[E36] BMW 328is Mańka

Tu zamieszczamy fotki i szczegółowy opis naszych beemek
Awatar użytkownika
GERMAN
Maniak forumowy
Posty: 1643
Rejestracja: 2012-04-04, 21:24
Lokalizacja: MANHATTAN ALGIDA

Post autor: GERMAN »

ManiekCSL pisze:Muszę dla pewności jeszcze raz sprawdzić całą konserwę - bo nie prędko będę zaglądał pod błotniki - więc lupa w dłoń i najlepsza konserwacja na świecie - homemade :D
ManiekCSL, jak znam twoje podejście do detali to przez następne 20 lat nikt tam nie będzie musiał zaglądać prędzej motor wyzionie ducha niżeli ta blacha :mrgreen:
Gdzie się nie schyle tam leżą wentyle
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

EEE tam German ;)

Jeżeli chodzi o detale to np. bardzo wkurzał mnie brak zaślepek na pasy bezpieczeństwa, więc do nowego wnętrza muszę być - kupiłem ;)

Obrazek

Kolejny detal to konsola, bardzo irytowały mnie w niej małe dziurki po telefonie i kieszeni bocznej - dodatkowo ktoś kto wsadzał swoje łapki podczas montażu od strony przełącznika awaryjnych wyrwał jak ostatni debil ten panel - który jest przecież przykręcany
Więc już jest nowy :D

Obrazek

Spać mi już od samego początku nie dawały kable od usuniętego telefonu które w żaden sposób nie były zabezpieczone - po ściągnięciu tapicerki bagażnika taki widok okazał się moim oczom wraz z dalsza część nieładu artystycznego - gość który 20 lat temu doposażał ten samochód musiał być skończonym pajacem

Obrazek

Kable przez zaizolowaniem zostały odtłuszczone, żeby nic się nie odwijało i nie ciapkało ;)

Obrazek

No i porządek taki jaki lubię ;)

Obrazek

No to idę dalej po kablach "dokąd tak biegniesz, przecież wiesz że nie uciekniesz" :)

Obrazek

Mam Cię dziadu

Obrazek

Blieee fuuj

Obrazek

Teraz już lepiej, hmm... czyżbym musiał nawet poprawić fabrykę? ;)

Obrazek

Uważam dzisiejszy dzień za udany, bo samochód znów na jakimś etapie został oddrutowany :D :D
Ostatnio zmieniony 2014-12-18, 12:00 przez ManiekCSL, łącznie zmieniany 1 raz.
Kamil
Małopiszący
Posty: 22
Rejestracja: 2012-09-16, 13:17
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: Kamil »

SZACUN :bmw:
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

Mam dzwine wrazenie Maniek ze mieszkasz juz w garazu :)
Lecisz z robota i to równo :)
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
Gabrielo
Maniak forumowy
Posty: 1019
Rejestracja: 2011-11-11, 15:22
Lokalizacja: Rudnik
Kontakt:

Post autor: Gabrielo »

No ja sezon się zbliża, a póki jeszcze "cieplej" na dworze to cza działać!! Konkretna robota Maniek! Muszem to na jakimś spociku wszystko ładnie pooglądać... :mrgreen:
mrcin86

Post autor: mrcin86 »

To mi się bardzo podoba. Czy nie miałeś potem problemu z wyrównaniem szczelin między błotnikiem a maską, między błotnikiem a drzwiami jak ściągałeś błotniki?
Awatar użytkownika
Moloch
Maniak forumowy
Posty: 2064
Rejestracja: 2011-05-16, 21:54
Lokalizacja: Godów

Post autor: Moloch »

No Mańku działaj działaj :bmw:
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

mrcin86 pisze:To mi się bardzo podoba. Czy nie miałeś potem problemu z wyrównaniem szczelin między błotnikiem a maską, między błotnikiem a drzwiami jak ściągałeś błotniki?
Jeszcze auta nie poskładałem i przez najbliższy miesiąc nie ruszę w nim ani jednej śrubki :(

Sesja na studiach robi z człowieka zombie, nastawionego na podstawowe czynności życiowe - praca, nauka, sen i tak w kółko

W wolnych chwilach ogarniam jedynie bandę gratów które wpadną na nowy sezon myślę że do kwietnia auto powinno śmigać ;)
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Qerde! Jak ja bym chciał mieć czas na takie zabawy! Gratuluję Maniek! Wygląda to rewela :br:
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

Zaczęło mi odbijać i coraz bardziej tęsknić do Coupejki :oops:
Stoi taka naga... rozebrana, samotna

U mnie w sercu żal i trwoga, bo tak bardzo chciałbym już complited wyjechać nią na ciepły letni asfalt


Na pocieszenie zdjęcia o których zapomniałem z 20 Lipca 2012 ;)
Obrazek

"Nie przejmuj się maleńka, poniosą Cię - na rękach w objęciach i możesz czuć się wielka, wielkaa"
Obrazek

