[E46] 330D++ turas by zinger

Tutaj przedstawiamy galerie byłych autek użytkowników forum BTS
zinger
Zaawansowany forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 2014-06-01, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: zinger »

A przygotowania buni do sezonu idą na całego :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

sprawdzałeś progi pod plastikiem ?
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
zinger
Zaawansowany forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 2014-06-01, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: zinger »

Progi są w porządku, generalnie całe podwozie też, jeśli chodzi o rdzę to nie ma problemów bo auto z Włoch przyjechało ;) ale na tym plusy samochodów z Włoch się kończą :/
zinger
Zaawansowany forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 2014-06-01, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: zinger »

Mam pytanie związane z negatywem, bo najprawdopodobniej na nowych kołach będę musiał ustawić negatyw żeby się zmieściły i tutaj mam dylemat. Jak bardzo negatyw niszczy opony ? Nie chodzi mi o jakąś mega glebę i kąt tylko powiedzmy 2,5 stopnia (mam nadzieję że nie będzie trzeba więcej), dodam że autem jeżdżę na co dzień ale nie robię bardzo dużo kilometrów, w ciągu roku może 10 000 ale turas swoje waży :/. Proszę nie hejtować, nigdy się w to nie bawiłem i dlatego chcę jakiś konkretnych odpowiedzi :bmw:
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

No ogólnie taki negatyw jak ty będziesz robl to jest jeszcze negat dopuszczony fabrycznie. Z własnych obserwacji wynika mi ze im wezsza opona tym bardziej negat ja zjada.. przerabialem na s32 215/40 i zostały szybko zjedzone.. miałem 225/40 i znikala wolniej.. teraz jest 225/35 i nie widzę różnicy w stosunku do profilu 40. Druga sprawa , że mieszanka i bieżnik opony tez ma znaczenia a trzecia to obciążenie pojazdu. .A czwarta i najważniejsza to dobrze ustawiona geometria.. z jakimiś stratami trzeba się liczyć i im masz mniej bieżnika początkowo na oponie tym szybciej wewnętrzny bieżnik ci zniknie. Najlepszym rozwiązaniem jest nowa opona plus dobrze robiona geometria.. ale czasem za cenę 1 nowej opony kupisz 3 używane na których pojeździć dłużej.. Tak mniej więcej to wygląda. .
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
zinger
Zaawansowany forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 2014-06-01, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: zinger »

dzięki za odpowiedź whucrew, . Wygląda na to, że będę miał bardzo podobny przypadek jak Ty, też s32 i opony 215/40 (nowe) tylko że w e46, będę się starał uniknąć negatywu (może rolowanie) ale pewnie bez niego też się nie obejdzie.
zinger
Zaawansowany forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 2014-06-01, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: zinger »

Auto odebrane od lakiernika i wpadły nowe koła :). Niżej nie pójdzie bo jeżdżę na codzień a i tak przez ranty drogowa mapa polski uszczupliła mi się o jakieś 70% do dróg po których można się poruszać nie martwiąc się koleinami i dziurami :P. Ale generalnie mi się podoba.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
szczepciu
Zaawansowany forumowicz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-12-02, 20:22
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: szczepciu »

z tyłu wyszło gruboo ;)
zinger
Zaawansowany forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 2014-06-01, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: zinger »

Bawarka znowu nawaliła...zaczyna mnie to już męczyć, nie wiem czy w ciągu roku eksploatacji miałem 3 miesiące w których nic się z nią nie działo. Wczoraj pojechałem autem na przegląd, wracając zatankowałem bo było mało paliwa (komputer wskazywał 34km), wyjechałem ze stacji na dwupas ujechałem może 2 km i auto zaczęło przerywać, zjechałem z obwodnicy i ledwo doczołgałem się pod sklep niedaleko domu. Auto odpala, ale przy próbie ruszenia auto się dławi i gaśnie. Pierwsze co pomyślałem, to że nalałem jakiegoś g**a nie ropy, więc z powrotem na stecję drugim autem litr ropy do słoika, ale wygląda ok. Dzisiaj kupiłem nowy filtr paliwa, przed wymianą spróbowałem odpalić, ale tym razem auto gasło nawet na wolnych obrotach. Wypiąłem filtr, sprawdziłem czy pompka pompuje paliwo, zamontowałem nowy filtr spróbowałem odpalić i bez zmian, auto gaśnie zaraz po odpaleniu, silnik się dławi i koniec. Ktoś ma jakiś pomysł gdzie zacząć szukać winowajcy ? Może czas zaglądnąć do smoka przy pompce paliwa ?
Paulek
Małopiszący
Posty: 53
Rejestracja: 2015-03-30, 18:35
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Paulek »

Moim zdanien pompa paliwa ci się przytarła bo bmw nie lubią rezerwy. Im mniej paliwa to pompka nie a smarowania. Pare rajdow o kropelce i tak się to może skończyć. Obstawiał bym pompkę
zinger
Zaawansowany forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 2014-06-01, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: zinger »

Winowajca znaleziony, w imię ekologii i wszystkich fantastycznych rozwiązań aby chronić przyrodę...szlag trafił EGR, a konkretnie urwała się ta klapka co otwiera i zamyka zawór i ją do kolektora wciągnęło, na całe szczęście mechanik w porę się połapał, rozkręcił kolektor i ją wyciągnął. Wpadł używany, wyczyszczony EGR (stary poza tym, że się rozleciał to był zasyfiony) i bawarka od razu lepiej śmiga, ale docelowo i tak chcę odłączyć lub zaślepić zawór, problem z głowy. :bmw:
Paulek
Małopiszący
Posty: 53
Rejestracja: 2015-03-30, 18:35
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Paulek »

To dobrze że tylko tak się skończyło :) :bmw:
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

całe szczęscie że nic poważnego i że żadnej szkody nie zrobił :)
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
zinger
Zaawansowany forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 2014-06-01, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: zinger »

Właśnie, a przy okazji trochę bezsensownie, ale jednak, wymieniłem filtr paliwa... :P
leoni89
Małopiszący
Posty: 8
Rejestracja: 2014-11-10, 09:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: leoni89 »

Noo w końcu wiem czyja to Beem, wreszcie się ujawniłeś :smile:
Autko często widuję w Zarzeczu przy betoniarni. Nawet kiedyś się zatrzymałem, bo zmylił mnie ten napis na tylnej klapie - myślałem że masz xd :grin:

Autko widać że sporo przeszło, ale teraz jest w dobrych rękach! :wink:
Zablokowany