[E36] 328i MI Limousine od WhuCrew

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
Awatar użytkownika
Ciapek540
Zaawansowany forumowicz
Posty: 442
Rejestracja: 2014-10-06, 14:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: Ciapek540 »

Podoba mi się :) borze siadły te rolki :)
^^
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

whucrew pisze:A co z twoimi kieszonkami ? Masz już drugą ?
Jeszcze nie :cry: ,niby na dnich ma być,na Niemcach coś po mieszali
Obrazek
szczepciu
Zaawansowany forumowicz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-12-02, 20:22
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: szczepciu »

co powiesz o tych hamulcach?? Zadowolony jesteś? Bryka nieziemska!! Kolor felg jak dla mnie idealny :mrgreen:
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

szczepciu pisze:co powiesz o tych hamulcach?? Zadowolony jesteś?
Ja ci powiem z mojego przykładu ,hamulce sa mega bez porównania z tym co miałem wcześniej ,teraz wystarczy lekko dotknąć pedału hamulca i juz masz zęby na kierownicy :mrgreen:
Obrazek
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

co powiesz o tych hamulcach?? Zadowolony jesteś?
Hej! Zależy o co pytasz? O tarcze z klockami ? Na razie powiem Ci ,że jestm na etapie docierania więc nie hamowałem gwałtownie jeszcze. . Ale trudno to będzie porównać ponieważ wiem ,że e46 ma znacznie silniejsze serwo niż e36.. Musiałbyś Piotrek pytać kogoś kto ma taki zestaw w e46..
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
szczepciu
Zaawansowany forumowicz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-12-02, 20:22
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: szczepciu »

whucrew pisze:Hej! Zależy o co pytasz? O tarcze z klockami ?
klocki zastanawiałem się żeby wziąść od PRIMO ale ostatecznie od tego pomysłu uciekłem bo moje klocki jeszcze mają trochę mięsa. Niestety jakieś dwa tygodnie jadąc na podlasie do rodziców doszło do kilku awaryjnych hamowań podczas których bicie za każdym razem było coraz mocniejsze. Dlatego zastanawiam sie co nowego kupić. Opinie na temat mikody są różne a jakoś ostatnio jestem za wspieraniem polskich firm stą dylemat
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

szczepciu pisze:wspieraniem polskich firm stą dylemat
Rozumie Cię doskonale bo ja też uważam ,że warto i powinniśmy to robić wszyscy..
szczepciu pisze:Opinie na temat mikody są różne
Tu mogę się wypowiedzieć bo praktycznie od początku posiadania czarnej miałem zamontowana Mikody GT na klockach Meyle. I na swapa hamulców wybrałem znowu Mikody GT.. czy muszę coś więcej dodawać ? :wink:
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Awatar użytkownika
KOWAL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 434
Rejestracja: 2013-11-24, 00:03
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: KOWAL »

ja teraz do swojej 2.0 na ori hamulcach wsadzilem Mikody GT, z czystej ciekawości, jeszcze na docierce sa ale jest dobrze ;) zobaczymy po jakims przebiegu jak sie beda sprawowac
Obrazek
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

KOWAL pisze:zobaczymy po jakims przebiegu jak sie beda sprawowac
Ja na nich zrobiłem ok 60 tys. Hamują dobrze, zużywają się powoli i praktycznie nie rdzewieją.. Ja polecam .
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
szczepciu
Zaawansowany forumowicz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-12-02, 20:22
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: szczepciu »

no to trzeba spróbować :) w sumie kasa niewielka więc małe ryzyko :mrgreen: sorry za OT
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Hej Ludziska :bmw:

Ostatnio zaniedbuję trochę temat.. wybaczcie ale czynnikiem głównym jest czas :roll:

Ale nie jest tak ,że nic się nie dzieje..

Więc:

Autko miało przegląd który przeszło śpiewająco :br: . Wadliwa było tylko takie coś metalowe z gumą w środku :wink: więc od razu wymieniłem oba te cosie na odpowiedniki z meyle :grin:

Obrazek

Wpadł mi w ręce zbiornik na płyn spryskiwaczy 5l co jest znakiem ,że podświadomie myślę o spryskach na lampki :wink:

Obrazek

W komorze silnika był jeszcze ostatni element który wizualnie mnie niepokoił :

Obrazek

Z rzeczy które udało się jeszcze zrobić to nie wiem czy pamiętacie to ustrojstwo ??

Obrazek

Teraz w aucie wygląda tak:

Obrazek

A działa tak ( wybaczcie ale na filmie słabo widać ale obiecuję zrobić lepszy jak class będzie już na klapie ):

https://www.youtube.com/watch?v=S_-6FTOlvgg

Jest to moduł ABL (Active Brake Lights ) który się uruchamia podczas awaryjnego hamowania powodując ''miganie'' światłami stop-u. Fajna sprawa do silniejszych hamulców :twisted:

A teraz coś co wiem ,że wielu z Was może się nie spodobać.. Dawno temu już o tym stekałem i w końcu udało się je dostać :br:

Obrazek

Jak widać wszedłem w posiadanie ori Yellow Hella ( a właściwie yellow French ) :br: można powiedzieć ,że są w bdb stanie, mało wypiaskowane , wszystkie mocowania całe..

Długo nie czekałem i po ich umyciu wpadły na pokład:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie jest to opcja finalna ponieważ koniecznie muszą wpaść jeszcze przesłony w światła mijania ( które już się robią ).

Oprócz tego wpadło jeszcze wiele innych gratów które czekają na realizację ( a z niektórymi to nie wiem co zrobić ) ale o tym następnym razem :bmw: Pozdro :bmw:
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

przy tych yellow chyba bym wrzucił ciemniejszy kierunek na przód...
Co robisz ze starymi lampami ??
Fajny gadżet z tym awaryjnym hamowaniem :) :twisted:
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

PRIMO pisze:przy tych yellow chyba bym wrzucił ciemniejszy kierunek na przód...
No jestem na etapie rozkminiania: albo lekkie dymki albo pomarańczki.. ?? Ciekaw jestem waszych opinii ?
PRIMO pisze:Co robisz ze starymi lampami ??
Zostawię je i będę stosował zamiennie z yellowami w zależności od humoru :wink: ( przydadzą się na przegląd jak niebiescy mi wezmą dowód :roll: )

PRIMO pisze:Fajny gadżet z tym awaryjnym hamowaniem :) :twisted:
No bardzo! Od kiedy go mam to na wszystkich światłach i skrzyżowaniach ostro docieram heble :wink:
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Glodek
Maniak forumowy
Posty: 1794
Rejestracja: 2009-11-24, 20:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Glodek »

Fajny bajer z tymi migającymi światłami :razz:
Co do Yellow są ekstra ,ale ciekawe kiedy będzie pierwsza kontrola
Obrazek
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Głodek pisze:Co do Yellow są ekstra ,ale ciekawe kiedy będzie pierwsza kontrola
No też się o to martwię ale... na razie w mijania włożyłem jakieś żarówki mega ekstara ultra ksenon white i powiem Ci ,że klosz świeci się na lekko żółto a kolor światła jaki pada na jezdnie jest bardzo zbliżony do normalnej żarówki dającej normalne ciepłe światło ...
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
ODPOWIEDZ