[E36] BMW 328is Mańka

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

Święta świętami - ale każdą chwilę staram się wykorzystać ;)

Teraz pracuję nad błotnikami

Zalążki rudej krowy tliły się od spodu i czyhały by zaatakować po zimie na zewnątrz.
Jednak jestem bardziej cwany od niej - w sumie dopiero za parę lat okaże się kto był bardziej :P
Wszystkie punkty z rudą zostały usunięte ciężkim sprzętem, następnie doszlifowane papierem ściernym w każdym zakamarku.

Na ewentualne przeoczenia lub mikro wżery postanowiłem zastosować jakiś neutralizator.

Postawiłem na POLRUST - ma konsystencję i kolor ciasta do naleśników, po kontakcie ze rdzą oraz metalem czernieje niemal w oczach... na lakierze pozostaje przeźroczysty. Po wyschnięciu w dotyku jest jak żywica. Jest to jako podkład, pod kolejne warstwy.
Obrazek

Obrazek

Następnie na to trafił podkład. Błotnik był też kiedyś naprawiany. Na jego dole na punkt łączenia blach zastosowałem masę na spawy, taką jak stosuje się przy produkcji samochodu.
Obrazek

Następnie na to położę jeszcze jedną warstwę podkładu i konserwację zmieszaną z odrobiną oleju silnikowego (sprawdzona metoda mojego ojca, kiedyś samochód miało się po 10 lat więc chyba dobrze wiedział jak go zabezpieczyć). Ma to na celu stworzenie takiej minimalnie lepkiej powłoki, no weźcie sobie na logikę - co lepiej ochroni - twarda skorupa jak strup czy tłusta powłoka wnikająca w każdy zakamarek?

Drugi błotnik już gotowy - był w stanie niemal idealnym, więc wszystkie te czynności zrobiłem profilaktycznie w tych najbardziej newralgicznych miejscach. Tak wygląda efekt końcowy, myślę że żadna woda ani powietrze nie ma szans dostać się do blachy ;)

Obrazek


Jeśli coś robię źle to mnie poprawcie - jestem mechanikiem a nie blacharzem czy lakiernikiem :P
Awatar użytkownika
SebaE36
Maniak forumowy
Posty: 1405
Rejestracja: 2010-05-18, 19:21
Lokalizacja: Radlin

Post autor: SebaE36 »

No super podejscie do sprawy!!
Lubię to! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

Ok a więc kolejna aktualizacja z mojej strony. Musicie mi to wybaczyć, ale zapomniałem zrobić zdjęcia z uszczelniania spawów, a dzisiaj przed nakładaniem konserwacji wyleciało mi to z głowy... a więc aktualizacja będzie tekstowa :mrgreen: :mrgreen:

po zaspawaniu wszystkich blach, spawy zostały uszczelnione masą uszczelniającą z Bolla od środka jak i na zewnątrz, później przyszły święta więc wszystko mogło sobie na spokojnie wyschnąć a dzisiaj przyszedł czas na ostatnią prostą czyli konserwacja:)

Jako że wszyscy wiedzą że maniek nie ma zamiaru oszczędzać na konserwacji wspólną decyzją wybraliśmy najlepszą drogę czyli Valvoline Tectyl Bodysafe

Obrazek

naturalnie w trakcie prac fotek nie robiłem bo sam wyglądam jak dalmatyńczyk i nie chciałem narażać telefonu na taki sam efekt :mrgreen:

Efekt końcowy mamy następujący:

Konserwacją zalałem całe podwozie

Obrazek

Obrazek

Boki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I środek :mrgreen: to dodatkowo na życzenie mańka "tak na wszelki wypadek"

Obrazek

Myślę że teraz rdza będzie miała trudny temat żeby zjeść tą budę :wink:
Awatar użytkownika
Kaper
Maniak forumowy
Posty: 2620
Rejestracja: 2010-06-09, 17:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kaper »

profi robota...
Obrazek
Awatar użytkownika
Michalik
Przyjaciel klubu
Posty: 266
Rejestracja: 2012-10-21, 19:15
Lokalizacja: Świerklany

Post autor: Michalik »

ładnie ładnie konserwacja konkret :smile:
M E R O
Maniak forumowy
Posty: 768
Rejestracja: 2009-08-06, 07:42
Lokalizacja: Wodzislaw Slaski

Post autor: M E R O »

Jak za czsow kanta i malara :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

O nie nie... Panowie - ja nie spocznę na laurach...

Przecież skoro podłoga była robiona to znaczy że seryjnego wygłuszenia mało co zostało, tak?

Zakupiłem takie oto maty wygłuszające - położę je na całą podłogę tak jak powinno być

Obrazek


Narazie auta w środku nie będę składał, żeby nic nie prześmierdło i wszystko dobrze wyschnęło - a będzie parę niespodzianek na nowy sezon :br:

P.S. Pod nadkolami oczywiście też jest konserwacja - żeby nie było, robiłem ją podczas przekładki hamulców - wtedy nie oszczędzałem więc myślę że nie było sensu kłaść jeszcze jednej warstwy ;)
PINIU
Zaawansowany forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: 2012-04-16, 18:48
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PINIU »

pozagladaj jeszcze pod te oslony alu termiczne czy tam nie trzeba cos psiknac
bo kazdy facet z widlami to posejdon
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

PINIU, psikalem tam:) blacha była zdrowa ale psiknąć nie zaszkodziło;) ale uwaga słuszna :bmw:
Zychu.
Zaawansowany forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-18, 19:16
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: Zychu. »

ale dobrze się tu dzieje :bmw:
Awatar użytkownika
gamek2
Maniak forumowy
Posty: 1969
Rejestracja: 2008-12-30, 16:09
Lokalizacja: Raciborz

Post autor: gamek2 »

dobre podejscie ja po kazdym sezonie rozbieram auto i ogladam co sie dzieje :wink: przewaznie to problemy sa z podluznicami :razz: pozdro i tak trzymaj :wink:
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

konkret robota :) szacun Moloch :cool:
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
Waldek100581
Zaawansowany forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2012-02-23, 19:26
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Waldek100581 »

dobra robota :wink:
starannie i dokładnie :wink:
do kogoś takiego jak Moloch poprostu można mieć zaufanie ,
bo robi to tak jak każdy z nas by robił to przy swoim aucie :bmw:

Teraz z nadjedzonego rudą e36 będzie całkiem niezłe,zdrowe e36 i to nie na rok czy dwa :bmw:
montrealblau..
Kamil
Małopiszący
Posty: 22
Rejestracja: 2012-09-16, 13:17
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: Kamil »

Chyba dzisiaj cię widziałem wyjeźdzałeś z ORLENU a potem chyba na gagarina tez się mijaliśmy fajne to masz.
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

Też Cię widziałem ;)
Jechałem akurat do Kyla

Beeeema już stoi ponownie w mojej ciasnej klitce ;)
Muszę dla pewności jeszcze raz sprawdzić całą konserwę - bo nie prędko będę zaglądał pod błotniki - więc lupa w dłoń i najlepsza konserwacja na świecie - homemade :D
ODPOWIEDZ