[E36] BMW 328is Mańka

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

Tak z tyłu mam 8semki, ale postaram się odpowiednio zestroić z nadkolem ;)

Poza tym jak będzie faktycznie koło wąsko wyglądało to w takim razie na przyszły sezon poszukam Msystemów 9j na tył i do tego oponę 225... jeszcze zobaczymy ;)
M E R O
Maniak forumowy
Posty: 768
Rejestracja: 2009-08-06, 07:42
Lokalizacja: Wodzislaw Slaski

Post autor: M E R O »

ManiekCSL pisze:Tak z tyłu mam 8semki, ale postaram się odpowiednio zestroić z nadkolem ;)

Poza tym jak będzie faktycznie koło wąsko wyglądało to w takim razie na przyszły sezon poszukam Msystemów 9j na tył i do tego oponę 225... jeszcze zobaczymy ;)
Z 9 tkami byloby idealnie
Obrazek
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

Jakiś czas temu przyszła mi paczka a w niej talerze górne sprężyny, firmy FK Automotive.
Postanowiłem przetestować co to jest w ogóle wart i podzielić się doświadczeniami na temat tego patentu ;)
Obrazek

Auto trafiło tam gdzie zawsze, na tym zdjęciu przy okazji widać jeszcze moja nowa maskę którą kupiłem w pierwszym lakierze pod kolor samochodu.
Wymiana ponieważ była zgnita na rogu, może ktoś pamięta z jakiegoś spotu/zlotu...
Na tej ani jednego zalążka rdzy, ma jedynie kilka wgniotek które mam nadzieje da się wyciągnąć.
Obrazek

Porównanie starych i nowych talerzyków
Obrazek

Efekt? Gdy brakuje nam do gleby 3cm jest to kropla w morzu potrzeb. Zeszła 12mm niżej... Czas zastanowić się nad silnikiem 6garowym do którego sprężyny są dedykowane :D Sory... ale auto brudne... zdjęcia zrobione przy okazji testów.
Obrazek

Nabyłem też parę pierdół.
Dolot powietrza oryginalny którego brakowało, lampki z bagażnika, które posłużą mi do podświetlenia na nogi oraz listwa tylnego zderzaka do usunięcia tablicy rejestracyjnej z przodu ;)
Już na miejscu :D:D
Obrazek

Wnioski--- bronię się przed gwintem pazurami ale chyba to jedyne wyjście...
Talerzyki są dla osób które chcą lepiej dostroić koło w nadkole a nie mają gwintu ;)
A jeździł ktoś kiedyś na sprężynach FK -75/-40?
Ostatnio zmieniony 2014-12-18, 10:33 przez ManiekCSL, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

Listwa tylnego zderzaka pasuje na przód ?
Obrazek
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

Będę kombinował żeby spasowała. Generalnie nie, nie chce wejść bo jest o 2 mm za szeroka i wyskakuje. Po prostu zderzak jest w tym miejscu zwężony... zobaczę co z tego wyjdzie, jak nic to będę odradzał takiego zabiegu ;)
Awatar użytkownika
gamek2
Maniak forumowy
Posty: 1969
Rejestracja: 2008-12-30, 16:09
Lokalizacja: Raciborz

Post autor: gamek2 »

fajnie dzialasz :wink:
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

u Mańka standard kazde grzebanie w aucie na poziomie Profi :) teraz Maniek czekam na Twojego swapa :kolebka: :twisted:
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

Eh... dziś pozanudzam was paroma pierdołami które ostatnio sobie ogarnąłem, jakiś miesiąc temu...

Pojechałem sobie na garaż oczywiście i po drodze sprawdziłem na przyszłość ile mi zostało miejsca między krawężnikiem a podłużnicami ;) jeszcze 3cm mogę ją rzucić na glebę :D

Obrazek

Zacząłem działać, z czym?
Podświetlenie na nogi kierowcy i pasażera, które będzie sprzężone z działaniem górnej lampki ;)

Obrazek
Obrazek

Za kilka dni wybrałem się na egzamin na politechnikę i tak mnie natchnęło...
Widać na zdjęciu że zaślepka zrobiona z tylnej listwy zderzaka jako tako się udała ;)
Obrazek
Obrazek

Na koniec przed dwoma tygodniami wymieniłem sobie znaczek na masce ;)
Dostałem w spadku po rozbitej E30 kolegi :(
Obrazek

Pozdrawiam i mam nadzieję że moja następna "fotorelacja" będzie z czegoś bardziej ambitnego :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2014-12-18, 10:39 przez ManiekCSL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dzidek
Maniak forumowy
Posty: 744
Rejestracja: 2011-12-24, 19:24
Lokalizacja: Ledziny City

Post autor: Dzidek »

Co Ty masz choinke z tyłu pod zderzakiem ?? :D Czy ja juz mam omamy :D
Gdyby Pan Bóg Popierał Przedni Naped To Chodzilibysmy Na Rekach :D
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

No drobne takie pierdołki ale cieszą właściciela :bmw: Dużo roboty ze zrobieniem tej zaślepki na rejestracje ? Na czym ją zaczepiłeś ? Jak bym Ci załatwił taką listwę dałbyś radę mi też wystrugać taką ? :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

Haha... tak, mam choinkę - to ostatni krzyk mody :D

Dałbym radę coś takiego wystrugać, trzyma się to po lewej i prawej stronie na dwóch filigramowych blaszkach które są wsunięte pod sąsiadujące listwy ;) Jako że listwa jest z ABS i na tylnym zderzaku jest prosta, to na lekko zaokrąglonym przednim zderzaku sama się dociska na całej swojej długości ;)

Tylko że tak jak napisałeś... ona jest wystrugana.
Zawsze i tylko i wyłącznie oryginalna z ASO, gdzie normalnie wpina się ją na zatrzaskach, będzie nam koić naszą światomość że jest to ogarnięte tak jak powinno.

Ale narazie 100zł za kawałek plastiku który mam na słoneczne dni oraz zloty nie chce wydawać, wolę zatankować :P
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

Muszę skołować taką listwę i dam Ci do wystrugania... Chyba że masz tam taką listwę lub umisz załatwić to se odkupię :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

Ja sobie ją skołowałem na szrocie :P Patrzyłem też czy jeszcze by nie mieli w innych bmw ale już były wytargane, a z tego kawałka co mi zostało to już braknie ;)

Jak byś załatwił to podrzuć mi ją do roboty do serwisu Fijałkowskiego bo z Rybnika jesteś a na następny dzień byś sobie ją odebrał ;)
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

ManiekCSL, z góry dzięki wielkie. Jak załatwię listwę to się do Ciebie od razu odezwie... Może kiedyś jakąś sesję se strzelimy (aparat widzę masz dość dobry - a jak nie o ja fotografa mam :mrgreen: ) bo jeszcze z kimś nie miałem :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

Jestem jak najbardziej za wspólną pomarańczkową sesją, postarałbym się coś skleić ;)
Z listwą jak ogarniesz to wal na PW ;)
ODPOWIEDZ