mogę się zdecydować czy pozostać przy nich czy przy originale. Zresztą na fotkach jest jeden oryginalny i jedne DEPO.
5. lampy po 5 minutach od założenia TAK¯E ZAPAROWAŁY JAK MOJE STARE
A co Wy myślicie o nich? Pasuja do mojego auta czy siano wywalone w błoto? I jak do cholery jasnej pozbyć sie tego zaparowanego !!

ps dzięki krzyś za pomoc w wyborze :bmw: :bmw:
Ostatnio zmieniony 2010-01-13, 01:19 przez PrzemaS, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