[E46] 330D++ turas by zinger

Tutaj przedstawiamy galerie byłych autek użytkowników forum BTS
Dante182
Zaawansowany forumowicz
Posty: 151
Rejestracja: 2014-06-10, 21:03
Lokalizacja: Chybie

Post autor: Dante182 »

Jestem za! Dawno nic nie bylo a troche nudy ;/ A Michał obiecałeś mi też, że się sprawdzimy :kolebka: :bmw:
Awatar użytkownika
Leons
Małopiszący
Posty: 63
Rejestracja: 2014-02-17, 19:55
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Leons »

Ja tez jestem za spotkaniem przy samolocie chociaż nie udało mi się nic zrobić przy nowym projekcie. Najwyżej przyjadę służbowa Toyotą :razz:
........................................................................
zinger
Zaawansowany forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 2014-06-01, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: zinger »

Dante182, zdążymy jeszcze zanim się compacta pozbędziesz ? W ogóle ciekaw jestem na co zmienisz :D na razie tylko części przychodzą do beemki a ja ciągle nie mam czasu nic poskładać :/
Dante182
Zaawansowany forumowicz
Posty: 151
Rejestracja: 2014-06-10, 21:03
Lokalizacja: Chybie

Post autor: Dante182 »

zinger, mysle ze zdazymy :D Jak sie sprzeda to nowa galeria bedzie, spokojnie :) Zostaje wierny marce :d
zinger
Zaawansowany forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 2014-06-01, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: zinger »

Mam pytanie, czy ktoś wie jak sprawdzić czy przełącznik podgrzewania dysz spryskiwaczy działa ? Ten taki dziwny okrągły czujnik co jest w prawym przednim nadkolu (tym małym plastikowym do którego wchodzą wloty powietrza). Nie chodzi mi tutaj raczej o odp. typu poczekaj aż będzie 0 stopni i sprawdź czy dysza jest ciepła, tylko coś bardziej sensownego i niezależnego od temperatury zewnętrznej :D. Druga sprawa, to czy ktoś z was, posiadaczy e46 330d wie, czy wlot do chłodnicy paliwa jakoś jest dalej z czymś połączony, czy wypuszczony w dół koło lewego nadkola, bo tak jest u mnie, a na necie ciężko znaleźć takie zdjęcie. Nie mam na razie fotek, a wiem że ułatwiło by to sprecyzowanie pytania, no ale radzę sobie jak mogę hehe :P. Nie mogę też dojść do ładu z czujnikiem temperatury zewnętrznej, ciągle pokazuje -40 stopni, kupiłem nowy czujnik, mam jakiś stary jeszcze, jak wpinam jeden i drugi to temperatura się nie zmienia, ciągle -40. Sprawdzałem miernikiem czy do kostki dochodzi prąd i na to wygląda że cuś tam jest,, ale wpinam czujnik i klapa, może jest tu jakiś elektryk z zamiłowania i ma jakiś pomysł :/
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Jeśli chodzi o czujnik temp. To u mnie tak było ze po zamontowaniu nowego ppokazywał - 32 i pomału wyświetlana temperatura rosła do prawidłowej. Zajęło to ok 7 min. .
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
zinger
Zaawansowany forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 2014-06-01, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: zinger »

Właśnie też gdzieś to wyczytałem, że tak to działa, ale u mnie cały czas -40 i ani drgnie :/
zinger
Zaawansowany forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 2014-06-01, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: zinger »

Aktualizacja, auto nadal w proszku jak widać na zdjęciach, ale z rzeczy na plus, to doszedłem do ładu z czujnikami temperatury zewnętrznej i poziomu płynu chłodniczego, tyle się nakląłem przy tym i wkurzałem, a okazało się że kostki były źle popodpinane...oprócz tego, ogarnąłem klaksony, bo było ich 6 i żaden nie działał (tak...aż tyle, połapane do podłużnic jakimiś badziewnymi łącznikami, Włoscy magicy nie przestają mnie zaskakiwać), wymontowałem całe to ustrojstwo, kupiłem dwa sprawne i po rozplątaniu tony kabli, usunięci stu złączek i mostków, spiąłem na krótko żeby sprawdzić czy działają i sukces. Nie obyło się bez wpadki, przy skórowaniu kabla, wyrwałem go z wtyczki, więc trzeba się wybrać po nową. W lampach nowa przetwornica do ringów, bo w jednej lampie odmówiły posłuszeństwa, tylko nie miałem czasu sprawdzic czy teraz działa i czy rzeczywiścia była to tylko kwestia przetwornicy. Poza tym tył prawie skompletowany, przód w sumie też poza paroma pierdołami, więc po świętach zaczynam składanie.

