Problem

Sprawy dotyczące tylko BMW-czyli wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem itp. oraz pytania dotyczące płynów, olejów itp.
matist
Małopiszący
Posty: 8
Rejestracja: 2012-10-09, 10:21
Lokalizacja: SWD

Problem

Post autor: matist »

Witam mam problem który mnie strasznie denerwuje. Jakieś 2 miesiące temu poszła mi uszczelka pod pokrywą zaworów, przez jakiś miesiąc jeździłem na tej uszczelce i strasznie mi się kopciło z pod maski, olej kapał na kolektor, nie mogłem pościć ogrzewania ponieważ cały smród i dym leciał mi do samochodu, wymieniłem ją miesiąc temu i nadal mi się kopci i jak puszcze ogrzewanie to w środku mam efekty specjalne w postaci dymu :) plus smród spalonego oleju :/ Jest to możliwe żeby tak długo się wypalał olej który osiadł na kolektorze? Pozdrawiam
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

pewnie jeszcze długo będzie czuc
ja na twoim miejscy to bym umył porządnie

upackało ci pół silnika więc nie się co dziwic :mrgreen:
Obrazek
szczepan03
Małopiszący
Posty: 53
Rejestracja: 2009-05-27, 11:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: szczepan03 »

Też to przerabiałem. Po wymianie uszczelki pokrywy oraz tzw. okularów nadal było czuć olejem w środku (u mnie był zapocony silnik a nie kapało na kolektor). Okazało się, że puszczała właśnie uszczelka świec i na jednej z nich zebrał się olej. Po usunięciu oleju wszystko wróciło do normy i nic nie czuć. To co nakapało przez ten czas powinno się wypalić po dłuższej trasie, ewentualnie 2-3 dni a nie miesiąc.
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

umyj sobie wszystko co metalowe zmywaczem do hamulców ;)
matist
Małopiszący
Posty: 8
Rejestracja: 2012-10-09, 10:21
Lokalizacja: SWD

Post autor: matist »

czyli lipa żeby się to samoczynnie wypaliło bez mojej ingerencji :D
DING DONG
Zaawansowany forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2012-09-26, 13:14
Lokalizacja: rybnik

Post autor: DING DONG »

z samego kolektora sie wypali ale reszta bedzie długo odparowywać kup se zmywacz i umyj jak kolega radzi pozatym sprawdź czy z nowej uszczelki niecieknie różnie bywa
...<<<BMW>>>...
MIRAS
Maniak forumowy
Posty: 1413
Rejestracja: 2008-01-22, 17:11
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: MIRAS »

zawsze możesz podjechać na ręczną myjnię i poprosić o umycie gorącą wodą z detergentem i powinno pomuc
Awatar użytkownika
Mystic888
Maniak forumowy
Posty: 1099
Rejestracja: 2012-01-21, 14:56
Lokalizacja: Żory Alko Team
Kontakt:

Post autor: Mystic888 »

U mnie to kosztuje chyba 8zł. Przykrywasz szczrelnie przeplywke, kopulke, palec, aku jesli masz pod maska, bezpiecniki i komputery i jedziesz. Pozniej Karcher. Mylem tak silniki, skrzynie i wszystko inne i zawsze bylo czysciutko i pieknie.


Obrazek
V12 znane z BMW 750i miało dawać radość z jazdy, moc, dźwięk i szeroki uśmiech na twarzy bogatego klienta, który miał w nosie średnie spalanie na poziomie 20 l/100 km przy podmuchach wiatru z tyłu.
ODPOWIEDZ