[E36] BMW 328is Mańka

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

Kupiłem ją i ten spoiler już był ;)

Zamontowany przez niemca w 93r. na który mam książeczkę, TUV itp. firmy MS-Design :P
I szczerze mówiąc nie wiem co z nim zrobić, jak będę robił blacharkę, czy zostawić czy wiciepać bo nie pasuje do ogólnej koncepcji ale z drugiej strony nie jest zły, ciężka rozkmina

Wersja zimowa chodzi Ci o wysokość opony? :mrgreen:

Myślałem długo o 215/40 lub 205/40 ale stwierdziłem że nie będzie wypełniać ta opona tak nadkola i też będzie auto bardziej cierpiało.
Rozmawiałem z pewną osobą z BMW sporta i mówiła że żałuje że nie kupiła opon o takim profilu jak ja się zdecydowałem właśnie po tej rozmowie.
Ogólnie rozmiar opon naprawde przemyślałem, miałem na to całą zimę ;)
Na żywo to też inaczej się prezentuje niż na zdjęciach :D

Swoją drogą chciałem się pochwalić dopiero po fakcie ale zrobie to teraz korzystając z tego że mam trochę wolnego czasu...

...doszła do mnie ostatnio pewna tajemnicza paczuszka...

A w niej soczek malinowy jak dla mnie :D

Obrazek

Zaciski z E46 na przód pod tarcze 325mm, oraz w naprawde rewelacyjnym stanie tarcze i klocki przy okazji na których jeszcze dłuuuugo pojeżdże ;)

Obrazek

Do tego kupiłem zestaw naprawczy, a same zaciski odbiorę we wtorek...
...dałem je do wypiaskowania oraz malowania proszkowego...

Pozatym kupiłem filtr paliwa który był już totalnie zatkany jak się okazało ale o tym za chwile, oraz uszczelniacz koła pasowego - bo jak mówiłem biorę się za uczczelnienie wycieków z silnika :D

Garażowicze powiedzieli wariat!!! Robi w święta! Ale ja nie wytrzymam bez dłubania przy mojej jak mam trochę wolnego czasu.

Trafiła w znane miejsce... mój garaż.
Nowy uszczelniacz już w większości już załatwi sprawe :D
Po wstępnym przeczyszczeniu

Obrazek

O tym tego dokonałem, nic innego nie było w stanie ruszyć nagaru :)

Obrazek

No i silniczek następnie umyłem ciśnieniowo po spryskaniu odpowiednia chemia, jest suchutki - teraz trzeba go ogarnąć żeby był śliczny :D

Obrazek

Po umyciu przykręciłem wiatrak i obudowe - wreszcie jest suchutki ;)

Teraz czekam na moje nowe hamulce i potem spowrotem wracam pod maskę ogarnąć to tak jak tylko potrafię - jak za starych dobrych czasów hondę :D


A swoją drogą nigdy nie napisałem do czego dążę...

A do tego! Od 0:45 się zaczyna - o to mi chodzi tylko w moim kolorze i bez M-paka z przodu :P

http://www.youtube.com/watch?v=1qvJ2tPKcBE
Ostatnio zmieniony 2014-12-16, 20:09 przez ManiekCSL, łącznie zmieniany 1 raz.
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

bedziesz zakladał tarcze 325mm pod te zaciski ?
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
M E R O
Maniak forumowy
Posty: 768
Rejestracja: 2009-08-06, 07:42
Lokalizacja: Wodzislaw Slaski

Post autor: M E R O »

Chyba najlepszy mod ten hamulec. Jak zalozylem to nie moglem uwierzyc , ze smieszne 25mm robi taka roznice
Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo
Maniak forumowy
Posty: 815
Rejestracja: 2010-08-06, 10:43
Lokalizacja: Innerbraz / SWD

Post autor: Pablo »

Wersja zimowa chodzi Ci o wysokość opony? :mrgreen:
Nie, chodzi o same felgi orginalnie wychodziły w wersji zimowej 4x8 cali oraz w wersji letniej 2x8 i 2x9 cali ;)
:)
FaTuM

Post autor: FaTuM »

kurde taki motorek a dłubiesz przy nim nie lepiej pocis coś mocniejszego ?:)

te zaciski to nie beda obdzierac o fele ? :D raczej nie prawda ? :twisted:

dawaj ten przod nizej zobacz jak to Owenowski ogarnał pieknie ;)
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

A to jest to co myślę czy tylko takie zdjęcie ? :
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

Tak primo - tarcze 325mm ;)

A z tego co mi wiadomo 4x8J wychodziły podstawowej wersji a 2x8 i 2x9 można było na zamówienie tylko i wyłącznie mieć ;) Wiele siedziałem nad tym tematem ;)

Narazie chce ogarnąć technicznie samochód tzn. zestroić do końca zawieszenie, hamulce na igłe, blacharkę a na końcu silnik...