Obrazek

Po dzisiejszym dalszym sianiu zniszczenia w mojej bawarce prezentuje się to jeszcze gorzej :P

Obrazek


Muszę jeszcze ogarnąć spryskiwacze xenonów, i tutaj pytanie czy ktoś wie jaka jest zasada ich działania, wyjąłem tą końcówkę samą z dyszami, co się wysuwa (a przynajmniej powinna) i próbowałem przedmuchać te dysze, ale tak jakby były zatkane, nie wiem czy to potrzebuje aż takiego ciśnienia, czy o co chodzi. I nie wiem jak to sterowane jest, co daje sygnał, że po włączeniu spryskiwaczy (i kiedy) ciśnienie jest na tyle duże, że wysuwają się te spryski od xenonów.
whucrew
Maniak forumowy
Posty: 1188
Rejestracja: 2009-12-04, 16:15
Lokalizacja: Drogomy�l

Post autor: whucrew »

Spryski chyba się aktywują gdy używasz spryskiwacza szyb ale co piąty raz.. Czy jakoś tak. Steruje tym sterownik/moduł wycieraczek - tak mi się obiło..
Wsiadam i...�apie kierownice jak zorro lejce w mojej pi�knej beemce, numeromania na liczniku, sam sobie g�o�no komentuje to co w radioodbiorniku..
PRIMO
Przyjaciel klubu
Posty: 2331
Rejestracja: 2011-08-10, 21:26
Lokalizacja: Pielgrzymowice / SJZ

Post autor: PRIMO »

i to pompka daje tak wysokie ciśnienie że sie wysuwają :)
podoba mi sie że ogarniasz takie ważne/ nie ważne rzeczy w turasie :)
NO SPEED NO FUN ;)
Obrazek
Dante182
Zaawansowany forumowicz
Posty: 151
Rejestracja: 2014-06-10, 21:03
Lokalizacja: Chybie

Post autor: Dante182 »

Michał z kompotem juz nie pojedziesz, ale chyba zle nie bedzie :D
Musze Cie zapedzic do skladania hehe
zinger
Zaawansowany forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 2014-06-01, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: zinger »

Dante182, no to pochwal się co teraz :D muszę wiedzieć na co się przygotować haha


A do mojej bawarki ciągle przychodzą jakieś nowe zabawki, ale pogoda nie pomaga i nie pozwala na jakiekolwiek prace przy niej...ehh przydałby się porządny garaż :(

Obrazek
Dante182
Zaawansowany forumowicz
Posty: 151
Rejestracja: 2014-06-10, 21:03
Lokalizacja: Chybie

Post autor: Dante182 »

zinger, mile spotkanie w salonie BMW :bmw: :m:

Jakie dystanse kupiles?? Mysle nad 10mm do siebie, bo przy 15mm obciera tyl :(
zinger
Zaawansowany forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 2014-06-01, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: zinger »

Dokładnie, świat jest mały :). Dystanse kupiłem 5mm, ale mam jeszcze 10mm i 20 mm, więc zobaczymy jaka konfiguracja wpadnie.

A tak w ogóle to Dante182, nie owijaj w bawełnę teraz, tylko rób galerię swojej nowej bawary. Robi MEGA wrażenie, naprawdę jedna z najlepszych sztuk jakie widziałem tego modelu :D :bmw:
Dante182
Zaawansowany forumowicz
Posty: 151
Rejestracja: 2014-06-10, 21:03
Lokalizacja: Chybie

Post autor: Dante182 »

zinger, nie przesadzaj :P Narazie jeszcze taki zwyklaczek hehe :)
Zablokowany