Pamiętaj! To wszystko dla Twojego dobra byś była obiektem westchnień ;)
Zychu.
Zaawansowany forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-18, 19:16
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: Zychu. »

kurde, pierwsze foto... bajka :shock:
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

ogieńńńńń... Pięknie tu pasuja pomarańczki i M-systemy :) u mnie te felgi by miały dożywocie !!
Zdjęcia extra, a co do wyjazdu na asfalt już coraz bliżej :bmw:
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
mrcin86

Post autor: mrcin86 »

Ciekawe jak te M system będą pasować do mojej coupe w m pakiecie?
Gabrielo
Maniak forumowy
Posty: 1019
Rejestracja: 2011-11-11, 15:22
Lokalizacja: Rudnik
Kontakt:

Post autor: Gabrielo »

Ładne fotki... Pierwsza taka ciepła, przytulna, druga troszkę zimna, obok fiacioka :mrgreen: Gdyby każdy dbał tak o swoją bunie jak Ty... :bmw:
Awatar użytkownika
ManiekCSL
Zaawansowany forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 2011-01-09, 16:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: ManiekCSL »

Daaawno nie robiłem żadnej aktualizacji... Niestety sesja na studiach wyjaławia z czasu. Ale wszystko jest do nadrobienia.

Gotowi więc na kolejną dawkę Maniprzynudzań na temat ogarniania auta zamiast nowych naklejek i felg? :oops:

No to jadę z tematem.

Kupiłem jakiś czas temu ori czerwony dywan - niecięty, w stanie niemal idealnym ;)
Jednak brudny

Co nie było dla mnie większym zmartwieniem, najpierw pranie ręczne wraz ze szczotkowaniem. Potem wszystko wypłukałem Kercherem a na koniec odkurzacz piorący który dobrze zebrał całą wodę - oto efekty

Obrazek


Zimno, śnieg pada, niedziela rano - no Kto siedzi tylko w garażu zamiast się wyspać?
No Maniek, a kto :D
Obrazek

Z gadżetów udało mi się już prawie skompletować schowek na narzędzia dzięki kolesiowi któremu jestem dozgonnie wdzięczny :D
Obrazek

A spiżarnia dla BMW wciąż puchnie :D

Obrazek

W końcu udało mi się kupić lusterko kierowcy, jak się potem okazało grzane :D
Bo w moim jakiś zakretyniały pajac, oczywiście po co? Lepiej zdobić DRUT! I przepieprzyć się przez kable śrubą jak do okrętu zamiast wymienić złamane lusterko.
Obrazek

Zalałem na noc śrubki WD40 - tak - pomaga, mówcie co chcecie a oto dowód ;)
Obrazek

Mam gotowy komplet do złożenia, to brązowe cuś to smar miedzowy, żeby na przyszłość było lepiej wrazie wu, a co :d
Obrazek

Włala :D
I ciach do auta - Tak ma wyglądać naprawa jak się zepsuje przez głupotę a nie wpieprzać śruby, niszczyć elektrykę, robić zwarcia i inne pierdoły poprzedni właścicielu! :evil:
Obrazek

Jak dywan wyciągnięty to i takie cuś się przyda odrazu - wkońcu niebawem SWAP
Obrazek

Przód analogicznie
Obrazek

To co, wracamy do podłogi? OK
Na volvolina poszedł jeszcze akryl dla pewności a na to maty, które też kupiłem jakiś czas temu ;)
Wyłożyłem nimi wszystkie miejsca gdzie maty brakowało lub była uszkodzona... hm... prawie 70% podłogi :P
Obrazek

Wykleiłem sobie wiązkę do foteli na grzane dupy :D Potem tylko doczepię ori wtyczki ;)
Obrazek

Podczas wkładania dywanu wolałem się skupić, wszystko powoli, dokładnie, tak jak powinno być - jakieś ostatnie poprawki już uchwyciłem okiem aparatu ;)
Obrazek

Wiązka już leży i sapie - kiedy będzie wkońcu miała swoją kolej
Obrazek

Spinka, nie spinaj się! Na ciebie też przyjdzie kolej, jeszcze się natrzymasz czerwonego weluru ;)
Obrazek

Siedzi sobie :D
Obrazek

Wlazło pod nagrzewnicę
Obrazek


Mniam
Obrazek

Tyłek zgrabny i powabny - cmoknął bym, tak usiadło.
W rzeczywistości zdjęcia nie oddają aż tak tego koloru w jakim jest ten dywan. Długo się wahałem czy to był dobry pomysł - wiedziałem że oryginalny - teraz już wiem, że dobry ;)



Dooobra, starczy na dzisiaj tyle, mam jeszcze sporo taili do pochwalenia się ale przyjdzie na nie czas to pokażę ;)
Ostatnio zmieniony 2014-12-18, 12:38 przez ManiekCSL, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