Chce mieć do czego go włożyć a puki co ten chce doprowadzić do odpowiedniego stanu ;)

Poza tym silnik to nie jest tak chop siup chcąc wsadzić coś konkretnego muszę niestety uzbierać ;)
Też nie wiem na jaki się zdecydować, czy M54B30, S54B32 czy może S38B38... hmm... mam wiele rozkminy i na pewno będzie to 6cyl.
Generalnie jak swap to na pewno nie na to co seryjnie wychodziło w E36 :)

Kaper - to jest to co myślisz i w ogóle tego nie ukrywam ;)
Na wszystko przyjdzie czas, po kolei, jakbym miał 20 000zł na dziś to wszystko bym załatwił ale to wymaga jednak czasu przy moich zarobkach...
FaTuM

Post autor: FaTuM »

kaper nie wyolbrzymiaj ,bo sam masz na błotniku rudzielca :D chłopak dba o stan idzie jak łania ,a Ty mu kłody pod nogi rzucasz nie wolno !! trzeba poklepać po ramieniu !
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

Nawet nie wiecie jak bardzo bym chciał w końcu wypowiedzieć hasło: "Chłopaki, jeszcze ostatnia pierdoła czyli pare pęcherzyków usunąć i gotowe" ;)

Może w końcu zacznę robić relacje z ciekawszych rzeczy niż tylko z dłubania przy mechanice :P

Choć szczerze mówiąc to mi się najbardziej podoba :P
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

Wiesz ze tarcze 325mm to minimum felga 17 cali ?:) ale jak planujesz swap na takie "ciekawe" motory to heble odpowiednie :bmw: :bmw: bede sledzil ta galerie i powodzenia w projekcie :) :bmw: :bmw: P.S te garaze to na pomorskiej :) ??
Ostatnio zmieniony 2012-04-08, 14:08 przez PRIMO, łącznie zmieniany 1 raz.
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

Wiem wiem i takowe właśnie posiadam - właśnie M-Sytemy które też przemyślałem żeby lepiej odprowadzały ciepło od hamulców. Kto od nich czytał to wie że mają właśnie tą specyficzną właściwość ze względu na ich budowę ;)

A na zimę będą zwykłe motorsporty 7,5J słoneczka ;)

P.S. nie, na 6stce koło straży pożarnej/myjni :P
Ostatnio zmieniony 2012-04-08, 14:10 przez ManiekCSL, łącznie zmieniany 1 raz.
Ow3NowSk1
Zaawansowany forumowicz
Posty: 409
Rejestracja: 2010-09-06, 00:25
Lokalizacja: SRC

Post autor: Ow3NowSk1 »

Ladnie felgi wyszly :) Chcialbym miec taki ori kolor rotora, moje mi sie juz znudzily.
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

ManiekCSL pisze:Kaper - to jest to co myślisz i w ogóle tego nie ukrywam ;)
Na wszystko przyjdzie czas, po kolei, jakbym miał 20 000zł na dziś to wszystko bym załatwił ale to wymaga jednak czasu przy moich zarobkach...
wiem co to za ból :neutral: też nie mam na tyle $ żeby wszystko zrobić naraz :cry: ale ważne jest że dbasz i coś z tym robisz...
FaTuM pisze:kaper nie wyolbrzymiaj ,bo sam masz na błotniku rudzielca :D chłopak dba o stan idzie jak łania ,a Ty mu kłody pod nogi rzucasz nie wolno !! trzeba poklepać po ramieniu !
Ty teraz nie cwaniakuj boś auto blacharsko/ lakierniczo niedawno zrobił :569: a ja na błotniku mam malutkiego nieproszonego rosta i podobnie jak ManiekCSL załatwię sprawę jak tylko coś uskrobie z *wypłaty (*jałmużnej) :smile:
Obrazek
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

W poniedziałek było ciepło, więc postanowiłem wyczyścić na glanc bidule i nawoskować ;)

Pół dnia na to poszło ale myślę że było warto, ogarnąłem też sesję żeby w końcu było popatrzeć na jakieś lepsze zdjęcia - fotograf ze mnie żaden, starałem się :oops:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak za dużo na jednej stronie i źle wam się ogląda to zrobie tak żeby były miniatury ;)
Ostatnio zmieniony 2014-12-16, 20:19 przez ManiekCSL, łącznie zmieniany 1 raz.
FaTuM

Post autor: FaTuM »

łądne fotki jakis wiezowiec w tle super wyciagnales blask ;) fajna seria taka top seria spojler zostaw prezentuje sie te auto fajnatstycznie dbaj o mechnike dbaj nie gadaj glupot !! jak masz mała dam Ci mojego pod opieke hehe . Bo ja niestety z lakiernikami i mechanikami zwłaszcza mechanikami np. z tego forum ! mam złe opowiesci :)
ODPOWIEDZ